Reklama

Reklama

Justine

  • Velká Británie Cruel Passion (více)
Velká Británie / Západní Německo / Itálie, 1977, 99 min

Nové výpravné zpracování klasického díla erotické literatury podle románové předlohy markýze de Sade. Justine je příběh ctnostné dívky, která se stává obětí násilí a neřesti (s neodvratným koncem). Vysoce smyslný a přitom decentně natočený erotický thriller se po svém uvedení do kin stal jedním z nejnavštěvovanějším filmů ve své době. (ARTEMIS)

(více)

Recenze (2)

RetroMan 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu může připomínat filmy s tématikou nunsploitation. Ale pak se děj filmu přesouvá z kláštera do skutečného světa, bahna reality. Pařížský nevěstinec a jeho návštěvníci, bandité žijící po svém a nakonec i ten dobře vypadající rytíř na bílém koni se mění v noční můry plné děsu. Důležitější ale bylo zachování smyslu původní předlohy a ještě důležitější byl výběr hlavní hrdinky, která sama o sobě je symbolem nevinnosti. A na ten konec se těžko zapomíná. Není to výborný film, ale stojí za vidění. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ťažko môže byť dobrý film, keď už jeho knižná predloha je brak. Iba čo sa demonštruje šibnutá myseľ de Sade-a. Cynizmus strieka na všetky strany a videnie takéhoto sveta je čistý blud, hoci autor by ho rád takýto videl. Svet, v ktorom mníšky masturbujú, matky predstavené sú skazené, kňazi sú nadržaní a padajú hlášky ako "Dobrá žena je ako skrytý poklad, ale len kvôli tomu, že niekto zabudol kopať". Film je na pomedzí klasického mainstreamu a R-kového filmu a sám prakticky nevie, čo chce byť. Na erotický film je tu málo nahoty a na mainstream je zasa úchylný a prvoplánovo drsný. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama