Major Benson Winifred Payne je dokonalý voják, jehož životním krédem je disciplína, oblíbenou barvou zelená a armáda jediným smyslem života. Jenže doba se mění a major je jednoho dne propuštěn. Jeho nadřízení sice uznávají, že je každou částí svého těla vojákem, ale nestačí držet krok s moderní dobou. Payne si život bez vojenského drilu neumí ani představit. Naštěstí najde brzy uplatnění jako vrchní velitel výcvikového programu. Při tréninku mladých kadetů používá netradiční, leč velice účinné metody! Mladí muži brzy nemyslí na nic jiného než na to, jak se ho zbavit. Poprvé svého velitele začnou uznávat, když se zastane jednoho z nich před panovačným nevlastním otcem. Po nějaké době si na Paynea vzpomenou velitelé a povolají jej do Bosny, ten si to na poslední chvíli rozmyslí, vrátí se zpátky a pomůže klukům vyhrát pohár v celostátní vojenských hrách. (TV Nova)

Vämpiriüs

Překvapivě docela zábavně ujetá komedie. Děj nijak nevyniká, prostě tlapa mladých smrkáčů co dostane kartáč od zeleného mozku. Na druhou stranu oproti většímu množství současných "komedií" se zde dá i zasmát. ()

kolacky

Legrační a zábavné. Paní učitelka, malý "Tiger" a ostříhaný Ironside jsou k sežrání a i když jeden ví, jak bude děj pokračovat, baví se u toho. ()

tsatsiki

Nejhorší film, co Castle natočil.Ujetá komedie a vlastně byla nudná.A zbytečně malí herci museli při natáčení trpět, protože tohle napsat to muselo chtít hodně retardovanosti a úchylnosti.Jedinné slušné byla hudba.30% za hudbu a pár dobrých hlášek ()

Tempest

Lehce nadprůměrná komedie, je hlavně dobrá v první polovině, poté (hlavně od začátku závodu) trochu ztrácí tempo. Nejlepší scénkou je podle mě pohádka pro nejmenší, kdy major vypráví 6 - ti letému klukovi pohádku na dobrou noc (O mašince). Docela pohodová záležitost, některý hlášky byly fakt dobrý (Měl jsem svrbění, nezabil jsem člověka už 14 dní). Pěkně ostrý Damon Wayans a velmi pěkná Karyn Parsons. ()

Czexx

Ze začátku jsem si říkal, co to je za blbost?! Ale po pár minutách jsem přišel majoru Paynovi na chuť i jeho triku na odvedení pozornosti. Některé postavy jsou prostě hůř stravitelné (připomnělo mi to Emily Deschanel v pilotním díle "Sběratelů kostí"), a tak jim musíte dát chvíli čas na zažití. Major Payne vás příjemně pobaví. ()

KapitanKuraz

Tak kruto zasiahla nostalgia, nie k tomuto filmu, ale ku kope parádnych filmov a občas serialou s dokonale identickou zápletkou, či už z prostredia detského tábora, súkromnej (občas čarodejníckej, trollej, kresťanskej, ..., či inak rozprávkovej) internátnej školy, no a samozrejme rovno armádnej školy. ktoré som pozeral ako decko, často aj bambilión krát. Takže za 5*. PS z veľkej časti vďaka tomu že sa to nezvrhlo až ku extrémne prehnanému, cukríkovému koncu, no a samozrejme kvôli rozprávke o vláčiku ktorý to takmer dokázal;?) ()

Zabriskie

Dobrá komedie o válečném maniakovi, který je propuštěn z armády, protože nikde už není potřeba jeho zabijáckých schopností a tak se stává učitelem na vojenské akademii pro děti. Tam dostává na starost třídu bez disciplíny a armádní morálky, kterou se dost drastickými způsoby snaží převychovat a pomoci jim získat trofej na turnaji s ostatními akademiemi. Představitel Payna v podání "toho černocha z Posledního skauta" je stejně jako celý film zábavný a dokáže rozesmát. ()

Crtcus

Neskutečně tupé. Nejvíce z celého filmu mne pobavilo varovaní před filmem, že tento film, kde druhou hlavní roli hrají děti, není vhodný pro děti. To pak asi není vhodný pro nikoho.... ()

NerdNop

Když jsem se na ten film díval, byl jsem unavený a chtěl něco nenáročného a proto jsem zvolil právě tento film. V podstatě jsem dostal to co jsem čekal. Co jsem ale nečekal byl otřesný český dabing. Ovšem za to filmaři nemohou... Až na tuto vadu je to celkem průměrná americká komedie, po které sice nebudete litovat hodiny a půl sledování filmu, ale ani se vám nevryje do paměti. Horší 3*. ()

Krastom

Na začátku filmu je legrační scénka se zlomeným prstem. Čekal jsem, že po první scéně, která byla velmi vtipná přijde další, ale tak nějak jsem se pročekal až k titulkům. :-/ ()

Hansolo35

Na začátku dojde i na vtipný vtip: "Už není koho zabíjet. Všechny už jste zabil!" Dál je to, bohužel, slabší. Všechno je moc přetažený...americký. Tlupa jeho svěřenců začíná na šesti letech a ten kluk, co tomu pak jakoby velí...tomu je snad 25 let a dabuje ho dítě. Trapas je, když Payne dává té učitelce "kulku, co si vyřízl ze srdeční komory nožem" a v ruce má nábojnici. Zřejmě poradce filmu nerozezná nábojnici a střelu a má pocit, že to z hlavně lítá celé :-D ()