Kidari ajeossi

Jeong-sik Kong

Předloha:

Jean Webster (kniha)

Jeong-sik Kong

Je to veľmi dobrý romantický film z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladej pracovníčke v rádiu, ktorej už od školských čias výrazne pomáha neznámy človek, pričom ona by ho rada spoznala, ale on sa vždy pred tým stratí. A teraz v práci, v ktorej je spokojná spoznáva nových priateľov, ale hlavne pravú lásku, miestneho knihovníka s ktorým je skutočne šťastná a postupne odkrýva všetky tajomstvá zo svojej minulosti. Spracovanie sa mi veľmi páči, film ma chytil už od začiatku a to mu vydrží až do úplného konca, dej po celý čas pôsobí zaujímavo, je tu množstvo výborných situácií a menších línií, okrem toho najhlavnejšieho, teda vznikajúceho vzťahu toho zaujme mnoho, zaujímavé spoznávanie minulosti zo školských čias, večne nahnevaná nadriadená, ktorá sa postupne mení, schôdzky naslepo a iné. Z filmu stále vyžaruje taká príjemná atmosféra a záver aj pomerne prekvapí, ale len v dobrom. Romantika tu funguje výborne, obe hlavné postavy sú nadmieru sympatické, dá sa k nim prakticky okamžite vytvoriť vzťah a skvelo sa pozerá aj na to, ako si k sebe postupne nachádzajú cestu a aj preto sa tu nájde množstvo príjemných situácií. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Ha Ji-Won, ktorá je tu prakticky dokonalá v každom zábere, každý jej úsmev pri sledovaní filmu hneď zlepší náladu, sympatický Yeon Jeong-Hun v úlohe knihovníka a veľmi zaujímaví pracovníci v rádiu, či už Shin Yi, Jeong Jun-Ha alebo Park Eun-Hye. Réžia a technická stránka sú výborné, táto tématika sa už asi ani nedala podať lepšie, na debutanta až mimoriadne dobrá práca. Síce plné hodnotenie nedávam, v rámci romantického žánru mám iných favoritov, ale aj tak je to výborný film, ktorý je až neuveriteľne roztomilý, to je asi ten najlepší výraz pre charakteristiku tohto filmu. Zaručene zlepší náladu pri každom pozretí. 79%(22.6.2012)

Rád se nechávám pohltit krásou a dojemností korejských romancí, u některých mám pocit, že nic nádhernějšího a cituplnějšího snad nemůže být natočeno... Kidari ajeossi nepatří mezi špičku romantik, ani mezi snímky, u kterých ždímáte kapesníky, ale má v sobě v menší míře ono korejské magické něco, jež ve vašem nitru dokáže vykouzlit povznášející a láskyplné pocity, na jejichž vlnách se necháte pokaždé tak ochotně unést. Přispěla k tomu hodně milá herečka Ha Ji-won, která mě zaujala již v duchařském horroru Pon a v Kidari ajeossi si mě získala... roztomile vyděšeným sledováním duchařiny :-)(22.3.2006)

To podceňování asijských romantických filmů se mi začíná těžce nevyplácet, už se mi to stalo u "Bu neng shuo de. mi mi" a teď zase... Chtěla jsem mít zkrátka zhlédnuté všechna zpracování Daddy Long Legs od Jean Webster, od němé verze z roku 1919 do současnosti. Od korejské verze jsem ani neočekávala, že by se nějak moc držela předlohy, taky že ne, ale neměla jsem podcenit tu hloubku emocí, které zpravidla přicházejí v druhé polovině filmu, ne-li v závěru. To si celou dobu říkáte, jo, fajn, pěkné, na Koreu dobré, a pak za to zaplatíte. Ne sice slzami, ale byla jsem celkem ráda, že film nesleduji s drahou polovičkou (snad jen po lobotomii). ____ Takže slavnostně přísahám, že podceňovat příště nebudu, jediná chybějící hvězdička na dokonalosti je opět ta zatrolená předloha, jinak nic k vytknutí.(26.7.2012)

Keď som film videl prvýkrát, tak som mu dal 4 hviezdičky, takže som mal najskôr podobné pocity ako sniper18. Ale teraz ma už film tak nenadchol. Strašne dlho sledujeme hlavnú hrdinku, ktorá nastupuje do rádia ako sa snaží v práci a popritom sa skamaráti s nejakou kolegyňou. Nič extra sa nedeje. Film len tak plynie. A vo vzduchu visí obrovské tajomstvo ohľadom tajomného dobrodinca, ktorý jej celý život pomáha. Zaplatil jej školné, vybavil jej súčasné bývanie a má dokonca aj prsty v jej miestu v robote. Kto to môže byť a prečo to robí? To je jediná vec vďaka ktorej som bol zvedavý na to, čo sa bude diať ďalej. Ale nie preto, aby skvelý film povýšil o triedu vyššie a dodal mu ďalšiu vrstvu, ale preto, aby mu dodal konečne nejaký zmysel. Samozrejme sme v Kórey, takže niekto musí nakoniec chcípnuť, ale tentokrát mi tej osoby ľúto nebolo. Celá tá neskoršia romantická línia mi pripadala trochu úchylná. Veď ten chlap bol obyčajný chudák a stalker, ktorý jej síce nerobil nič zlé, ale pomáhal jej, ale mohol sa jej priznať so svojimi citmi oveľa skôr a nemusel trpieť roky jak blbec. Fakt mi ho nebolo ani trochu ľúto. Ji-won Ha naviac celý film len naivne pozerá do blba. Aj keď je pekná, tak si ma ničím po povahovej stránke nezískala. Najviac ma na celom filme bavila jej kamarátka v podaní Yi Shin, ktorá znova stvárnila zábavnú upjatú frflošku, ktorá nakoniec po x nevydarených schôdzkach naslepo nájde svojho vyvoleného. A ani to nemusí byť nejaký vysnívaný idol. Takže celkovo je to pre mňa už len priemer s pomalým tempom v ktorom sa nič extra nedeje a snaha o emotívny záver to už nezachráni. 6/10.(10.8.2019)

Ani neviem, čo k tomu napísať, pretože som čakal niečo úplne iné, hlavne film o vzťahu dcéry a otca. Nie o to tu nejde. Opäť romantika, od druhej polovice zbytočne umelecky a žánrovo pomiešaná, trochu chaoticky natočená, znova uplakaná a takmer bez vtipu. Mám veľmi rád kórejské romantické komédie, ale tu humor dosť chýba. Nemal som chuť počúvať tie priteplené reči o hviezdach na nebi atď...Dá sa to odsledovať, ale asi tak, ako ktorýkoľvek priemerný film, ktorý nemá šancu zaútočiť na vaše city. Možno pohne s tými ženskými, ale u mňa to nefungovalo. Viem vymenovať min.10 lepších kórejských romantických filmov. Iba priemer. 60%.(24.1.2015)