Duane Hopwood

Komedie / Drama

USA, 2005, 84 min

Nečekejte žádné ožralecké eskapády, ale jak je nebezpečný alkoholismus nepřiznaný. Je to pomalá a plíživá destrukce normálního života. Výtečný film!(3.8.2011)

Duane je docela prima chlapík, ale asi jako každý i on má své neduhy, jednou z těch největších chybiček ovšem je, že se rád napije a dost často to přežene. Kvůli tomuhle návyku se mu ale hroutí celý život pod rukama, a cesta ke zlepšení je bohužel pro něj v nedohlednu. David Schwimmer je perfektní, i když už navždy bude hlavně Rossem z Přátel, Duane mu sedne přesně na míru a jeho nelehkou pozici mu věříte každým coulem.(25.6.2008)

Ten film se mi po většinu času nelíbil, a pak přišel konec - a ten byl na můj vkus famózní, moc pěkný...a já přemýšlela, proč se mi to vlastně nelíbilo - příběh nebyl špatný, David Schwimmer, na kterého jsem byla hodně zvědavá, byl víc než dobrý a já v něm téměř neviděla starého dobrého Rosse...a pak mi to došlo. Nelíbilo se mi to, protože to bylo tak moc ze života, tak depresivní - nebo spíš tak skutečné a reálné...žádný cukrbliky, krásní lidé a krásné prostředí, spousta překážek na cestě a málo síly vstát, nebo možností věci změnit....já jsem asi chtěla vidět další pohádku...takže pokud chcete americkou selanku, tohle nebude film pro vás.(28.9.2012)

I když přišel o děti, ženu a práci, tak to nakonec dopadlo dobře :-) Já ani nevím co psát, vzpomínám si na přesvědčivou upřímnost dětské řeči, okamžiky vracející se jako bumerang nebo konstatování : smrdíš jako mrtvá krysa.(21.10.2009)

Důkaz, že David Schwimmer opravdu umí hrát. A jak! Komorní příběh jedné rozpadající se rodiny. Krásně civilně natočený snímek, umocněný hudbou a pozdně podzimním venkovem New Jersey.(10.11.2012)