The Work of Director Chris Cunningham (video kompilace)

Hudební

USA, 2003, 62 min

Jeff Buchanan

Scénografie:

Dominic Watkins

Dnes už v podstatě klasické věci - dva nezapomenutelné kusy pro Aphexe Twina a Afrika shox z Chrise udělaly (i kdyby už nikdy nic nenatočil) legendu. Kéž by se splnily rozprávky, dle kterých mu chtěl jeho guru Ridley Scott svěřit natáčení Neuromancera...(25.6.2006)

Videoklipový Bůh!(19.10.2011)

Poslední díl ze série Work of Director (viz Gondry, Jonze) s videoklipy a reklamami (obzvlášť výživná je ta na PlayStation, s mimozemsky vypadající hihňající se holkou s copánky). Klipů je zde sice méně než u výše jmenovaných, ale stojí za to (určitě znáte Portishead-Only You, Madonna-Frozen a nádherný něžný klip s milujícími se robotkami - Bjork-All Is Full Of Love. Zbylé Cunningamovy klipy jsou vesměs poněkud temné a až groteskně psychopatické (i díky kameramanovi Khondjimu). Ať už je to Squarepusher-Come On My Selector odehrávající se v ústavu pro psychicky narušené děti v japonské Osace, Leftfield-Afrika Shox o rozpadajícím se černochovi bloumajícím po Manhattanu nebo Aphex Twin-Windowlicker se dvěma velice sprostě mluvícími frajery (pro pobavení je tu i vypípaná verze) a kočkama v bikinách, co mají místo hlavy Aphexův vousatej ksicht. Ale především je tu nepopsatelná šílenost Aphex Twin-Come to Daddy, snad nejpsychopatičtější klip všech dob. Sežeru vaši duši!!!!!!!! viz také: Michel Gondry, Spike Jonze, Stéphane Sednaoui, Mark Romanek, Jonathan Glazer, Anton Corbijn.(9.3.2005)

tenhle režisér je jednoznačně psychopat. oproti zbylým dvěma dílům WoD je tento méně rozsáhlý, zato se tu sešly ty nejúchylnější vychytávky: aphex twin i autechre - to jsou blázni podobně jako režisér, takže spolupráce musela stát za to. více se o něm dozvíte třeba tady. osobně mám možná nejradši leftfield - afrika shox (je to zároveň má nejoblíbenější písnička od nich). tomu říkám spád a atmosféra...(17.3.2005)

Točí někdo lepší videoklipy?(2.1.2007)

• - Klip All is full of Love pro Bjőrk je součástí muzea moderního umění v New Yorku a jeho designem se inspirovali tvůrci filmu Já, Robot. (Hwaelos)

• - Obličeje všech dětí v Come to Daddy patří autoru hudby Aphexi Twinovi. (Hwaelos)

• - V klipu Windowlicker padne za první čtyři minuty 127 sprostých slov. (Hwaelos)