Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

Themyth

Turecký ekvivalent hviezdnych vojen. Znie to podozrivo. V skutočnosti je to ešte oveľa horšie. Nielenže obsahuje vykradnuté nápady zo Star wars. Je to prapodivný guláš všetkého možného. Inšpirácia Kung fu filmami ázijskej produkcie je tu viac ako patrná. K tomu vám do uší neustále znie hudba z Indiana Jonesa. Doteraz som sa nedopátral, či John Williams filmové štúdiá čo produkovali tento odpad vôbec zažaloval. Možno sa na tom nakoniec zabával ako ja. Ak nie ste príliš zaujatý, máte možnosť skutočne sa pobaviť. Turci sa totiž urputne snažili, aby to vyzeralo ako seriózny film s dramatickými zápletkami. Aj keď s nízkym rozpočtom. Výsledok je pravý opak. Nevystačilo by to ani na nevydarenú paródiu. Dlhé roky ho považujú filmový kritici za najhorší film aký bol kedy natočený. Ja som dal symbolickú jednu hviezdičku za spomínané pobavenie čo som pri ňom zažil. ()

sibskyn odpad!

A tak byla to celkem slušná komedie..... Tak počkat!..... Ohhh. Mile rád bych viděl autory tohohle mastrštyku. Úplně je vidím jak sedí u stolu a vymýšlí scénář k filmu, a všichni se potí a tvrdě přemýšlí a pak dá návrh režisér, který má IQ o velikosti dveřích od hajzlu, ze staré ruské lodi a všichni mu tleskají a říkají " Jo tohle berem, tohle tohle bude trhák, až do skonání světů". A podstatě i je. ()

pold

Remake, který extrémně slabou předlohu vytáhl do průměrnosti. Nic skvělého, ale stále je to o hodně lepší než ta původní trapárna. Trikově je to sice obdobná prehistorická ubohost, ale s o dost sympatičtějšími herci a bez uslintaného patosu. 60% ()

nanamarak1

Společně s turecký Rambem je to nejhorší film, co jsem kdy viděl, ale oba tyto filmy jsou tak vtipné, že to hravě strčí do kapsy většinu komedií. Na tomhle bijáku je katastrofální úplně všechno. Od střihu přes kostými až po zvuk. Nutno vidět!!!!!!! ()

Joudec odpad!

Turci uspořádali nájezd do světa hvězdných válek, znásilnili Dartha Vadera, vypálili Tatooine, a obrátili stormtroopery na víru v korán. Ukradli hudbu, pár leteckých záběrů a vytvořili sci-fi, nad kterým zůstává rozum stát a které téměř nelze dokoukat bez užití psychotropních látek, nebo sklonů k sebepoškozování. ()

5yrius odpad!

Tak tohle je ale pořádná sračka!!! :-DDD Kdo neviděl, neuvěří!!! Vskutku jsem se vážně a dlouze rozhodoval mezi nadšeným hodnocením 5* a naprostým odpadem. Tenhle film totiž nelze ani milovat, ani nenávidět, chvilku si u něj připadáte jako děti před vánočním stromečkem, královsky se bavíte až vám pomalu nestačí dech a záhy jako čtyřicátník postižený težkou encefalitidou, kterému život plyne pod rukama a nestačí se vůbec divit kam. Buď vám slzy pryští z očí nebo prostě jen dutě se spadnutou bradou koukáte do prázdna. Nakonec jsem se přeci jen z těchto rozporuplných pocitů vyléčil a dal objektivně odpad, ale, dámy a pánové, tenhle odpad prostě musíte vidět!!! :-DDD ()

Jartian

Vtipný a originální asi jako posranej tureckej záchod. NIKDY opakuji NIKDY už tenhle hnuj nechci vidět, ani zfetovanej...ps: hodnocení jiné než 5 nebo odpad jsou reakcí zbabělých diváků:) ()

Whoossain

Tak na tento film jsem narazil zcela náhodou, když jsem se večer nudil a prohledával jsem internet. Tedy náhodou... Zrovna jsem si pročítal Fukovu recenzi na jiný milník světové kinematografie, Little Hercules in 3D, a hle, tu odkaz na turecké Hvězdné války. Nu což, tak se na to tedy kouknu... Až teprve dnes jsem pochopil, o čem můj profesor literatury hovořil, když vysvětloval pojem surrealizmus. Troufám si tvrdit, že toto dílo je čistým manifestem surrealizmu zachyceným na filmovém pásu. Byl jsem naprosto unešen nahodile poskládanými prostřihy z originálních Hvězdných válek proloženými tu delšími, tu kratšími scénkami s tureckými herci za doprovodu okatě neladící hudby z různých filmových trháků zámořské kinematografie té doby. Co chvíli, to ústřední motiv z Indiana Jonese, zejména pak při akčních scénách, které mají velmi osobitou choreografii. Trochu mi připomínaly bitky, které lze spatřit ve filmech s Buddem Spencerem a Terencem Hillem. Akčních scén je tu vůbec poměrně velké množství a nepřátel ještě větší. Už tu byli vzpomenuti medvědi a mumie, ale mě zaujali hlavně "kostlivci" a pak obrnění vojáci se střelnými zbraněmi a košem na odpadky na zádech. Co mě překvapilo, byla "brutalita" některých scén, kdy se autoři nebáli ani nechat masakrovat děti podivnými mátohami a tuto mrazivou scénu bez váhání vystřídali záběrem na mimozemskou krajinu podbarveným rozjuchanou melodií. Takto by se dalo pokračovat do nekonečna, zkrátka co záběr, to perla. Přijde na řadu i Terminátorovo "I'll be back". Problém je, že turecké Hvězdné války jsou o 2 roky mladší, takže podezírám Camerona, že tuto Arnoldovu hlášku nestydatě vykradl právě z tohoto filmu :o) Doporučuji všem, kteří se umí pobavit u špatných filmů jejich naivností a úrovní jejich zpracování :o) ()

hyde1987

NE! Já tomu prostě nevěřím, já nevěřím tomu, že jsem viděl něco šílenějšího než výstřelky Eda Woda, já se tak neskutečně smál, ale tak brutálně...:D a to přísahám, že jsem u toho nehulil !!!!!!!!! Za pět, a kdyby bylo deste tak dám deset protože tohle je fakt PECKA :DDDDDDDDDDDD ()

Delthrien odpad!

Myslím, že bych měla autory žalovat, protože mi nenávratně sebrali čtvrthodinu mého cenného života. Delší dobu se na to dívat už bych nesnesla... Jo a měli byste opravit to vaše: Vidět a zemřít na: Zemřít při sledování (v nesnesitelné agonii)... ()

tuberatanka

Tento film je šmerc. Obávam sa, že v niektorých ohľadoch je naozaj ťažko prekonateľný. Dôvodom však v tomto prípade nie je iba komický efekt, ktorý tu všetci zdôrazňujú. Áno, v tomto smere je film pecka - bojové scény kde hrdina švihom svojej dlane odtína ruky obludám v kostýmoch pripomínajúcich detské ochotnícke divadlo, a do ktorých neustále hrá zvučka Indiana Jonesa sú nezabudnuteľné. Chuck Norriss je oproti hlavnej dvojici hrdinov iba mľandravá cintľavka. Celý film je jedna prekrásna psychiatria. Pre mňa osobne sú však nezabudnuteľné aj poniektoré absurdne filozofické repliky či dialógy, čosi medzi Woodym Allenom a Daniilom Charmsom. Taktiež multižánrovosť filmu je až obdivuhodná - čosi medzi historickým filmom, sci-fi, dobrodružným filmom á la Indiana Jones a splatterom v podaní detského ochotníckeho divadla. Tento film de facto nemá slabé miesta, od začiatku až po koniec je to vo všetkých týchto smeroch úžasný nářez, a najlepšie herecké výkony tam jednoznačne podávajú kone, ktoré pri pohľade na všetku psychiatriu okolo nich nehnú ani brvou... Najdôležitejší je však na tomto filme jeho parodický prvok. Film vo svojej podstate totiž nie je obsahovo príliš odlišný od svojich vzorov, ktoré viac či menej okato kopíruje, a človek si odrazu uvedomuje, aké sú všetky klišé akčných, dobrodružných, bojových a historických filmov neuveriteľne vtipné až vtedy, keď ich vidí v takejto obnaženom a technicky desnom spracovaní. Keby niekto chcel nafilmovať zamýšľanú paródiu na takéto filmy, rozhodne to nedopadne lepšie než Man Who Saves The World... Film má prehľadný dej v ktorom sa nedá stratiť, sympatický tupý humor a nemá slabé miesta. Plných päť hviezdičiek. ()

Anncovicka

tento film by se dal vystihnout třemi písmeny.... WTF ? Do konce filmu jse se snažila přijít na to, jestli to je tak blbý, až je to geniální, anebo tak blbý, že jsem snad nikdy nic blbějšího neviděla. Nepřišla jsem na to, takže se zdržuji hvězdičkového hodnocení. U tohohle se to objektivně zhodnoti fakt nedá. ()

turboviking

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii plné opilých bytostí, explodujících mumií, a dřevených mečů ve tvaru rádoby blesku. 2 kung fu jediové musí zachránit svět před magorem v papírové masce a připravují se na to tak že mlátí rukama do šutrů. Kdo neviděl neuvěří. A celému filmu dominuje vykradený soundtrack z Indiana Jonese. 4 hvězdy dávám jen proto, protože takhle jsem se už dlouho nepobavil a komedie nebyla záměrem autorů. Naposledy jsem měl stejné pocity u Kyklopa (2008) ()

magic0

Naprosto dokonalé ztvárnění a pokračování hvězdných válek.Hlavní roli obsadil zasloužilý turecký umělec a playmate dívčina. Nejdříve jsem si myslel co je to za šílenou parodii na hvězdné války, ale pak mně došlo, že je to naprosto vážnej film oceněn jako nejlepší turecký film své doby.musím být v každé filmotéce náročného diváka. Je pravda, že osobně znám pouze jednoho člověka co to dokázal dokoukat až do konce. V každém případě doporučuji v původním znění.Bohužel kdo má rád Jů a Hele bude zklamaný - nedopadnou dobře.Postava pana Mozka střežícího excalibur a ve finále se z něj vyklube bandita je grandiózní. Tento film podle mně jde po každém zkouknutí pochopit vždy jinak a to je to pravé ořechové. Palec nahoru. ()

mcclane412

Prosím přivítejte do našeho studia Horsta Fuchse a Pepiho (nadšený jásot obecenstva puštěný z reproduktorů, zatímco pravé publikum netrpělivě přejíždí očima tam a zpátky, od Horstovi plešky ke svým hodinkám). Horst: „Děkuji, děkuji. Dnes tu pro vás mám opravdovou bombu.", Pepi: „A co to je Horste? Snad ne mixér poháněný plutóniem." (jednotvárný smích se spustí z reproduktorů se zpožděním pouhých pěti vteřin), Horst: „Ne Pepi, je to nejnovější vynález pro sebevrahy, kteří nenašli odvahu se oddělat!", Pepi: „No Horste těch bude asi spousta, mnohaleté výzkumy totiž dokazují, že sklonům k depresím propadají lidé, kteří v životě nic nedokázali. Ale o co jde?", Horst:„Je to kazeta, po jéjímž shlédnutí si třeba narvete ruku do chřtánu až po loket, ze zoufalství aby jste se udusili. Kazeta o které se traduje, že byla předlohou pro film Kruh. Kazeta tak hrozná, že přímo vyvracuje existenci boha!", Pepi:„No to je neuvěřitelné, to musím koupit své tchýni k narozeninám." (smích), Horst:„Ale musím vás varovat, pokud budete opilí, zdrogovaní a obklopení alespoň deseti kamarády, přičemže alespoň devět z nich bude ženského pohlaví, bude mít kazeta naprosto opačný účinek a rozesměje vás tolik, že budete mít břišní svalstvo jako kdyby jste tři roky cvičeli na Total Gymu!", Pepi:„Tedy minimální... A Horste, jak že se to jmenuje film na té kazetě?", Horst:„Dünyayı Kurtaran Adam." ()

Paulo.cz odpad!

Hvězdné války, které již nejdou překonat, byly položeny na zem tímto dokonalím dílem. Samozřejmě, že si dělám srandu. Směšnější napodobeni Star Wars jsem ještě neviděl. Použití záběru z filmu od George Lukase, mě přijde jako vykrádaní. No ale oni ještě přidají hudbu od Johna Williamse a budou to považovat za svůj „výtvor“. Pak tu máme poněkud trapně provedený filmové triky, které nepůsobí vůbec pěkně, asi mají jen pobavit a zvednout žaludek. Kostýmy za nic nestojí. Příběh taktéž je o ničem. Musíte mě omluvit pane Cetin Inanc, že si váš film už nikdy nepustím. 0.1% ()