Kidari ajeossi

Dívka Young-mi přijde o rodiče a připadá si sama. Kupodivu se něco stane a někdo jí začne anonymně pomáhat. Young-mi neví, od koho jsou dárky a kdo ji podporuje, ale pojmenuje si ho táta sekáč. Pak potká lásku, mladého knihovníka. Jednoho dne přijde podivný e-mail v bytě, kde před ní bydlela její kolegyně. E-maily chodí dál a vše se zamotává. Najde nebo nenajde Young-mi svého tátu sekáče? (ČSFD)

Pedross800

I když hlavní hrdinka je nádherná a sympatická žena...celkově jsem z této korejské romantiky v rozpacích. Bylo to nějaké moc překombinované, chaotické a až moc kýčovité. Mé romantické očka dnes měla asi dovču, a tak nemohu odpustit, že v jednu chvíli ti dva čekaj schovaní před deštěm pod okapem, aby vzápětí šli s vykouzleným deštníkem.....a když v závěru ukážou pohled na zcela jasnou zářící noční oblohu, aby z ní vzápětí začal padat sníh....no to nééééééé, to nééééééééé ()

sochoking

V korejskom filme vždycky pokapú hlavným hrdinom fotrovci, aby mali bejvák sami, alebo je normálne, že hlavní hrdinovia robia budˇ v rádiu, alebo v televízii . Na to som si už zvykol. To len na okraj. Toto bola veľmi zamotaná vecička, ktorá sa na konci nádherne, ale hlavne prekvapivo rozjasnila, takže všetky moje skoré kombinácie tak poslala do prdele. P.S. Tie korejské baby sú nenormálne kočky, že mi vôbec nevadí, ked rozprávajú s plnou hubou ! ()

sniper18

Je to veľmi dobrý romantický film z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o mladej pracovníčke v rádiu, ktorej už od školských čias výrazne pomáha neznámy človek, pričom ona by ho rada spoznala, ale on sa vždy pred tým stratí. A teraz v práci, v ktorej je spokojná spoznáva nových priateľov, ale hlavne pravú lásku, miestneho knihovníka s ktorým je skutočne šťastná a postupne odkrýva všetky tajomstvá zo svojej minulosti. Spracovanie sa mi veľmi páči, film ma chytil už od začiatku a to mu vydrží až do úplného konca, dej po celý čas pôsobí zaujímavo, je tu množstvo výborných situácií a menších línií, okrem toho najhlavnejšieho, teda vznikajúceho vzťahu toho zaujme mnoho, zaujímavé spoznávanie minulosti zo školských čias, večne nahnevaná nadriadená, ktorá sa postupne mení, schôdzky naslepo a iné. Z filmu stále vyžaruje taká príjemná atmosféra a záver aj pomerne prekvapí, ale len v dobrom. Romantika tu funguje výborne, obe hlavné postavy sú nadmieru sympatické, dá sa k nim prakticky okamžite vytvoriť vzťah a skvelo sa pozerá aj na to, ako si k sebe postupne nachádzajú cestu a aj preto sa tu nájde množstvo príjemných situácií. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Ha Ji-Won, ktorá je tu prakticky dokonalá v každom zábere, každý jej úsmev pri sledovaní filmu hneď zlepší náladu, sympatický Yeon Jeong-Hun v úlohe knihovníka a veľmi zaujímaví pracovníci v rádiu, či už Shin Yi, Jeong Jun-Ha alebo Park Eun-Hye. Réžia a technická stránka sú výborné, táto tématika sa už asi ani nedala podať lepšie, na debutanta až mimoriadne dobrá práca. Síce plné hodnotenie nedávam, v rámci romantického žánru mám iných favoritov, ale aj tak je to výborný film, ktorý je až neuveriteľne roztomilý, to je asi ten najlepší výraz pre charakteristiku tohto filmu. Zaručene zlepší náladu pri každom pozretí. 79% ()

gogo76

Ani neviem, čo k tomu napísať, pretože som čakal niečo úplne iné, hlavne film o vzťahu dcéry a otca. Nie o to tu nejde. Opäť romantika, od druhej polovice zbytočne umelecky a žánrovo pomiešaná, trochu chaoticky natočená, znova uplakaná a takmer bez vtipu. Mám veľmi rád kórejské romantické komédie, ale tu humor dosť chýba. Nemal som chuť počúvať tie priteplené reči o hviezdach na nebi atď...Dá sa to odsledovať, ale asi tak, ako ktorýkoľvek priemerný film, ktorý nemá šancu zaútočiť na vaše city. Možno pohne s tými ženskými, ale u mňa to nefungovalo. Viem vymenovať min.10 lepších kórejských romantických filmov. Iba priemer. 60%. ()

Pirkaf

Ne, tento film nepatří mezi snímky, u kterých ždímáte kapesníky, a to je jenom dobře. Na rozdíl od jiných korejských romantik totiž citově nevydírá (aspoň ne tak okatě), za srdce ovšem chytne, ne že ne. Aspoň teda mě. Během filmu si člověk uvědomuje jeho chyby a věci, které by šly udělat jinak a líp, ale stejně se neubrání dojetí a dá za pět. Aspoň já teda jo. ()