poster

Z očí do očí

 • Francie

  Man to Man

 • Slovensko

  Smrtiaci element

Drama

Francie / Jihoafrická republika / Velká Británie, 2005, 122 min

Režie:

Régis Wargnier

Scénář:

Régis Wargnier

Hudba:

Patrick Doyle

Producenti:

Farid Lahouassa

Střih:

Yann Malcor

Scénografie:

Maria Djurkovic
(další profese)
 • Hadža
  ***

  Myslel jsem si ze po chvili film vypnu,nebot zkoumanim pygmeju jsem nehodlal travit vecer,ale postupem casu se zacal rozvijet celkem zajimavy pribeh o zaslepenem usili vedcu za kazdou cenu ochotnych prosadit sve verze lidskeho vyvoje a osudem domorodcu ,nasilim dovlecenym do chladneho skotska.Postavy se chvilemi sice chovaji neracionalne,pygmejove si rychle zvyknou na pokusy,ale jinak koukatelny film se zajimavym tematem.(5.2.2009)

 • Morholt
  ****

  Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

 • cab
  **

  Pribeh z konce 19. stoleti, kdy vedec Jamie (Joseph Fiennes) se snazi zajmout potencionalni chybejici clanek v evolucnim vyvoji cloveka. Podari se mu zadrzet dva Pygmeje a po presvedceni tamnejsich autorit je bere sebou do Anglie na podrobnejsi zkoumani. Po par dnech je presvedcen, ze nejsou tak primitivni, jak si zprvu myslel. Bohuzel stejne presvedceni nezdili jeho kolegove zenouci se za slavou. Originalni namet v dlouhem ponurem vyvoji je dobry nanejvys jako dokument k ucebnicim do skol a navic vse se pokazi bez jiskry zakoncenym happy-endem nudnym jako Brno. Krasa exterieru a anglicti herci mi nestaci. 40%(14.6.2006)

 • mark.benford
  ****

  pre mňa bol tento film príjemným zážitkom, musím však súhlasiť s niektorými predošlými komentármi. stotožňujem sa s nimi najmä v názore, že postavy v tomto filme sa miestami chovajú iracionálne a vzťah hlavného hrdinu k pygmejom je slabo rozvinutý. páčila sa mi však ústredná myšlienka a v konečnom dôsledku som rada, že som týmto filmom strávila dnešné popoludnie. pekné exteriéry a britskí herci. hviezdicka navyse.(10.2.2013)

 • jafuska
  ****

  evoluční objev nové rasy v roce 1870 o tom je tento film, je to rasa, kterou všichni v dnešní doby známe, a i když chápu, bylo to jejich práce, ale vnitřně jsem se bouřila, když jsem viděla, jak s těmito lidmi bylo zacházeno, první půlka sice je průměr, ale pak mě děj strhl, a jen jsem se dívala, jak to skončí, pro mě docela nečekaný konec, ve filmu je ukázáno, co by člověk udělal ve svůj prospěch pro slávu a uznání ve společnosti, ale stálo by to za to, i za ten pocit,že něco dělám špatně,? tento film určitě doporučuji.(17.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace