Reklama

Reklama

Když tajná neonacistická organizace v Západním Berlíně zavraždí dva britské agenty, je vyšetřováním jejich smrti pověřen agent Quiller. Za pomoci učitelky Inge se mu postupně daří pronikat k informacím o tajemné organizaci. To však nestačí, protože se potřebuje dostat až do jejího centra... (Filmhouse)

Recenze (38)

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Tohle pro me bylo kouzelne dobrodruzstvi, studena valka v oblasti Berlina, post-nazi organizace, spion prebira pripad, kde zarvali dva jeho predchudci, ma to dobrou atmosferu, sympatickeho, dobre zahraneho a velmi vtipneho hrdinu se sptekou Bonda, kteremu sefuji panove v burinkach s kufriky plnymi tajnych dokumentu :) Tvurci vytvorili supr zloducha, perfektne funguje chemie mezi hlavnim hrdinou a zenskym protipolem, umocneno muzikou Johna Barryho, imho i velmi velmi povedeny konec... ()

Foma 

všechny recenze uživatele

70%. Docela zábavný. Vtipný využívání filtrů u "tématických" záběrů, jaký už dneska nikdo nepoužije - např. "zamilovaný" záběry na, mimochodem velice krásnou, Sentu Berger. Segal na mě nefunguje tolik jako jiný hollywoodští chlapáci, i když ženy, zdá se, ho mají rády, Guiness je nádherně slizoučkej a von Sydow spolehlivej jako vždy. Takovej trochu jinej špionážní film, ne moc akční, nicméně koukalo se na něj hezky. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Berlínské dobrodružství špiona Quillera aneb příběh agenta "v mezeře"... ;-) . . . Nu, Mr.Q má sice >qarakter< a je k nakousnutí, i s ženami to umí snad líp než sedm 007iček, ale za těch více než čtyřicet let nám notně zestárnul. Náckové staří i ti >neo< vše přežili a jejich pohrobci už mají dávno jiné metody a leda tak se musí (i u tohohle filmu) smát... A tak tohle dílko je dnes zajímavé a nějak přínosné snad už jen pro tu dobře vystavěnou dobovou atmosféru a jako doklad toho, jak si tenkrát autoři a protagonisté představovali nebondovsky >seriozní< thriller (či spíše špionážní drama (!?))... Dlužno uznat, že herecké kreace (zvláště tří hlavních gentlemanů - ano, i starý nacista Oktober v podání M. v S. působí velmi gentlemansky - Otakar Vávra by z něj udělal nejspíš uřvaného šaška...) jsou stylové, starý West Berlin má nenapodobitelně působivou atmosféru, i ten ne tak zcela jasný konec je lepší, než nějaké bouřlivé klišoidní finále, ale - ALE!... Ale přetěžko je mi tohle dílko hodnotit... Nakonec tedy po zralé rozvaze i s ohledem na dobu vzniku tři a půl hvězdičky za film - a nahoru zaokrouhleno jen(!) pro ten nestárnoucí šarm - ovšem toho nádherného kabrioletu Porsche 356B. Za pana Q ne - i když musím uznat, že být dámou středního věku... ;-} - - - - - (Poprvé viděno 2.5.2009 na dvd, komentář zde jako čtvrtý - 2.5.2009) ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 18.3.1972+(obnovená) ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (dabing ČST): ČST 2 = 13.1.1987+ČESKÁ DVD PREMIÉRA: FILMHOUSE = 22.4.2009, réžia českého znenia (ÚPF Praha) = IRENA SKRUŽNÁ - Segala dabuje EDUARD CUPÁK, Bergerovú dabuje MILENA DVORSKÁ - Na DVD od Filmhouse bohužiaľ predabované a čo je ešte horšie, tak v oreze 4:3. (16.9.2009) ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Strašák neonacismu je přecijen vážnější téma než pošahanej miliardář s prstem na jaderným čudlíku nebo zloduch typu Fantomase. Takže o zábavu je tu dost nouze. Ale co je špatně, že je tu nouze i o všechno ostatní - napětí, akce, spád. Pouhá přítomnost sympatického George Segala a charismatického Maxe von Sydow plus dva tři dobré dialogy nestačí. A nakonec, Berlín je pro podobný typ filmu dost o hovně fotogenická destinace. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama