poster

The Work of Director Chris Cunningham (video kompilace)

Hudební

USA, 2003, 62 min

Střih:

Jeff Buchanan

Scénografie:

Dominic Watkins
(další profese)
 • Dadel
  *****

  Poslední díl ze série Work of Director (viz Gondry, Jonze) s videoklipy a reklamami (obzvlášť výživná je ta na PlayStation, s mimozemsky vypadající hihňající se holkou s copánky). Klipů je zde sice méně než u výše jmenovaných, ale stojí za to (určitě znáte Portishead-Only You, Madonna-Frozen a nádherný něžný klip s milujícími se robotkami - Bjork-All Is Full Of Love. Zbylé Cunningamovy klipy jsou vesměs poněkud temné a až groteskně psychopatické (i díky kameramanovi Khondjimu). Ať už je to Squarepusher-Come On My Selector odehrávající se v ústavu pro psychicky narušené děti v japonské Osace, Leftfield-Afrika Shox o rozpadajícím se černochovi bloumajícím po Manhattanu nebo Aphex Twin-Windowlicker se dvěma velice sprostě mluvícími frajery (pro pobavení je tu i vypípaná verze) a kočkama v bikinách, co mají místo hlavy Aphexův vousatej ksicht. Ale především je tu nepopsatelná šílenost Aphex Twin-Come to Daddy, snad nejpsychopatičtější klip všech dob. Sežeru vaši duši!!!!!!!! viz také: Michel Gondry, Spike Jonze, Stéphane Sednaoui, Mark Romanek, Jonathan Glazer, Anton Corbijn.(9.3.2005)

 • AdaMM
  *****

  tenhle režisér je jednoznačně psychopat. oproti zbylým dvěma dílům WoD je tento méně rozsáhlý, zato se tu sešly ty nejúchylnější vychytávky: aphex twin i autechre - to jsou blázni podobně jako režisér, takže spolupráce musela stát za to. více se o něm dozvíte třeba tady. osobně mám možná nejradši leftfield - afrika shox (je to zároveň má nejoblíbenější písnička od nich). tomu říkám spád a atmosféra...(17.3.2005)

 • kowalski
  *****

  Točí někdo lepší videoklipy?(2.1.2007)

 • Utero
  *****

  Videoklipový Bůh!(19.10.2011)

 • J.Connor
  *****

  Dnes už v podstatě klasické věci - dva nezapomenutelné kusy pro Aphexe Twina a Afrika shox z Chrise udělaly (i kdyby už nikdy nic nenatočil) legendu. Kéž by se splnily rozprávky, dle kterých mu chtěl jeho guru Ridley Scott svěřit natáčení Neuromancera...(25.6.2006)

 • - Obličeje všech dětí v Come to Daddy patří autoru hudby Aphexi Twinovi. (Hwaelos)

 • - Hudební video Africa Shox odkazuje k hnutí Zoolu Nations a praotci hip-hopu Africu Bambaatovi. Ten také na konci vystupuje. (Hwaelos)

 • - Videoklip Come to Daddy byl točen na stejném sídlišti jako Kubrickův Mechanický pomeranč. (Hwaelos)