Dong Chi-sung je mladý, baseballový ex-nadhazovač, který touží po opravdové lásce. Od doktora se dozví, že má zhoubný nádor na plicích a nedožije se déle než dvou měsíců. Ve smutku a strachu ze smrti, pořád doufá v první opravdovou lásku, kterou ještě nenašel a bojí se, že mu není souzena. Když se opije v baru, barmanka Yi-yeon ho zavede do hotelu, kde mu zaplatí nocleh. Po nějakém čase se dovídá že ho Yi-yeon už odmalička tajně obdivuje a snaží se s ním již roky marně navázat kontakt. Shoda okolností a Chi-sungovo obvinění z trestného činu zblíží hl. hrdiny a přivede je na společnou cestu. Jak se Chi-sung vypořádá ze smrtelnou nemocí? Přeskočí mezi Chi-sungem a Yi-yeon jiskra lásky? (Káronoš)

golfista

Už jsem viděl v poslední době tolik korejských filmů, že bych snad mohl napsat i nějaký komentář :) ....... V tomhle případě se jedná opravdu o "Něco zvláštního". Vývoj příběhu je několikrát zaveden do těžko předvídatelných situací, které v konečném důsledku plní heslo - "vše souvisí se vším". Je to film, ve kterém je obsaženo víc žánrů a u každého diváka může převážit jiný. Já se například - po úvodu velmi překvapivě - výborně pobavil i když jsem slzy smíchu sem tam přetavil v slzy dojetí (a naopak).... Já prostě nevím, jak to ti Korejci dělají, že se hned po skončení jednoho filmu začínám těšit na další ...... ()

tombac

Nemohu, než souhlasit s ostatnimi, Aneun yeoja je skutečně "zvláštní" film, který nelze jen tak zařadit mezi obvyklá korejská melodramata. Tento korejský snímek vás dovede rozněžnit, přinutit k pláči i k úsměvu, abyste se nakonec napjati a s vážnou tváří strachovali o osud hlavního hrdiny Donga Chi-sunga, jenž je tak sympatický a opravdový, že se do něho rychle vcítite a budete mu z plna srdce držet palce, aby to s ním dobře dopadlo a jeho první láska konečně došla naplnění. Film není zas tak sladkobolný, ale několik scén vám zaručené vžene slzy do očí, zvláště když jsou podmalovány krásnou a emotivní hudbou. Aneun yeoja je dost neteradiční drama o lásce a neradostných životních peripetiích, jež je i přes poměrně mrazivý nádech plné citu a naděje. Ať si kdo chce, co chce říká, Korejci jsou momentálně nejlepší a tímto skvostným snímkem mne v tom o další kousíček utvrdili. ()

sochoking

Mno, to je pekne nahovno mať raka, dostať v ten deň kopačky a ešte ani ten doktor vám nevenuje pozornosť. Hnedˇ mi bolo chlapíka ľúto. Nič menej, film je pekne obohatený obrazovými vsuvkami, ktoré som absolvoval salvami smiechu. Inak, čo sa mi u tých šikmookých národov ľúbi, že kedˇ sa niekde vonku natrtkáte, môžete prespať v hociakom ubytovacom zariadení bez toho, aby ste sa ráno čudovali, kedˇ otvoríte oči a uvidíte strop, ktorý vám nie je povedomý, že u koho tentokrát ste a bez morálnej kocoviny a iného vysvetľovania môžte spokojne ísť domov. A ľadnička na kimchi za piate miesto je jeden z tých luxusnejších vtípkov v tomto filme. Okrem toho, v tomto filme sú vôbec mega hlášky použité! Ale jednu vec nepochopím, prečo tí blbci musia v každom filme furt niečo žrať a u toho mľaskať, chrumať a chlípať?! A ešte čosi na záver: Môj posledný nadhod v živote. Oni tie konce jednoducho musia kurevsky natiahnuť !! ()

Jirka_Šč

"Co je na lásce? Potkáš holku. Zeptáš se jí, jak se jmenuje. Když víš, jak se jmenuje, můžeš ji milovat. Zeptáš se, kolik je jí let. Co ráda jí ..." ■ Film by se neměl jmenovat Someone special, ale Something special. Prostě ... je hodně ... jiný. Speciální :). Nevím, zda to je víc drama, romance, komedie, černá komedie nebo parodie, ale víte co? Je to jedno. U pěkného vyprávění není škatulkování podstatné. Intro do děje: Hráč baseballu se dozví, že bude žit jen dva měsíce a dostane kopačky. V jeden den. Opije se. Holka z baru ho odnese do hotelu. On ji nezná. Ona jeho ano. Už několik let. Konec intra. Důvody, proč nehodnotit maximálně: Nemohu cpát 5* každému korejskému filmu, na který narazím. Vypadalo by to divně. Nezpůsobilo mi to šok. Nebrečel jsem. A takový "malý" film. Ale. Občas jsem se smál docela nahlas. Často jsem se usmíval. Velmi příjemné překvapení. Doopravdy uletěné nápady. Od drobných okamžiků (dívka nesoucí chrápajícího muže na zádech) až po rozsáhlejší prvky (převyprávěný film z kina). Hodně dobré nápady. Nepředvídatelný děj. Neklišoidní. Hlavní hrdinové ne krásní, ale sympatičtí. Opravdové. Málo filmů je takových. A hledám píseň od Daylight (nalezeno - MV, OST http://www.youtube.com/watch?v=tn0aQK7cvIc). ■ Upřímně děkuju May, která dala DVD do bazaru (a já ho koupil). Bez ní bych si asi filmu nevšiml. ()

Hellboy

Další ve všech ohledech typický a tudíž poněkud nevýrazný jihokorejský snímek, tentokrát drama, kterému sice nechybí vtip, ale není to přímo romantická komedie. Hlavní hrdina se dozví, že má poslední dva tři měsíce života kvůli zhoubnému nádoru v těle. Co byste v tu chvíli dělali? Asi něco extrémního, že. Náš hrdina ale dál pokračuje beze změny ve svém žití, což sestává z toho, že hledá lásku a nadhazuje v prvoligovém baseballovém týmu. O baseball tu jde asi nejvíc, ačkoliv tvůrci asi chtěli, aby šlo hlavně o lásku:) No a výsledek je prostě nemastný neslaný, taková ta klasika, která neurazí, ale nemá nic, čím by diváka nadchla. Potěšilo mě několik scén z kina, ale dost mě zklamalo, že hrdina, který film nemilosrdně odsoudil jako hloupost, se jím později začal řídit. V tu chvíli u mě prohrál boj o sympatie:) Jsem hroznej cynik, já vim, ale když čtu komentáře ostatních, kteří píší, jak je film dojímal a jak jim přišly překrásné všechny ty "sladkobolné" situace, tak se fakt musím smát. ()