Když Marshall Lawson (Seagal) přišel při chladnokrevném a zdánlivě náhodném útoku o členy své úderné jednotky, bere jako svou povinnost podivné okolnosti brutálního vraždění vyšetřit. Při svém pátrání brzy odhaluje vojenskou operaci CTX Majestic, jež podléhá takovému stupni utajení, že se armáda rozhodne Lawsona odstranit, aby své tajemství ochránila dál. Lawson je však neúprosný a pouští se do nemilosrdného a nerovného boje proti organizovanému drogovému obchodu, který je, zdá se, tajně řízen prohnilou buňkou přímo zevnitř armády. (oficiální text distributora)

Lateef

Dobře, zkusím si teď zahrát na Michaela Keusche...: "Takže, dobré ráno všem. Kvůli mé pracovní vytíženosti máme na tenhle film tři natáčecí dny, takže se to snažte neposrat, zkusíme to sjet všechno na první točení. Do úvodní scény dáme pořádnej výbuch, to ty lidi přitáhne. Co?? To nevadí, že na něj padne půlka rozpočtu, říkám, že to přitáhne lidi, tak mi věř. Co chceš Stevene?? Seš blázen, ve tmě, nikdo nemusí vidět, že máš pupek jako těhotná hrošice, uklidni se, sedni si a připrav se, jo?? Výborně, příběh omotáme kolem úplně nové drogy a budeme jí říkat CTX, musí tam bejt to X, protože to dodává na tajemnosti. Oukej a děj pořádně zašmodrcháme, ať si diváci provětrají mozkový závity. Říkals něco, ty blbečku u tý kamery?? Nemám, kde bych vzal na stativ prachy, musíš tu kameru udržet v ruce, ale běda, jestli se to pak bude třást. Super, takže to bysme měli. Co zase se tam hlásíš, Stevene?? Co?? No na to zapomeň, žádný aikido sekvence, vždyť ti pak musíme udělat kompletní transfuzi krve po každý takový scéně. Nezapomeň, už ti není třicet, takže maximálně ti dám do ruky bouchačku, jo a vlastně mám pro tebe supermoderní nože, to si připevníš na zápěstí a budeš tím pak sekat v závěrečný scéně. Jo, ale bacha, kdyby ses chtěl rejpat v rypáku, ať si nerozřežeš ksicht. Souhlas, závěrečnou scénu uděláme v tý polorozpadlý hrobce, co stojí za mnou. A vy všichni z toho komparsu poslouchejte...Chci, abyste tam chodili cik cak a dělali, že někoho hledáte, je to jednoduchý, tak to snad zvládnou i takový vemena jako vy. Ježíšmarjá, co je Stevene?? No v žádným případě, musíme říct, že jsme ty sekvence zpomalili, nikdo nemůže vědět, že se takhle pomalu hejbeš ve skutečnosti. A prosím tě, udělej něco s tou bradou, dyť ti to visí až ke kolenům. Hele, ty magore, co támhle zase hulíš tu trávu, pojď sem. Tady máš paličky, bubínek a občas do toho bouchni, potřebujem mít nějakou hudbu do toho. Jo a ve finále, Stevene, odjíždíš autem a je to. Sfoukli jsme to. Díky kluci." (Dávám 20% za výbuch, jeden Stevenův vtípek a spoře oděnou finální zápasnici) ()

Gilmour93

Steven ráno těžce vstane, oholí všechny tři brady, na place navlékne černý kabát, i když u něj to, že černá zeštíhluje, už dávno neplatí a pohyby líného katotonika se začne plížit před kamerou.. Nejdřív ten fešák točil trháky pro kina, pak se v tichosti odstěhoval do videopůjčoven a brzy skončí nejspíš tak, že ho už jen maximálně natočí na domácí video, jak v opilosti aikido úderem přerazí červený nos klaunovi, co stoupnul dceři do narozeninového dortu. Ve srovnání s Hard to Kill byla tato směšnost o 15 let a o tři nepodařené liposukce níž a být pan Seagal v této formě již dřív, nesly by jeho filmy názvy Nemilosrdná otylost, Těžko ho oblíct a Muž s cejchou smrti.. ()

otík odpad!

Pan Seagal se možná jednou dostane do nebe, neboť jeho fanoušci a všichni, kdo si pustí jeho novější filmy, se stávají mučedníky a při sledování filmů neuvěřitelně trpí. Někteří už dávno tohoto nejen stářím, ale hlavně tvůrčí myšlenkou sešlého chlapáka opustili, já jsem však u jeho filmů zažíval přeci jen jakési uspokojení z toho, že můj oblíbenec dokáže ještě zvednout zbraň a párkrát si vystřelit. Tímto filmem to ale asi skončilo a poprvé jsem si přál, aby Seagala též zmordovali a jednou provždy mu prořízli krční tepnu. A děkuji režiséru Keuschovi, že jsem díky jeho práci na této a předchozí seagalovce „Stíny minulosti“ konečně prohlédl. Oba dva filmy si jsou hodně podobné – jsou to úplné sračky a opět srazily Steva tam, kam asi bohužel dnes patří – do sraček. Ale mrkněme na tento filmový výtěr podrobně. Seagal tentokrát jako člen americké armády s vysokými konexemi chce kdesi ve Francii (rozuměj v Rumunsku) něco vypátrat se svým týmem, jenže než tak učiní, tři jeho „nejlepší“ muže (kteří před akcí popíjejí pivko, chodí do striptýzového baru a sbalí pro sebe pouze jednu kočku) někdo brutálně zavraždí. Zjistí se (on to už každý ví, ale divák je asi podprůměrně inteligentní, tak mu to raději několikrát zopakujeme – teda hlavně Seagalovi =), že ve městě řádí banda šílených vrahů, kteří do sebe ládují novou drogu CTX, jež jim dává nadlidskou sílu a nutí je zabíjet. Je načase zavolat novou údernou jednotku (která hodně prořídne při obraně před jinou konkurenční údernou jednotkou té samé organizace – prostě raději tomu ani nechtějte rozumět) a společně s ní se vydat do starého kláštera zlikvidovat hlavní vrahouny a pojídače drogy. Tato Seagalem chválená jednotka pak jedná jak stádo idiotů, kteří v životě neslyšeli o vojenské a válečné taktice a lezou od jedné pasti ke druhé, aby jeden vedle druhého skončil na podlaze s krvavou skvrnou na krku. Jsme též svědky likvidace Seagalových nejbližších, přičemž náš hošánek pro jejich ochranu nehne ani brvou a pěkně si užije dva hlavní vrahouny až na závěr (sobec jeden). A proč pouze tento „náš vyvolený“ tlustší pětapadesátník dokáže vyrovnaně bojovat s adrenalinem vybuzenými tvory, jejichž síla je několikanásobně větší než obyčejného člověka, to raději vůbec nekomentuji, nebo bych musel dostat záchvat myokardu. Tento nefilm je plný totálních blábolů, v daném okamžiku zcela směšných vět, neuvěřitelných lidských chyb a zcela ubohé akce, která čítá dvě střílecí scény a pár nepřehledných (ale pro Seagala už několik let tolik typických) jakoby ručních soubojů, při kterých by se hanbou propadal i žák karate v první třídě. Ale jedna pozitivní věc na závěr. Vypadá to, že se Steven Seagal zřejmě brzy stane rumunským občanem – v krátkém čase tam totiž natočil dva naprosto trapné filmy (spíše je točil společně). Možná se během svých cest setkal i s Wesley Snipesem, který se jím asi nechal inspirovat a také tam točí jednu blbost za druhou, a tak můžeme doufat, že až na ně při natáčení dalších takových blbostí v místním Castel Studios něco spadne, ztratí světový film dvě zasmrádlé mouchy parazitující na své dřívější slávě. () (méně) (více)

HChinaski odpad!

Jeden z nejhorších filmů na kterém mé oko kdy spočinulo. Film pro opravdu silné nátury. Nemohl jsem dva dny spát a přemýšlel kdo může odsouhlasit podobný scénář do výroby. SS tomu dal opět na prdel...Jeho filmy z minulého tisíciletí se ve srovnání s jeho současnou tvorbou jeví jako oscarové majstrštyky. ()

Seag

Ach jaj.Steven prepáč ale tentoraz musím priznať aj ja že si to vážne pokašľal. Sračka toho najväčšieho kalibru. Michaela Keuscha nemám rád, a ked budem vidieť že so seagalom točí nejaký film hned budem vedieť že to nedopadne dobre. Jedniné dve veci ktoré sa mi ako tak páčili sú, že seagal schudol a že mu dali take typické gangstarsko-vojenské meno Marshall Lawson. Ja ti tych 5* dám vždy ale to len preto že si môj naj naj herec. ()

• Při závěrečné scéně, kdy se Seagal pere s tou pěkně nazlobenou kočičkou na ostří nože, si povšimněte, že jí řízne přes pravé prso (hrudník) a hned v další sekvenci je to samé, ale na levé straně! Takto je to ještě jednou zopakované o chvíli později v dalším záběru (vypadá to jako by stála naproti zrcadlu, potíž je v tom, že tam žádné není!). (Rodriguez)
  • Pracovný názov filmu bol Harvester. (Seag)
  • Film se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)