Jeden z nejzásadnějších filmů japonské exploitační kinematografie – subžánru, který ukazuje sex a násilí ve velmi naturalistické podobě. V případě filmu Květina a had však nejde o lacinou pokleslou zábavu, ale o originální ztvárnění bizarního světa kolem nás. Ne nadarmo je proto také snímek hojně přirovnáván k dílům Davida Lynche. Převážná většina děje se odehrává na pódiu jednoho z japonských nočních podniků. Právě sem se dostává manželka ředitele významné firmy, který ji prodal členům Jakuzy za své dluhy. Každý večer je tato profesionální tanečnice tanga při podivné show s maskami podrobována různým sado-masochistickým praktikám. V publiku pravidelně vysedává také podivný stařec, kterému se jeho zvrhlé choutky nakonec stanou osudnými... (oficiální text distributora)

VanTom

Ředitel významné firmy je vydírán Jakuzou kvůli uplácení a tak musí prodat svou ženu, slavnou a krásnou tanečnici tanga, do neveřejného erotického klubu pro ty nejbohatší zvrhlíky. Téměř romantický úvod a závěrečné rozuzlení byly skělé, ale prostřední třetina je založena pouze na dekadentním sexuálním mučení bezmocné dívky v úchylné kabaretní show, které mi po chvíli přišlo značně zdlouhavé a nudné. Odhalených ňader a bizarních S&M praktik si ale divák užije dostatečně a ve svém žánru se rozhodně jedná o nadprůměrné dílo. Silné tři. ()

MencaCZ

Nemastné neslané, nic říkající film založený na brutalitě a nahotě. Ale není tam toho taková míra aby to alespoň šokovalo. ()

IMPAIRED odpad!

Naprosto úžasnej hudební doprovod v podobě experimentální syntetiky, celková nálada průběhu obrazu, všechno napovídalo že z tohohle by se mohl vyklubat nádherenej film. A pak, od tý rozmluvy u nich doma na podlaze prakticky až do konce to byla jedna příšerná odpornost a úchylárna za druhou. První čtvrt hodiny pět hvězd, zbytek je takovej.. průměrnej odpad. ()

lulka5

Čekala jsem nějakou příšernou odpornost, ale ono to naopak bylo až moc slabé. Lehce erotické, minimálně brutální. Ale ty uzly jim opravdu závidím... ()

F.W.Colqhoun

Řitka Video DVD. (moaning in japanese) Shizuko! Celou dobu jsem musel myslet na to, jak moc museli ve studiích topit, aby nebyla hlavní představitelce zima. Jestli se nesvléknete paní Šizuko, zabijeme vám řidiče. Mnozí srovnávají Hana to hebi s filmy od Lynche, případně Kubrickovým Eyes Wide Shut. Musím tuto dobrou společnost doplnit o Belle de Jour a uzavřít tím, že si Takaši Išii od svých vzorů vypůjčuje hodně eklekticky a naprosto povrchně. Kdy Lynch nabízí důsledný ne-řád, Kubrick temnotu hlubokého ponoru a Bunuel vytříbený surreál, Išii mezi obsedantními záběry na kozy, zadnice a nezastřihnutý japonský kapáček jen artově mlží. Pokus stmelit lacině vyhlížející rychlokurz pokročilých způsobů svazování naroubováním na pseudo-tragédii o muži, který tělem frigidní manželky platí dluhy, trestuhodně průhledný. (A stvrzený Išiiho ochotou za mrzký peníz vytvořit o rok později vyměklý "druhý" díl, ve skutečnosti reboot.) Digitální vizuál těží z improvizovaností z divadelních přenosů a je příležitostně fascinující, většinou ale jen odporný a působící dojmem odfláknutosti; asi jakoby měl Išii plné ruce práce se šmírováním na vlastním placu a "vedením" herců. Prázdnotou filmu duní otravný a repetitivní derivát tang(a), afektovanost představitelů překračovala moji středoevropskou diváckou toleranci o několik řádů. Tinto Brass po japonsku, ale bez nadsázky a humoru. Izolujeme-li pornografickou složku: Aja Sugimoto nestydatá a sexy naprosto výjimečným způsobem. Polohy krkolomné. Násilí věrohodné. Ukázky bondage názorné. Nestojí mi. Proč jsem to tedy všechno dělal?! ()

krvavamera

Japonský film - tj. žádné přímé záběry pubického ochlupení, penetrace ani falu (není to přece porno, ale eroťák), takže se nemusí bát ani slabší povahy. V zobrazení násilí to má třeba od filmů od Tromy nebo od v současné době frčících nechutných hollywoodských hororů dost daleko. Tajemné dekadentní atmosféra, zajímavé formální zpracování, decentní muka. Jsem zvědavá na další díl. (A s tím Lynchem bych to tolik nehrotila.) ()

warrenur

Asi som mal privysoke ocakavania. Prirovnanie k Eyes Wide Shut su podla mna dost scestne. Tento kusok totiz postrada tu atmosferu a i herci su prinajmensom neautenticky. Eroticke casti celkom fajn, ale tiez dost samoucelne a hrane. Podla mna sbytocne precenovany snimok. ()

MickeyStuma

Jednoduché, perverzní, bizarní. Japonské S/M v podobě ponižování ženy způsobem pro evropana vskutku šokujícím. Japonská úchylnost je opravdu jedinečná a tady ji máme možnost vidět v celé své kráse. V každém záběru je i kus umění, byť to v takovém případě zní podivně. Kdo by čekal porno snímek, bude velice zklamán. Realistické ztvárnění erotiky, fetišismu a touze po vzrušení tu je realizováno artovým výtvarným pojetím. Obrazotvornost tedy převyšuje velmi jednoduchý děj. Snímek pouze pro vyvolené. Ostatní budou jistojistě pohoršeni a feministky přímo zhnuseni. ()

MyrnaAlec

Asie není Evropa. Dobrá hudba, atmosféra a trocha toho mučeníčka. Pro příznovce bondage povinné ! Ovšem než se pořítíte do Řempa pro provazy, uvedomte si, že našinec není Japonec. ()

Pitryx

Atmosféru to má hutnou a k tomu hodně přispívá i hudba. Děj jednoduchý, přímý. Erotických scén požehnaně, jenže se ohledí, a začnou pro svou zdlouhavost nudit. Dobře natočený film, který však podruhé nemusím. ()

muti

tak na taketo kolosalne predstavenie sa teda tak skoro nezabuda. ak mate dost penazi tak si viete spravit aj taketo tajne Koloseum v centre mesta a za predstavenie si budete pytat horibilne sumy a pozyvat len vyberanych zaujemcov. nie je to len o uchylnej spolocnosti zvratencov ako Salo, cele je to pozdvihnute na show a predstavenie. it's just a dream! ()

t.b.kat

Kdo chce vidět dědka laškujícího s bobrem a drobek tvrdší sexuální praktiky a to v podání tradičně japonském nechť se podívá. Je to zvláštní pohled do nitra lidí, kteří své touhy a představy naoko v běžném životě maskují a v uzavřených komunitách bez omezení ponechávají plynout. Základní potřebou každého člověka je být sexuálně uspokojen a každý člověk k tomu přistupuje jinak. Japonci v mnohém došli k vrcholu a někdy je jejich přístup pro nás až bizarní :-) 2-3* ()

Snakefinger

Krásná směsice bizarních obrazů, které by nenamaloval snad ani Hieronymus Bosch. Takashi opět povyšuje násilí na nejvyšší formu umění, tak jak to umí jenom on. Nikdy se nemohu nabažit dosytosti tohoto filmu. Uchvatná podívaná, kterou si přeji prožít v reálu. ()

tata22

Je mi líto ale nějak jsem nepochopil o co jde. Myslím, že z velmi zajímavého námětu se dalo vykřesat mnohem víc. Obdivuhodné byly ovšem herecké výkony, obzvláště hlavní hrdinky, před tou tedy smekám... ()

antragus

Jenom pro pořádek - nemám nic proti sexu i v těch zdánlivě nejbizarnějších verzích, jen mi u filmu trochu vadí, že bez "těch" 2/3 z něj dohromady nezbývá nic moc podstatného. Jasně, v žánru jde především o sex a násilí, ale pokud má mít nadprůměrné hodnocení, měly by tyto základní atributy - podle mě - mít alespoň průměrný háv, do kterého jsou tak spoře oděny... ()