Návrat ke Sněžné řece

Bruce Rowland

Geoff Burrowes

Scénografie:

Leslie Binns

Štandartný "syndróm" dvojek. Spracovaním opäť príjemná dobrodružná dráma, ale ten príbeh už nie je taký pútavý. Opäť je tu vidno skvelú prácu s koňmi a pekné zábery v prírodných lokáciách. Potešil Brian Dennehy, ktorý sa vie do záporných rolí poriadne zakusnúť, akurát v závere jeho postava až príliš zmäkla.(27.3.2018)

Samozřejmě už to není ten skvělý první díl. Ale hudba je pořád nádherná, stejně jako australská příroda. Koně pořád krásní a příběh nijak extra nekomplikovaný. Zavzpomínal jsem na dětská léta. Vždycky mi hrozně vadilo, že je jinej otec Jess, ale B. Dennehy je taky pan herec. Jo, líbilo se mi to. Pan Patton celkem solidné záporák. Líto je mi Dannyho, ale to je život.(14.2.2011)

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky ... průzračný tok jménem Sněžná řeka nevyjímaje. Návraty někdy bolí - a tak jen bezmocně sledujete, jak se svěží, dětsky prosté dobrodružství "Muže od Sněžné řeky" pomalu mění v tuctovou, nešikovně slátanou kovbojskou romanci s prvky telenovely ... a ztrácí tak kousek po kousku svou jedinečnost. Neboť divokou horskou řeku jen tak neobelžete: V jejích čirých vodách se odráží každá faleš - a všechny postranní úmysly vyplavou na povrch ... včetně hamižných myšlenek na další těžbu zlaté žíly, kterou se zdála být neotřelá lovestory z australských hor ... 2,5* ... P.S.: Změna v obsazení role rančera Harrisona snímku taktéž nijak zvlášť neprospěla - ale vem to ďas. Vzhledem k tomu, že bylo vyslyšeno mé tajné přání - a černý hřebec i jeho stádo dostali darem svobodu, jsem ochotná přimhouřit (nebo spíš úplně zavřít) obě oči a nechat třetí * tam, kde je.(9.9.2013)

Ono je vždycky chyba pouštět se do dvojky když jednička se povedla, ale tvůrcům se povedla také dvojka klobou dolů. Sic už není vyvrcholení filmu tak emotivní a děj se místy trošku vleče a kouše, ale jinak všechny klady z jedničky zůstali, kromě hereckého výkonu (dvojrole) Kirka Douglase, ale co naplat. Brian Dennehy byl sice dosti velkým (myšleno fyzicky) nástupcem až vyzáblého Douglase (možná to byl záměr, poukázat na velmi dobré hospodaření otce Jess). Každopádně Dennehy má herecké kvality, které mu pomohli zahrát skvěle. Musím říci, že komu se hodně líbila jednička bude se mu líbit i dvojka.(29.7.2010)

Nostalgická vzpomínka na dětská léta, kdy jsem první díl "Muž od sněžné řeky" viděl jako svůj první film na letním kině a hrozně jsem si to užíval na obřím plátně zabalený pod dekou. Sigrid Thornton jsem jako kluk miloval, nejen ve filmech (například moje oblíbená "Lehká jízda"), ale především v seriálu "Co přináší řeka". Prostě to bylo "mé australské období", kdy cokoliv australského ("Phar Lap", "Proti větru", apod.) bylo o stupínek výš než cokoliv jiného. :-)))(29.9.2013)