Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tým mladých agentů Interpolu právě přijel do Hong Kongu, aby svědčil proti místnímu králi podsvětí, který je nazýván lord "Puma" Duen. Cestou k soudu je však policejní konvoj přepaden a Puma osvobozen. Agenti Interpolu mají jen několik dní, aby Pumu opět našli. Zjistí, že byl osvobozen týmem bývalých vojáků ze všech možných zemí světa. Jedním z jeho členů je Petros, dříve seržant kolumbijské armády. Začnou ho tedy sledovat a doufají, že je dovede ke zbytku týmu. (Vavča)

(více)

Recenze (16)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Hviezdami nabity i ambiciami nesetriaci akcnak, ktory doplaca v prvych 3/4 filmu na prestylizovanost zlyhavajucu v strihovej skladbe a neschopnosti pri tom vsetkom vizualnom saskareni udrzat pozornost aj v dramatickej - dejovej linii sice nijak objavneho, ale stale v sebe potencial zaujimavosti spracovania uchovavajuceho pribehu. Akcne sekvencie su sice pocetne, krvave a intenzivne, ovsem zaroven aj vdaka vyssie spomenutym neduhom sterilne a odtazene. Nastastie s nastupom na zaverecny, polhodinovy final showdown ako keby zacal tocit film iny reziser, resp. ten isty, ktory az teraz pochopil, ako stylovost zviazat do fungujuceho celklu s dramatickym podtonom. Vsetko co dovtedy nefungovalo, zrazu zacne krasne fungovat a dostavuje sa potrebne napatie a hlavne aj emocie (a odo mna male bezvyzname plus za ten film v pozadi v jednej zo zaverecnych sekvencii z kina ;). ()

petero 

všechny recenze uživatele

Tak až je toto jeden z lepších filmov dostávajúcich sa k nám z východu, tak potom šikmooký filmári sú na tom poriadne zle. Nikdy som nebol nadšený z titulkovým predstavovaním hlavných postáv ktoré síce jednoducho ozrejmujú zaradenie ale spomaľujú dej. Tu sa to pre istotu objaví ešte v polke filmu pred jednou z hlavných akcií aby sme vedeli že snajperi sú ozaj snajperi a fakt ma nebavilo sa pozerať na prestrelku kde nikto nikoho nevedel trafiť dobrých 10 minút a keď niekto zomrel na rad prišiel citový výlev kolegov, proste trápne. Záhadou mi bola aj divná kombinácia jazyka kde sa polovica filmu prekecia anglicky a ako keby aj Michael Biehn tu rozpráva lámanou angličtinou. Pozrel som si to len kvôli Maggie Q ktorá si tu strihla podobnú úlohu ako v Live Free or Die Hard ale neoplatilo sa. A Sammo Hung by mal trošku schudnúť. ()

Reklama

t_gon 

všechny recenze uživatele

Z počátku nasadím výtky, pač v podstatě by se snímku dalo vytknout vše co nepatří k Hong-Kongu. Ať už jsou to produkční zásahy ze strany US, či samotný herec Michael Biehn, který nepředvádí nejhorší výkony své kariéry, avšak squadra místních herců ho ve filmu jednoduše a s lehkostí zastínila. K tomu dobrému patří úvodní velice elegantní představení postav z obou stran barikád (jak tombac podotknul čerství rekruti z řad SAS, Interpol… VS drsní a zkušení profíci z jiných sekcí armády), jednotlivé akční scény, které se vyznačují dobrou práci kamery, střihem a podobnými serepetičkami (souboj snajprů např.) a ke konci dojde i na pěsti, kde nás opět Sammo Hung Kam-Bo přesvědčí, že je až nebezpečně rychlý a dobrý zároveň. Samotný film patří jistě k tomu lepšímu co se za poslední dobu dostalo ven z HK. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem trošku zklamaný. Čekal jsem, že půjde o klasický film v HK stylu. Jinak řečeno, že se tu ke slovu dostanou spíše pěsti a kopy, než střelné zbraně. Ale je to přesně naopak. Současně je ale pravdou, že přestřelky jsou velmi slušně zvládnuté. Dokonce nedojde ani na obvyklé asijské "přehrávání" a příběh je také vcelku zajímavý. 70 % ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Na pomezí 3 až 4 hvězd. Akce je celkem neokoukaná a překvapivě slušně brutální, místy stříká krve více než v dnešních exploitationech,což jsem v akčním filmu nečekal, ale stopáž 110 minut nebyla na film příliš adekvátní. Tým žoldáků však zvolen na výbornou. Potěší i fajn cásting a Simon Yam si střihne slušný fight v závěru. 60% ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama