Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dong Chi-sung je mladý, baseballový ex-nadhazovač, který touží po opravdové lásce. Od doktora se dozví, že má zhoubný nádor na plicích a nedožije se déle než dvou měsíců. Ve smutku a strachu ze smrti, pořád doufá v první opravdovou lásku, kterou ještě nenašel a bojí se, že mu není souzena. Když se opije v baru, barmanka Yi-yeon ho zavede do hotelu, kde mu zaplatí nocleh. Po nějakém čase se dovídá že ho Yi-yeon už odmalička tajně obdivuje a snaží se s ním již roky marně navázat kontakt. Shoda okolností a Chi-sungovo obvinění z trestného činu zblíží hl. hrdiny a přivede je na společnou cestu. Jak se Chi-sung vypořádá ze smrtelnou nemocí? Přeskočí mezi Chi-sungem a Yi-yeon jiskra lásky? (Káronoš)

(více)

Recenze (51)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Další ve všech ohledech typický a tudíž poněkud nevýrazný jihokorejský snímek, tentokrát drama, kterému sice nechybí vtip, ale není to přímo romantická komedie. Hlavní hrdina se dozví, že má poslední dva tři měsíce života kvůli zhoubnému nádoru v těle. Co byste v tu chvíli dělali? Asi něco extrémního, že. Náš hrdina ale dál pokračuje beze změny ve svém žití, což sestává z toho, že hledá lásku a nadhazuje v prvoligovém baseballovém týmu. O baseball tu jde asi nejvíc, ačkoliv tvůrci asi chtěli, aby šlo hlavně o lásku:) No a výsledek je prostě nemastný neslaný, taková ta klasika, která neurazí, ale nemá nic, čím by diváka nadchla. Potěšilo mě několik scén z kina, ale dost mě zklamalo, že hrdina, který film nemilosrdně odsoudil jako hloupost, se jím později začal řídit. V tu chvíli u mě prohrál boj o sympatie:) Jsem hroznej cynik, já vim, ale když čtu komentáře ostatních, kteří píší, jak je film dojímal a jak jim přišly překrásné všechny ty "sladkobolné" situace, tak se fakt musím smát. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Co je na lásce? Potkáš holku. Zeptáš se jí, jak se jmenuje. Když víš, jak se jmenuje, můžeš ji milovat. Zeptáš se, kolik je jí let. Co ráda jí ..." ■ Film by se neměl jmenovat Someone special, ale Something special. Prostě ... je hodně ... jiný. Speciální :). Nevím, zda to je víc drama, romance, komedie, černá komedie nebo parodie, ale víte co? Je to jedno. U pěkného vyprávění není škatulkování podstatné. Intro do děje: Hráč baseballu se dozví, že bude žit jen dva měsíce a dostane kopačky. V jeden den. Opije se. Holka z baru ho odnese do hotelu. On ji nezná. Ona jeho ano. Už několik let. Konec intra. Důvody, proč nehodnotit maximálně: Nemohu cpát 5* každému korejskému filmu, na který narazím. Vypadalo by to divně. Nezpůsobilo mi to šok. Nebrečel jsem. A takový "malý" film. Ale. Občas jsem se smál docela nahlas. Často jsem se usmíval. Velmi příjemné překvapení. Doopravdy uletěné nápady. Od drobných okamžiků (dívka nesoucí chrápajícího muže na zádech) až po rozsáhlejší prvky (převyprávěný film z kina). Hodně dobré nápady. Nepředvídatelný děj. Neklišoidní. Hlavní hrdinové ne krásní, ale sympatičtí. Opravdové. Málo filmů je takových. A hledám píseň od Daylight (nalezeno - MV, OST http://www.youtube.com/watch?v=tn0aQK7cvIc). ■ Upřímně děkuju May, která dala DVD do bazaru (a já ho koupil). Bez ní bych si asi filmu nevšiml. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Už jsem viděl v poslední době tolik korejských filmů, že bych snad mohl napsat i nějaký komentář :) ....... V tomhle případě se jedná opravdu o "Něco zvláštního". Vývoj příběhu je několikrát zaveden do těžko předvídatelných situací, které v konečném důsledku plní heslo - "vše souvisí se vším". Je to film, ve kterém je obsaženo víc žánrů a u každého diváka může převážit jiný. Já se například - po úvodu velmi překvapivě - výborně pobavil i když jsem slzy smíchu sem tam přetavil v slzy dojetí (a naopak).... Já prostě nevím, jak to ti Korejci dělají, že se hned po skončení jednoho filmu začínám těšit na další ...... ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Zatraceně působivá romance, do které jsou přidávány postupně špetky dalších žánrů. Základní zápletka už byla zpracována mnohokrát (i v českých filmech), ale snad nikdy tak citlivě, poeticky a hřejivě. Už zase musím opakovat svůj údiv nad tím, jak to ti Korejci dělají. Čistá krása a jednoznačných pět hvězdiček. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Jeden z najslabších kórejskych filmov z takmer 50, čo som doteraz videl. Celý film sa rieši láska, no aj napriek tomu je tu romantická línia veľmi slabučká, medzi oboma predstaviteľmi to moc neiskrí a navyše mi ani neboli natoľko sympatickí, aby som im fandil. Ani dramatická rovina nie je príliš podarená, aj keď zo začiatku sa zdalo, že pôjde o ďalší silný doják. Navyše na môj vkus tu bolo až príliš veľa scenáristických lapsusov a situácií, ktoré nedávali zmysel (ako sa policajti ocitli v Dongovom dome, keď nemal byť prečo podozrivý, scéna mileneckej hádky na štadióne, ktorú Dong počul, scéna so zlodejom...) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama