poster

The Ultimate Warrior

 • Velká Británie

  The Barony

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1975, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  *

  Tohle mi přišlo strašně slabý. Postapo filmy miluju, ale tady jsem vůbec neměl pocit nějaké apokalypsy. Pár ošuntělých baráků, dva gangy, klidně by to mohl být Bronx 1975 a člověk by nepoznal rozdíl. Atmosféra nulová, k čemuž přispívaly i zbytečné smrti a násilí, herci kteří hráli na půl plynu a příběh k ničemu. K čemu byla poslední dvacetiminutovka, když se člověk nedoví, jak dopadla komunita? Noc nic, každý postapo zkrátka nemůže být Mad Max.(29.12.2015)

 • Wacoslav1
  ***

  Další zajímavej přírůstek od pana vegetola.mp. Akorát, že tak neuvěřitelně bizardní, že pořádně ani nevím co k tomu psát. Prostě postapokalyptickej svět, všude chaos, všude bordel. Lidi se chovají jak vocasi zabíjí se navzájem. Vizuál dost lacinej a naprosto šílená psychedelická hudba. O nějakej děj tu primárně ani moc nejde. Nájemný žoldák Brynner prostě kosí s tvrďáckým výrazem každýho kdo mu přijde po ruku, potažmo pod nůž a to je asi tak všechno. Finální souboj dost odbytej, ale jeho závěr stylovej. Mno... průměrnej úlet.50%(19.2.2015)

 • vesper001
  ****

  Temná vize roku 2012 v New Yorku. Většina populace vymřela na nespecifikovanou epidemii a v troskách města spolu navzájem válčí skupiny více či méně zdivočelých přeživších. Silná a ne zcela předvídatelná story o lidské vůli k životu a volbě priorit tváří v tvář beznaději s na svou dobu explicitním zobrazením násilí – jakkoli se v nejhorších momentech kamera odvrací. Obvykle mě dráždí, že ve starých filmech má krev barvu a konzistenci rajčatového protlaku, v tomto případě jsem ale za to byla ráda. A jestli si myslíte, že to nejhorší, co se vám může stát, je, že budete s rodící ženskou utíkat podzemím, tak jste na velkém omylu.(9.5.2012)

 • p6qwre
  ****

  Známí herci Sydow a Brynner hrají v neznámém filmu, nechápu jak je to možné, že jsem teprve druhý (po bráchovi:), kdo tenhle film na csfd hodnotí. Možná za to trochu může i ten blbý název Ultimate Warrior, i plakát působí dost lacině. Škoda, protože tohle je opravdu nadprůměrný postkatastrofický film, který není tak béčkově odlehčený jako např. 2019: After the Fall of New York (1983), ale i přes svoji částečnou vážnost je stále hodně akční, plný pěstních sobojů a tvrďáckých dialogů:). Yul Brynner naprosto výborně hraje nájemného bojovníka, který se na své osamělé pouti možná jenom náhodou přidal na stranu dobra. Moc toho nenamluví, za jídlo a ubytování nasazuje svůj krk a dělá to, co umí nejlíp: pomocí svého nože posílá na zem jednoho nepřítele za druhým. Také Sydow svoji postavu hraje na jedničku, nic jiného bych od něj ani nečekal...(22.9.2008)

 • gumli
  ****

  Dosť prehliadaný film,čo je škoda.Je pravda,že v žánri post-apokalyptických filmov sú viac cenené filmy "séria Mad Max alebo "Omega Man",ale tento nie je o nič horší.A hrajú tam filmové esá,ako "Yul Brynner" a "Max von Sydow".V New Yorku vládne chaos a anarchia,potravy je málo,mesto je rozdelené na spoločenstva,ktoré medzi sebou bojujú o prežitie.Mierovú skupinu vedie"Baron"(Max von Sydow"),agresívnu skupinu vedie zlomyseľný násilník"Carrot"." Carson"(Yul Brynner) sa pridáva k Baronovej skupine a chce odviezť Baronovu tehotnú dcéru a semena odolné proti moru na ostrov pri pobreží Severnej Karolíny.A nakoniec dôjde k zúčtovaniu medzi Carsonom a Carrotom.Yul Brynner síce nie je Bruce Lee,ale nepriatelia padajú ako muchy,viac pomocou noža ako bojového umenia.V celom filme nie je použitá žiadna strelná zbraň,hoci v takom meste ako New York muselo byť zbraní na stotisíce a tony streliva.A tiež nevidno žiadne auto ani nič podobné.Carson na svojej poslednej ceste robí dokonca aj pôrodného asistenta tehotnej Baronovej dcére a pôrod dopadne dobré.Ale na záver filmu si Carson musí sám uťať sekerou ruku,aby si zachránil život aj život ženy,teraz už aj s dieťaťom.Tak ako Yul Brynner tak aj Max von Sydow hrajú dobré,len Sydow kratšie ako Brynner.(20.11.2011)