Aneun yeoja

아는 여자

Someone Special

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2004, 107 min

Hlavný hrdina hľadá pravú lásku. Problém je, že ju hľadá príliš dlho. Kórejský mix žánrov romantika, komédia, dráma je podľa počtu filmov asi jeden z najúspešnejších. Samozrejme, nie vždy to výjde a priemerne z toho vyšiel aj tento film. Na romantiku málo romantický, na komédiu málo vtipný a dramatická linka tu je našťastie len v úlohe strašiaka, čo beriem ako plus, pretože uplakaných kórejských "romancí" som videl dosť. Trochu divne vyznieva scéna, v ktorej si hlavná dvojica vyrazí do kina. Po skončení filmu hlavný hrdina v niekoľko minútovej scéne opisuje dej podľa neho úplne stupídneho filmu. Preto nechápem prečo s niečím tak nezmyselným strácal čas režisér i divák. Asi sebavedome poukazoval na fakt, že jeho film je lepší. Áno, to bez debaty je. Občas zaznie dobrý vtip, ale inak dosť rozťahané a veľmi sa mi to pod kožu nezadralo. Od romantického žánru očakávam aj nejaké emócie, no tu sa nedostavili. 60%.(10.1.2015)

Nemohu, než souhlasit s ostatnimi, Aneun yeoja je skutečně "zvláštní" film, který nelze jen tak zařadit mezi obvyklá korejská melodramata. Tento korejský snímek vás dovede rozněžnit, přinutit k pláči i k úsměvu, abyste se nakonec napjati a s vážnou tváří strachovali o osud hlavního hrdiny Donga Chi-sunga, jenž je tak sympatický a opravdový, že se do něho rychle vcítite a budete mu z plna srdce držet palce, aby to s ním dobře dopadlo a jeho první láska konečně došla naplnění. Film není zas tak sladkobolný, ale několik scén vám zaručené vžene slzy do očí, zvláště když jsou podmalovány krásnou a emotivní hudbou. Aneun yeoja je dost neteradiční drama o lásce a neradostných životních peripetiích, jež je i přes poměrně mrazivý nádech plné citu a naděje. Ať si kdo chce, co chce říká, Korejci jsou momentálně nejlepší a tímto skvostným snímkem mne v tom o další kousíček utvrdili.(28.11.2005)

Super romantická komédia, ktorá si (imho) robí srandu zo všetkých tých drám o smrteľnej chorobe. Obaja hlavní herci boli vynikajúci, obzvlášť Na-yeong Lee s tými svojimi ksichtíkmi. Už dlho som sa pri kórejskom filme tak dobre nezasmial (keďže väčšinou sú tiež plné dramatických okamihov). Proste pohodový film, ktorý sa neberie vážne a umne pracuje s klišé.(20.7.2011)

Je to dosť dobrá romantická komédia. Má veľmi dobrý príbeh o baseballovom nadhazovačovi, ktorý síce mal mnoho priateliek, ale ešte nezažil tú skutočnú lásku, po ktorej túži a keď sa od doktora dozvie, že mu kvôli nádoru zostávajú už len tri mesiace života, zrúti sa mu život. Ale práve kvôli tomu sa zoznámi s mladou barmankou, ktorá ho pozná, je do neho platonicky zamilovaná už roky a teraz sa spriatelia, ale čaká ho ešte veľa prekvapení. Spracovanie sa mi páči, toto nie je práve najtypickejší predstaviteľ žánru, ale to rozhodne nie je zápor, je to vydarená zábava s množstvom výborných situácií a nejakými zaujímavými zvratmi, to všetko v úplne ideálnej dĺžke, takže je to celé príjemne svižné, ani na okamih som sa nenudil. Čo sa týka jednotlivých žánrov, najviac mi sadla rozhodne komédia, je tu plno skvelých hlášok a situácií, viackrát som sa z chuti zasmial, výsluch na policajnej stanici, originálny rozhovor so ženou po havárii, komentovanie filmu a plno iných, v tomto žánri film plnohodnotne funguje prakticky celý čas, hlavne prvú polovicu slušne funguje aj dráma, neskôr aj romantika, ale tieto už nemajú až taký priestor a poteší aj trochu športového filmu. Herecké obsadenie je skvelé, výborný Jung Jae-Young, ktorý hrá tieto komediálnejšie úlohy takým zvláštnym, ale veľmi dobrým štýlom, k tomu perfektná Lee Na-Young a na nich to celé stojí, nikto iný už nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka sú slušným žánrovým nadštandardom. Som veľmi spokojný, zaujímavý scenár, skvelí herci, výborný humor a mnoho iného, oplatí sa pozrieť aj viackrát. 78%(22.11.2012)

Zatraceně působivá romance, do které jsou přidávány postupně špetky dalších žánrů. Základní zápletka už byla zpracována mnohokrát (i v českých filmech), ale snad nikdy tak citlivě, poeticky a hřejivě. Už zase musím opakovat svůj údiv nad tím, jak to ti Korejci dělají. Čistá krása a jednoznačných pět hvězdiček.(14.1.2007)