poster

Z očí do očí

 • Francie

  Man to Man

 • Slovensko

  Smrtiaci element

Drama

Francie / Jihoafrická republika / Velká Británie, 2005, 122 min

Režie:

Régis Wargnier

Scénář:

Régis Wargnier

Hudba:

Patrick Doyle

Producenti:

Farid Lahouassa

Střih:

Yann Malcor

Scénografie:

Maria Djurkovic
(další profese)
 • tahit
  ****

  Zajímavý film o článku v evolučním vývoji homo sapiens. Předvěký člověk byl předchůdcem člověka současného. Škoda, nabízelo se atraktivní téma ke ztvárnění nestandardního filmu. Kdyby se zvířata mohla bránit, vynadala by nám po každé. Když nazvem někoho, Ty zvíře, toto rčení jest urážkou pro zvíře, nikoliv člověka.(11.8.2007)

 • Morholt
  ****

  Dojemné, smutné, ale i úsměvné a milé - snad jen trochu dlouhé. Příběh, ve kterém se staví lidskost proti vědě 19. století, ovlivněné darwinismem, která se snaží najít článek mezi člověkem a opicí za každou cenu a tehdejší vědecká sympozia vytvářela takřka inkviziční tribunály, odsuzující kohokoliv, kdo b chtěl jejich domeček z karet rozbourat. Nádherné exteriéry a kvalitní obsazení s Kristin Scott Thomas a Josephem Fiennesem v čele dotváří velmi dobrý dojem z celého filmu. 85%(26.11.2009)

 • Deverant
  **

  Skrze totálně zkostnatělou formální stránku zůstává ten film strašně rasistickým. Tj. neustále se fokalizujeme skrze různé bílé postavy a těm nebohejm pygmejům nezbyde, než být mlčícím mcguffinem vztahů mezi skutečnejma postavama. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.(12.1.2012)

 • dr.fish
  ***

  film by si mozna zaslouzil ctyri hvezdy, jenomze si porad marne lamu hlavu, jestli ve mne vubec vyvolal nejake pocity. ale jinak docela fajn.(5.12.2007)

 • bogomira
  ***

  Chvályhodná myšlenka filmu se trochu ztrácí chaosem ve scénáři, postavy jednaj chvílema nepochopitelně a nemůžu si pomoct, ale hlavní tahouni filmu Joseph Fiennes a Kristin Scott Thomas to prostě "odchodili".(7.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace