• Adrian
  ***

  Hviezdami nabity i ambiciami nesetriaci akcnak, ktory doplaca v prvych 3/4 filmu na prestylizovanost zlyhavajucu v strihovej skladbe a neschopnosti pri tom vsetkom vizualnom saskareni udrzat pozornost aj v dramatickej - dejovej linii sice nijak objavneho, ale stale v sebe potencial zaujimavosti spracovania uchovavajuceho pribehu. Akcne sekvencie su sice pocetne, krvave a intenzivne, ovsem zaroven aj vdaka vyssie spomenutym neduhom sterilne a odtazene. Nastastie s nastupom na zaverecny, polhodinovy final showdown ako keby zacal tocit film iny reziser, resp. ten isty, ktory az teraz pochopil, ako stylovost zviazat do fungujuceho celklu s dramatickym podtonom. Vsetko co dovtedy nefungovalo, zrazu zacne krasne fungovat a dostavuje sa potrebne napatie a hlavne aj emocie (a odo mna male bezvyzname plus za ten film v pozadi v jednej zo zaverecnych sekvencii z kina ;).(14.7.2008)

 • Chen
  ****

  Musím přiznat, že jsem trošku zklamaný. Čekal jsem, že půjde o klasický film v HK stylu. Jinak řečeno, že se tu ke slovu dostanou spíše pěsti a kopy, než střelné zbraně. Ale je to přesně naopak. Současně je ale pravdou, že přestřelky jsou velmi slušně zvládnuté. Dokonce nedojde ani na obvyklé asijské "přehrávání" a příběh je také vcelku zajímavý. 70 %(10.5.2006)

 • kikuka
  ***

  Jedni proti druhym proti tretim. Do toho pomsta, spravodlivost, laska, nenavist. Klasicka splet rozhodena medzi tri tabory. Este aj (herecke) osadenstvo slubuje zaujimavy filmik. A v poslednej tretinke sa aj dockame. Dovtedy najma prezentacia stylistickych manier rozneho druhu, ktora vo mne evokuje podozrenie, ze Daniel Lee sa rozhodol dat do Dragon Squad "to najlepsie z esencii HK filmu", pricom styl sa tak trochu rozchadzal s vedenim rozpravania; podivna je i dramaturgia hudby (osebe pocuvatelnej a prijemnej). Ale akoby som to..asi tak, ze Sammo hung je stale mrtne rychly a pes hryzie psa ;-)(15.7.2008)

 • tombac
  ****

  Akční kriminálka o souboji týmu tajných agentů s nebezpečným zločincem a jeho squadrou je zajímavá několika aspekty. Spoluproducentem snímku je Steven Seagal a padoušské výrazy v něm hází vysloužilý představitel vedlejších rolí drsňáků v amerických filmech 80. a 90. let Michael Biehn (mimochodem slabý článek filmu). Zaujme úvodní představovačka členů obou stran barikády (klaďasové se rekrutují mimo jiné z řad SAS a Interpolu a záporáci za nimi pranic nezaostávají) doprovázená textem (tento prvek se prolíná celým filmem) a solidní vizuální look četných akčních sekvencí. Zběsilé nájezdy kamery, zpomalovačky, snímek se snaží vypadat cool a víceméně se mu to daří. Co trochu vadí, je hojně používaný střih, jenž mnohdy činí akci méně přehlednou a v pozdější fázi filmu už otravně působící zkratkovité prostřihy na jednotlivé postavy. Po noirovém Saat po long je Dragon Squad další slušná hongkongská akční krimi, tentokráte poněkud odlehčenějšího ražení. Hlavní záporná postava ze Saat po long se objeví i zde a navzdory zdánlivě nepříznivým tělesným dispozicím ji to bojuje opět hodně dobře :)(20.2.2006)

 • t_gon
  ****

  Z počátku nasadím výtky, pač v podstatě by se snímku dalo vytknout vše co nepatří k Hong-Kongu. Ať už jsou to produkční zásahy ze strany US, či samotný herec Michael Biehn, který nepředvádí nejhorší výkony své kariéry, avšak squadra místních herců ho ve filmu jednoduše a s lehkostí zastínila. K tomu dobrému patří úvodní velice elegantní představení postav z obou stran barikád (jak tombac podotknul čerství rekruti z řad SAS, Interpol… VS drsní a zkušení profíci z jiných sekcí armády), jednotlivé akční scény, které se vyznačují dobrou práci kamery, střihem a podobnými serepetičkami (souboj snajprů např.) a ke konci dojde i na pěsti, kde nás opět Sammo Hung Kam-Bo přesvědčí, že je až nebezpečně rychlý a dobrý zároveň. Samotný film patří jistě k tomu lepšímu co se za poslední dobu dostalo ven z HK.(2.9.2007)