The Ultimate Warrior

The Barony

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1975, 94 min

• Han22

Tohle mi přišlo strašně slabý. Postapo filmy miluju, ale tady jsem vůbec neměl pocit nějaké apokalypsy. Pár ošuntělých baráků, dva gangy, klidně by to mohl být Bronx 1975 a člověk by nepoznal rozdíl. Atmosféra nulová, k čemuž přispívaly i zbytečné smrti a násilí, herci kteří hráli na půl plynu a příběh k ničemu. K čemu byla poslední dvacetiminutovka, když se člověk nedoví, jak dopadla komunita? Noc nic, každý postapo zkrátka nemůže být Mad Max.(29.12.2015)

Další zajímavej přírůstek od pana vegetola.mp. Akorát, že tak neuvěřitelně bizardní, že pořádně ani nevím co k tomu psát. Prostě postapokalyptickej svět, všude chaos, všude bordel. Lidi se chovají jak vocasi zabíjí se navzájem. Vizuál dost lacinej a naprosto šílená psychedelická hudba. O nějakej děj tu primárně ani moc nejde. Nájemný žoldák Brynner prostě kosí s tvrďáckým výrazem každýho kdo mu přijde po ruku, potažmo pod nůž a to je asi tak všechno. Finální souboj dost odbytej, ale jeho závěr stylovej. Mno... průměrnej úlet.50%(19.2.2015)

Temná vize roku 2012 v New Yorku. Většina populace vymřela na nespecifikovanou epidemii a v troskách města spolu navzájem válčí skupiny více či méně zdivočelých přeživších. Silná a ne zcela předvídatelná story o lidské vůli k životu a volbě priorit tváří v tvář beznaději s na svou dobu explicitním zobrazením násilí – jakkoli se v nejhorších momentech kamera odvrací. Obvykle mě dráždí, že ve starých filmech má krev barvu a konzistenci rajčatového protlaku, v tomto případě jsem ale za to byla ráda. A jestli si myslíte, že to nejhorší, co se vám může stát, je, že budete s rodící ženskou utíkat podzemím, tak jste na velkém omylu.(9.5.2012)

Známí herci Sydow a Brynner hrají v neznámém filmu, nechápu jak je to možné, že jsem teprve druhý (po bráchovi:), kdo tenhle film na csfd hodnotí. Možná za to trochu může i ten blbý název Ultimate Warrior, i plakát působí dost lacině. Škoda, protože tohle je opravdu nadprůměrný postkatastrofický film, který není tak béčkově odlehčený jako např. 2019: After the Fall of New York (1983), ale i přes svoji částečnou vážnost je stále hodně akční, plný pěstních sobojů a tvrďáckých dialogů:). Yul Brynner naprosto výborně hraje nájemného bojovníka, který se na své osamělé pouti možná jenom náhodou přidal na stranu dobra. Moc toho nenamluví, za jídlo a ubytování nasazuje svůj krk a dělá to, co umí nejlíp: pomocí svého nože posílá na zem jednoho nepřítele za druhým. Také Sydow svoji postavu hraje na jedničku, nic jiného bych od něj ani nečekal...(22.9.2008)

Dosť prehliadaný film,čo je škoda.Je pravda,že v žánri post-apokalyptických filmov sú viac cenené filmy "séria Mad Max alebo "Omega Man",ale tento nie je o nič horší.A hrajú tam filmové esá,ako "Yul Brynner" a "Max von Sydow".V New Yorku vládne chaos a anarchia,potravy je málo,mesto je rozdelené na spoločenstva,ktoré medzi sebou bojujú o prežitie.Mierovú skupinu vedie"Baron"(Max von Sydow"),agresívnu skupinu vedie zlomyseľný násilník"Carrot"." Carson"(Yul Brynner) sa pridáva k Baronovej skupine a chce odviezť Baronovu tehotnú dcéru a semena odolné proti moru na ostrov pri pobreží Severnej Karolíny.A nakoniec dôjde k zúčtovaniu medzi Carsonom a Carrotom.Yul Brynner síce nie je Bruce Lee,ale nepriatelia padajú ako muchy,viac pomocou noža ako bojového umenia.V celom filme nie je použitá žiadna strelná zbraň,hoci v takom meste ako New York muselo byť zbraní na stotisíce a tony streliva.A tiež nevidno žiadne auto ani nič podobné.Carson na svojej poslednej ceste robí dokonca aj pôrodného asistenta tehotnej Baronovej dcére a pôrod dopadne dobré.Ale na záver filmu si Carson musí sám uťať sekerou ruku,aby si zachránil život aj život ženy,teraz už aj s dieťaťom.Tak ako Yul Brynner tak aj Max von Sydow hrajú dobré,len Sydow kratšie ako Brynner.(20.11.2011)