Felicia cestuje z Írska do anglického Birminghamu dúfajúc, že nájde svojho priateľa Johnyho. Čaká s ním dieťa a on ju opustil bez toho, aby jej zanechal adresu.
Vzápätí ako vystúpi z trajektu, stretáva sa s Joeom, mužom v strednom veku, ktorý pôsobí veľmi priateľsky a ústretovo. V pomalej retrospektíve sa dozvedáme o jeho pochmúrnej minulosti a o jeho podivných tajomstvách. Tiež sa dozvedáme spätne o minulosti Felicie a Johnyho v Írsku.
Natočené na motívy írskeho autora Williama Trevora. (sanikope)

Láryfáry

Komorní snímek. O cestě chudé (ee..tuším irské) dívky do světa. Ve velkém městě jí někdo ukradne peníze. Potká hodného staršího pána. Ten jí pomůže. Z její nouze. On to vlastně není až zas tak hodný pán. Felicia nemůže uniknout. Doufám, že jsem neprozradil moc. Role hrdinky je skvěle obsazená. Bob hoskins je ještě lepší. Jeho britský akcent je jedinečný (všimněte si při rozhovoru s pobožnými rozsévačkami víry před jeho domem). Režisér Egoyan. Není můj šálek kávy. Ale tento snímek má sílu.¤ ()

kedluben

ale já na ten film nezapomněl. to se mi často nestává, naopak. tenhle film mě sice v noci nebudí, nenaléhá svoji myšlenkou. není ta vzpomínka vždycky silná, intenzivní, ale přece jen... nějaká je. a to není málo. výborně natočené, možná trochu úsporné, drama.+ ()

Rathe

Joey - naprosto perfektně vytvořená postava. Navenek se ukazuje jako sympatický chlapík, který rád pomáhá ostatním. A ve skutečnosti je to maniak, který zabijí. Místnost plná mixérů je naprosto dokonalá. Ženský charakter byl rozhodně dobře zvolen, protože hned při 1. momentě, kdy jsem ji viděl, mě zaujala. ()