poster

Světlo ve tmě

 • Velká Británie

  Half Light

 • Německo

  Half Light

 • Německo

  Gefangen zwischen Licht und Schatten - Half Light

 • Slovensko

  Svetlo v tme

Mysteriózní / Thriller / Drama

Velká Británie / Německo, 2006, 106 min

Režie:

Craig Rosenberg

Scénář:

Craig Rosenberg

Kamera:

Ashley Rowe

Scénografie:

Don Taylor

Kostýmy:

Ruth Myers
(další profese)
 • messi@h
  *

  Pro mě osobně byl tenhle film zklamání - dal jsem na pochvalnou filmovou recenzi na Óčku a podíval jsem se na něj s manželkou. Nakonec jsem měl pocit, že ona recenze byla spíše reklamou. Film samotný si v první polovině drží jakous takous atmosféru, jenže závěrečné rozuzlení je opravdu hodně přitažené za vlasy. Podprůměr.(26.4.2009)

 • Pitryx
  ***

  Je to hodně zdlouhavé. Některé scény sbližování těch dvou u majáku vůbec nemusely být a hned by to mělo lepší švih. Takže v podstatě nuda? No, zpočátku ano, teprve později vás tvůrci znejistí tak, že sami netušíte, o co jde. To se mi právě líbilo. A pak ty nečekané zvraty. Ovšem ten konec pod vodou. Opět překonán další rekord v potápění hihihi. Ale vcelku se na to dívat dalo, i když já Demi zrovna nějak moc nemusím.(10.10.2016)

 • Isobell
  ***

  Po tragické zivotni udalosti, se uspesna spisovatelka thrilleru, Rachel Carlson, nastehuje do vzdalene chaty na skotskem pobrezi, kde hodla zapomenout. To by tak zhruba bylo k uvodu, slovy distributoru. D.Moore nijak moc radeji nehodnotim, proste tam je a docela nepresvedcive odehraje, co ma ve scenari. Ovsem co me chytlo a kde bych chtela travit cas, je misto, kde se vse odehrava. "Half Light" je natocen na malem ostrove Llanddwyn, na zapadnim pobrezi ostrova Anglesey v severnim Walesu, maják v Lladdwyn, pláž Newborough, Primose Hill v Londyne, železnice Bodwin a Wenford, Cornwall, Anglie...etc. Koukatelny pro me snad jen prave kvuli prostredi. Pocasi je pravé skotske, vse podtrzeno prijemnou hudbou skladatele Bretta Rosenberga, bratra rezisera Craiga https://www.youtube.com/watch?v=oQ-goxHVYQU(13.1.2015)

 • Olík
  **

  Tak co to sakra vlastně bylo – začátek vypadá na psychologické drama, které se však lusknutím prstu mění v mysteriózní thriller, následuje romantika, že by se za ní Rosamunde Pilcherová nemusela stydět, pak detektivní zápletka a zase trochu mystérie a pak zase krimi. Demi Moore chvilku topí její mrtvý syn, chvilku randí se sedm let mrtvým chlápkem, chvilku je normální, chvilku blázní. Stejně tak zmateně působí i celý film, který se snaží být něčím, na co ani trochu nemá.(22.12.2010)

 • D.Moore
  ***

  První hodina, která se nesla v duchu (haha) těch nejhloupějších duchařských historek od táboráku, nebyla žádná sláva, ovšem zbytek byl zcela jiný, o dost lepší, příjemně překvapivý a zmíněné duchařině dal úplně jiný rozměr. Ve filmu mi ovšem chybělo cokoliv uvěřitelného, především tedy emoce hlavní hrdinky se někam vytratily, a myslím, že Demi Moore to vážně mohla zahrát lépe. Jinak se mi náramně líbilo atmosférické cornwallské prostředí i hudba. Neurážející.(6.11.2012)

 • - Filmování na ostrově Llanddwyn v severním Walesu rozzlobilo místní obyvatele, kteří se nechtěli smířit s tím, že se natáčí na „duchovním“ ostrově. (HellFire)

 • - Scénu s Rachel, Brianem a Sharon na mole nebylo možno v Llanddwynu nafilmovat kvůli špatnému počasí. Poté, co skončilo natáčení ve Walesu, se musela tato scéna natočit až ve filmových studiích Ealing. Scéna byla postavena v obrovské vodní nádrži - nechybělo molo, Racheliina loď a dokonce byly doplněny i uměle vyrobené skály totožné s původním umístěním v Llanddwynu. (Lynette)

 • - 3 natáčecí dny strávila osádka v Porth Dinllaen na poloostrově Lleyn Peninsula v rybářské vesnici z 18. století. Zde natáčely scény z rybářské skotské vesnice a 1 scénu natáčely v hospodě "Ty Coch". Právě zde se natáčelo ve středu, ve čtvrtek a v pátek, ale první natáčecí den byl kompletní pohroma, kvůli velmi špatnému počasí bylo natáčení odloženo. Vládlo neuvěřitelně chladné a deštivé počasí, které je v severním Walesu v časném podzimu neobvyklé. Zbylé dva dny již bylo hezké slunné počasí a tak se natočila velká část scén. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace