Reklama

Reklama

Putování tučňáků

  • Francie La Marche de l'empereur (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Každým rokem, tisíce tučňáků císařských opouští jistotu jejich hlubokého oceánu a putují stovky mil přes zrádný a odpudivý antarktický ledovec, aby se mohli rozmnožovat. Hrdinné odolávají teplotám hluboko pod bodem mrazu a nesčíslným dobrodružstvím. Podívaná na jejích putování očima Luca Jacquetse je plna humoru, plná odvahy malých tvorů vzdorovat drsné přírodě, plná záhad a tajemství. Putování císařů je výpravný snímek o jejich hrdinné námaze pro přežití (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (157)

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Toto mal byť dokument? Skôr som mal pocit akoby som sledoval nejakú životopisnú drámu: dojemné, šťastné i smutné momenty, jemná hudba, úplne blízke zábery a tučniaci, ktorí mi miestami pripadali ako výborní herci. Akoby boli scény dopredu naplánované a oni robili presne to, čo mali v scenári. Niekomu sa síce môže zdať príbeh trochu natiahnutý, v mojom prípade by však nebolo treba príbeh- kľudne by mi stačili tie nádherné obrazy, ktoré tvorcovia servírujú bez prestávky. Čo sa týka dabingu tučniakov, zo začiatku som bol prekvapený, neskôr som si zvykol a myslím, že bol v istých momentoch nápomocný. Určite je dosť nezodpovedné odsúdiť kvôli nemu celý film. ()

M-arta 

všechny recenze uživatele

Úžasná pastva pro oči... Smekám před kameramanem, že v takových polních podmínkách dokázal něco tak dokonalého. Trochu mě ovšem rozhodil záměr tvůrců doplnit děj komentářem mužského, ženského a dětského hlasu jako že "za tučňáky" - ta snaha po sentimentální roztomilosti mě dost rušila. Ale viděla jsem to zatím jenom v české verzi. Tiše doufám, že ta původní snad není tak šílená. Zajímavá hudba. ()

Reklama

Senfi 

všechny recenze uživatele

To bylo tak nádherný... jinak se to fakt říct nedá. Nikdy jsem si neuvědomila jak sou tučnác silní...a myslím tím jak po fizycké tak duševní stránce a hlavně jaký mají smysl pro rodinu. Když sem viděla jak se tam ty dva tučnáci navzájem hladí křídly a zobáky...chtělo se mi brečet...když jim pak umrzly některá vejci...chtělo se mi brečet...když umrzlo živé mládě.....chtělo se mi brečet....když byla jedná tučňačí maminka sežrána....chtělo se mi brečet....když se nakonec všichni loučili...chtělo se mi brečet...a co z toho plyne? Že sem celej film probrečele...!!! ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Upřímně francouzský film příliš nevyhledávám, ale musím uznat, že v umění vytvořit z obyčejného přírodovědného dokumentu flák na velké plátno, zašli Frantíci ze všech nejdále a těžko by hledali konkurenci (k tomu se samozřejmě váže i slušná dávka pathosu). Garantuji každému pochybovači, že po shlédnutí Putování bude tučňáky bezmezně obdivovat a žasnout nad jejich odhodláním - příroda je ostatně plná podobných zázraků, stačí jen mít otevřené oči. Pouze si nejsem jist, jestli bude divák stejně nadšený i z roztomile vlezlého komentáře, který film provází (viz. zmiňovaný pathos)... ;) ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný a zajímavý dokument, který NESKUTEČNĚ pokazili tvůrci filmu tím, že tučňáky nechali "mluvit". Vložené dialogy byly místy tak strašně trapné, že jsem uvažoval o tom, že vypnu zvuk (tak např. "Zatančíme si náš tanec abychom si připomněli lásku, která mezi námi je..." - no prostě typická konverzace mezi tučňáky žejo...:-) ()

Galerie (31)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo 13 měsíců v drsných podmínkách Antarktidy, při teplotách kolem -30° C. Z toho 9 měsíců byli všichni v absolutní izolaci od okolí. (Witta)
  • Rychlost větru místy dosahovala hodnoty až 150 km/hod. V těchto případech musela být kamera zatěžována, aby neodletěla. (Witta)

Související novinky

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (více)

Reklama

Reklama