poster

Wizards

 • USA

  War Wizards

  (USA)

Animovaný / Sci-Fi / Válečný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1977, 81 min

Režie:

Ralph Bakshi

Scénář:

Ralph Bakshi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Velkohubý válečný štváč versus posel míru ve fantasy postapo světě - nu a já, ač si na bájeslovné spektákly pranic nepotrpím, nemohu tvrdit, že bych tu magickou slátaninu, především díky roztodivným způsobům animace a výborně použité hudbě, nějak výrazně protrpěla. A proto - zničme promítačky v zájmu příštích elfích generací. Peace! ☮(13.5.2015)

 • Bloody13
  ***

  Haluškoidní animáč, díky jehož postapokalyptické vizi se na jednom písečku setkává nacistický čaroděj, roboti, mutanti, elfové, vikingové, víly prostitutky a jiné roztodivné postavičky. Bakshi (jeho předchozí blaxploitation Coonskin si asi nenechám ujít) je vůbec zvláštní tvůrce, nebojí se experimentovat a kromě osobité animace neváhá "zamaskovaně" použít i úryvky z hraných válečných filmů. Velká škoda tak té nehodící se hudby a nevyváženosti tempa v druhé polovině příběhu. Jako celek přesto působivé.(20.9.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Úchylní nacističtí mutanti, senilní čarodějové, prsaté a prdelaté víly, další nacističtí mutanti.... Kdyby to jenom nebylo tak debilní, místy se to sice tváří originálně, ovšem místy to vypadá jako nepovedená parodie na pána prstenů (Třeba to Bakshimu pomohlo k tomu, že si ho později sám natočil). Začátek je sice fajn, ale postupem času je humor čím dál víc infantilnější, děj debilnější (a to rozhodně ne v tom dobrém smyslu slova) a animace horší, například rotoskopické, lidmi hrané (i když možná jen z jiného filmu vykradené) záběry by mohli být zajímavé, ale jsou trestuhodně zmršeny. Tohle mohla být legenda, ale tvůrci si nepohlídali až moc věcí a opravdu zábavné věci vyměnili za vtipy se senilním staříkem.(30.12.2013)

 • darkrobyk
  *****

  Nádherná dark fantasy s nezaměnitelným rukopisem Ralpha Bakshie! Gejzír nápadů a skvělé animace, kde vedle comicsu a klasické animace najdeme montáže ze záběrů hraných - a vůbec nevadí jako u Pána prstenů, psychadelické hudby a zvláštních světů místy tak podobných našemu. Královna víl je skvělá sexbomba, ale promiskuitní? kdo psal obsah.....rozhodně není. Nadsázka, alegorie, satira. Možná s větším protiválečným nábojem, než má mnohý hraný film. Vtipné pasáže (scéna s knězi) střídají napínavé a ty zase místy až hororové. Když dojde na válku, krev stříká a mrtvoly se vrší. Když dojde na lásku, vše se promění v nádherné květy a pestrobarevné motýly. Šťastný konec byl žádoucí, byť nic není zadarmo. Jak mi mohl tenhle snímek léta unikat...(3.3.2014)

 • Lima
  ****

  Luxusní podivnost a čestný člen www.badmovies.org. Něco mezi pohádkou a fantasy příběhem, které má stejnou poetiku, jako kdyby třeba Alejandro Jodorowsky natočil svoji obskurní verzi Pána prstenů a obtiskl do ní své filmové vidění. Na pozadí nesmiřitelného střetu dvou světů – světa Technologie (mutanti) a světa Magie (víly, elfové) – tu defilují roztodivné postavičky z Bakshiho zvrácené fantasie – zlý čaroděj Blackwolf se svojí zálibou v nacistické ideologii a jejích symbolech, jeho mutantští zabijáci s laserovými puškami a plynovou maskou místo obličeje, kozatá víla v negližé, elfové, vikingové, ještěři, tanky, zákopy s ostnatými dráty a všechno dohromady. Ještě k tomu připočítejte křiklavými barvami nevkusně kolorované prostřihy z jiných válečných filmů, občas nevhodně použitou jazzovou hudbu, chaoticky vyprávěný příběh a vychází z toho originální obskurnost, která rozhodně stojí za vidění. Jestli je pravda, že výsledné dílo je odrazem duše umělce, ta Bakshiho musí být případ pro doc. Chocholouška :o)(10.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace