Putování tučňáků

Dokumentární / Rodinný

Francie, 2005, 85 min

Luc Jacquet

Luc Jacquet

Jsou to takové směšné černobílé soudky s malinkou hlavou, ale když vidíte, v jakých podmínkách přežívají, musíte je obdivovat. Čtyři měsíce hladovění v ledové pustině a zahřívání vajíčka, kterému stačí pár vteřin na mrazu a bude navždy mrtvé. Dlouhé putování k oceánu a zase zpátky, aby mládě (které v té chvíli už třeba nežije) mělo co jíst. Brzy se přestanete smát nad jejich kolébavými pohyby a místo toho je v duchu budete povzbuzovat: "Rychleji, rychleji, ať to stihneš..." Málokterý dokument vám vžene slzy do očí.(28.8.2008)

Pekné. Nie je potrebné o ničom inom diskutovať. Zoberte za ruku najbližšie dieťa vo veku nad 6 rokov a choďte s ním na tučniakov. Mylím, že bude vnímavejšie než ktokoľvek z dospelo sa tváriacich a vezme si z toho viac než sú len nádherné obrazy a boj o prežitie, ani sa nebude pozastavovať nad formou komentára. ...Veru - s takýmto filmom povinne do všetkých škôl!(26.6.2006)

Výborný dokumentární film. Obdivuji tvůrce (hlavně kameramany), ale ještě více obdivuji samotné tučňáky, protože to, co musí podstoupit každý rok, aby přivedli na svět jediného potomka je opravdu neuvěřitelné. K samotnému filmu : Některé záběry jsou doslova nádherné a dechberoucí. Celkový děj je sice chvílemi nudnější a více rozvleklý než by bylo třeba, ale jelikož jsou tučnáci moji oblíbenci, příliš jsem se nenudil :). Vše je navíc doplněno příjemnou hudbou a komentářem skvělého Morgana Freemana. [Pozn : Záleží jakou máte verzi filmu, ta americká je mnohem lepší co se komentáře týče.](19.11.2009)

Velice povedený přírodopisný snímek, který je navíc umocněn úchvatnou hudbou "francouzské Björk" Emilie Simon. Soundtrack, který nemá chybu a patří k tomu nejlepšímu, co jsem z filmové hudby kdy slyšel, a že toho nebylo málo...Samotný film zaujme, občas rozesměje ,a některé z diváků dojme...Ano, Francouzi tento žánr umí!(13.3.2006)

Antarktida je velmi nehostinné místo světa. Přesto se tu rodí a zaniká život. Tento film ukazuje, v jak drsných podmínkách žijí tučňáci a přivádějí na svět své roztomilé potomky. Je to úchvatná ukázka toho, jak je příroda krásná a krutá zároveň..... Klobouk dolů před tvůrci tohoto dokumentu, ani pro ně to jistě nebyla snadná práce.(16.2.2009)

• - Část týmu se během natáčení ztratila, když je přepadla vichřice na cestě k základně. Byli nalezeni o 3 hodiny později. Jelikož měli omrzliny a další zranění, museli být na základně ošetřeni a léčeni a natáčení bylo na měsíc přerušeno. (Witta)

• - V americké verzi je vypravěčem Morgan Freeman. (Vlk17)

• - Natáčení probíhalo 13 měsíců v drsných podmínkách Antarktidy, při teplotách kolem -30° C. Z toho 9 měsíců byli všichni v absolutní izolaci od okolí. (Witta)