poster

Putování tučňáků

 • Francie

  La marche de l'empereur

 • anglický

  The Emperor's Journey

 • Slovensko

  Putovanie tučniakov

 • Velká Británie

  March of the Penguins

Dokumentární / Rodinný

Francie, 2005, 85 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Květula
  *****

  Jsou to takové směšné černobílé soudky s malinkou hlavou, ale když vidíte, v jakých podmínkách přežívají, musíte je obdivovat. Čtyři měsíce hladovění v ledové pustině a zahřívání vajíčka, kterému stačí pár vteřin na mrazu a bude navždy mrtvé. Dlouhé putování k oceánu a zase zpátky, aby mládě (které v té chvíli už třeba nežije) mělo co jíst. Brzy se přestanete smát nad jejich kolébavými pohyby a místo toho je v duchu budete povzbuzovat: "Rychleji, rychleji, ať to stihneš..." Málokterý dokument vám vžene slzy do očí.(28.8.2008)

 • mm13
  ****

  Pekné. Nie je potrebné o ničom inom diskutovať. Zoberte za ruku najbližšie dieťa vo veku nad 6 rokov a choďte s ním na tučniakov. Mylím, že bude vnímavejšie než ktokoľvek z dospelo sa tváriacich a vezme si z toho viac než sú len nádherné obrazy a boj o prežitie, ani sa nebude pozastavovať nad formou komentára. ...Veru - s takýmto filmom povinne do všetkých škôl!(26.6.2006)

 • Primitive
  ****

  Výborný dokumentární film. Obdivuji tvůrce (hlavně kameramany), ale ještě více obdivuji samotné tučňáky, protože to, co musí podstoupit každý rok, aby přivedli na svět jediného potomka je opravdu neuvěřitelné. K samotnému filmu : Některé záběry jsou doslova nádherné a dechberoucí. Celkový děj je sice chvílemi nudnější a více rozvleklý než by bylo třeba, ale jelikož jsou tučnáci moji oblíbenci, příliš jsem se nenudil :). Vše je navíc doplněno příjemnou hudbou a komentářem skvělého Morgana Freemana. [Pozn : Záleží jakou máte verzi filmu, ta americká je mnohem lepší co se komentáře týče.](19.11.2009)

 • Romario
  ****

  Velice povedený přírodopisný snímek, který je navíc umocněn úchvatnou hudbou "francouzské Björk" Emilie Simon. Soundtrack, který nemá chybu a patří k tomu nejlepšímu, co jsem z filmové hudby kdy slyšel, a že toho nebylo málo...Samotný film zaujme, občas rozesměje ,a některé z diváků dojme...Ano, Francouzi tento žánr umí!(13.3.2006)

 • jenik71
  ****

  Antarktida je velmi nehostinné místo světa. Přesto se tu rodí a zaniká život. Tento film ukazuje, v jak drsných podmínkách žijí tučňáci a přivádějí na svět své roztomilé potomky. Je to úchvatná ukázka toho, jak je příroda krásná a krutá zároveň..... Klobouk dolů před tvůrci tohoto dokumentu, ani pro ně to jistě nebyla snadná práce.(16.2.2009)

 • - Část týmu se během natáčení ztratila, když je přepadla vichřice na cestě k základně. Byli nalezeni o 3 hodiny později. Jelikož měli omrzliny a další zranění, museli být na základně ošetřeni a léčeni a natáčení bylo na měsíc přerušeno. (Witta)

 • - V americké verzi je vypravěčem Morgan Freeman. (Vlk17)

 • - Natáčení probíhalo 13 měsíců v drsných podmínkách Antarktidy, při teplotách kolem -30° C. Z toho 9 měsíců byli všichni v absolutní izolaci od okolí. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace