Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

CyriC

Tohle si zaslouží skutečně titul nejhoršího filmu historie. Nicméně jsem se smál prakticky celou dobu. Jako komedie po únavném dni je to super. Zpětně si uvědomuji, že prakticky není možné toto dílo nějak ohodnotit, ale za skutečně takovou neskutečnou překombinovast, pitomost, ultrasračkoidnost si to 5 hvězd zaslouží. ()

Georgei

Film, ktorý je neprekonateľný vo všetkých ohľadoch ! Inými slovami - je to také zlé až je to geniálne. A Cüneyt Arkin (hlavný hrdina a turecká filmová superstar) poslal všetkých kladných hrdinov z celej kinematografie do riti. Nedá sa brať vážne, alebo ak, tak potom úplne a smrteľne vážne. Len vtedy vznikne požadovaný efekt. :-) ()

canucks333

Toto je sila! Neuveriteľné efekty, neskutočná neopakovateľná atmosféra, neuveriteľná práca s hercami. Najviac to kazia zábery zo Star Wars a tá hudba. Tomuto sa povie nápadité sci-fi. Arkin je génius. Najlepší herec! Film je tak dokonalý a najviac am dostal brutálny koniec. Tak neuveriteľné zobrazenie rozseknutého tela by nedokázal ani Tatrantino... Tomuto sa povie ZÁBAVA na celý večer! - 100% v mínuse {> (kto nepochopil celé to bola irónia) ()

bernajk odpad!

To je šílenost největšího kalibru. Tak hrozně natočený film snad ani nemůže neexistovat. Střihy které vypadají opravdu hrozně. A hlavně kukuč hlavního představitele je vražedny. Při bojích (jestli se to dá tak nazvat) se skáče na trampolínu jak o život, za ty gymnasticke odrazy by se nemusel stydět ani profi gymnasta. Mlátí nejakým podivným mečem, kterým by nic nezabil. Kostými jak na maškarní. Muzika z Indiana Jones. Vesmírné boje z Hvězdných válek, které jsou ješte navic v nějake divném formátu, že co má být kulaté je šíšaté, tak to už je vrchol všeho. Tak by se dalo pokračovat dál, ale nemám na to sílu. To se musi videt. ()

Mara97 odpad!

Takto už jsem se dlouho nebavil. Už titulky mě rozesmály, začátek v jiném poměru stran, ukradená a přerušovaná hudba z Indiana Jones, pohřbívání pískem vysokým 2 cm, neuvěřitelný dialogy, meč ze dřeva a nakonec rozpůlení čaroděje, který měl na každé straně nos. Výborná komedie, jenže toto měl být žánr sci-fi a dobrodružný! ()

Blondy. odpad!

Nejrozporuplnejsi film na CSFD? Ok mrknul jsem na to ale nemam co dodat snad jen ze vetsi kravinu jsem v zivote nevidel. ()

FOCKE_WULF

Turkyš StarWars pobaví svojí stupiditou - všechny ty polystyrénový kameny, všudypřítomné hopkání na trampolínách, zombíci omotaný hajzlpapírem, zabijácký jůheláci, nesmyslný dialogy v turečtině, bojový výcvik spočívající v předstírání úderů a v plácání rukama do písku, naprosto mimoňský zvukový efekty, bojové scény, ve kterých dojde i na překusování umělohmotných mečů – to všechno je tak neskutečně trapný a vtipný! To, že je jeden z kosmonautů připoutaný na přístrojích je znázorněno tak, že leží na prkně a přes bradu má nataženou kroucenou telefonní šňůru, přeseknutí balvanu rukou na dva menší kulaté balvany je v tomto filmu naprosto běžnou věcí :-D Závěrečné získání kouzelných zlatých gumových rukavic, jaké se používají na čištění hajzlů, to už bylo moc i na mě :-D ()

Dr.Cilka

Tak uz aj ja som to videl! Klipy z tohto veldiela vyvolavali slzy v ociach a zachvaty smiechu u mna a spoluziakov este v casoch vysokej skoly, ked sme na hodinach informatiky tajne objavovali caro youtubu. Ale k plnej stopazi som sa odhodlal az po cca 8 rokoch. Povinna ciarka u kazdeho, kto by raz chcel o sebe vyhlasit, ze uz videl vsetko :) ()

spacylemon

Musím říct, že jsem nechápal, proč tady nejsou skoro jiné hodnocení než 5 hvězd nebo odpad!... Říkal jsem si: "to bude určitě ňáká póza, dát tomu plný počet"; to já totiž dávám 5 hvězd jenom pro mě naprosto zásadním věcem a v životě by mě nenapadlo, že zrovna tahle blbost by mohla být jedna z nich... Fakt je totiž ten, že Dünyayi kurtaran adam je jeden z NEJLEPŠÍCH filmů, jaký jsem kdy viděl... a myslím to smrtelně vážně. U ničeho jiného jsem se tolik nenasmál. U ničeho jiného jsem nemusel film zastavovat, protože jsem se smál až tak, že by mi jinak unikl další děj (prej děj, hehe). Po tomhle absolutně absurdním, nesmyslném, nepochopitelném, debilním, geniálním skvostu mi všechny ostatní filmy, co jsem měl doteď za vrcholy humoru, přijdou tak nějak nevtipné... ()

Lorge

Asi takhle, viděli jsme s kamarádem v kuse asi 45 minut. Po celou dobu držel v ruce panáka, ústa měl dokořán a nevěřícně hleděl na monitor. Takhle vydržel bez pohnutí celých 45 minut :) Každý film, který tohle dokáže, si zaslouží polné bodové ohodnocení :-D ()

stromekk

Turecký David Hasselhoff skáče jako kamzík až k nejdelšímu countdownu v historii vesmíru :D Bačovskou vlněnou vestičku a červený plyšáky mám nejradši :D ()

smack odpad!

Viděl jsem stíhačku couvat, žábu bušit pěstí do skály a viděl jsem Hvězdné války z tureckého pohledu a mužu říct, že ted už přežvejkám uplně všechno. Obávám se však, že být vystaven tomuto snímku ještě jedenkrát, spáchám sebevraždu udávením se cibulovým sandwichem bez delšího přemýšlení. ()

Votvirak

To snad ne :-D ... to je tak debilní až se tomu musim smát , kousat do polštáře, a zalykat se k slzám. ... samozřejmě by si to zasloužilo ODPAD! ale za to jak to dokáže pobavit to prostě už ze soucitu nemůžu udělat :-D ()

thoosah odpad!

Jestli vás baví sledovat týpka s plastovým mečem z tržnice (turecké, podle toho, jak vypadá), jak bojuje s partou červených zmutovaných teletubbies asi dvě třetiny filmu, tak do tohodle filmu rozhodně jděte! Jako bonus se vám dostane i jiných skvostů - úžasně propracované kostýmy (většinou z plyše či plastu), prostředí, které bych si doma vyrobil s ledovým klidem sám (stačilo by asi 850kg polystyrenu a 50 litrů šedé barvy), stále dokola se opakující záběry, xenovské vychytávky a hlavně nesmím zapomenout vyzdvihnout střih. Ve střižně to asi smrdělo marjánkou více, než je zdrávo (a mám pocit, že tam taky bylo nějaké LSD), protože ten koncert, co se vytvořili.. kdo neviděl, neuvěří - ještě teď z toho mám lehké tiky. Ale i bych si v tom filmu zahrál, protože to musí být docela čurina, bojovat s neviditelným monstrem a sám se házet na zdi, mít ty nejpřiblblejší ksichty (ten uprostřed tréninku mě rozsekal), chtěl bych umět shodit "kostru" z koně tím, že bych se jí dotkl a pak ujížděl před čertíkama bertíkama - budliky budliky! Jinak, ten herec má asi dost úchylku na kameny a skály, protože proč by je jinak tak kamarádsky plácal a mazlil se s nima? Mám pocit, ze Chuck Norris se má ještě dost co učit, alespoň co se boje týče. Karate zdar! ()

Nyan odpad!

Záběry, které nedávají smysl, scénář sestávající z náhodně vybraných, jen tak za sebou poskládaných vět. Alespoň tak to na mě prvních 10 minut působilo, dál jsem nevydržel a budu sbírat hodně odvahy (nebo omamných látek), abych se díval dál. Proti tomuhle je prezentace Rimmerovy sbírky telegrafních sloupů dvacátého století oduševnělá a naplňující alternativa. ()