poster

Nový list

 • USA

  A New Leaf

Komedie / Romantický

USA, 1971, 102 min

 • kolodej1
  ****

  zpočátku mi to přišlo jako nic moc, ale poté, kdy se objeví na scéně Henrietta, začalo to být zábavné a už jsem neměl důvod si stěžovat. A nevadí příliš ani, že je dost průhledné, jak asi ten film dopadne, ale o to tolik nejde. Tohle je komedie a tak zde jde hlavně o to, aby se měl člověk čemu zasmát. A to především v kreacích Henrietty obsaženo bylo, příjemný byl i černý humor Henryho. Překvapivě neznámý film, který by si zasloužil více pozornosti(16.2.2015)

 • Oskar
  *****

  Tato povedená komedie u nás není příliš známá, protože v televizi zatím běžela jen dvakrát, a to v příšerných časech (nova ráda vysílá nejlepší filmy ve všední dny dopoledne, kdy se na televizi dívají jen těhotné ženy a já :-). Ale jestli na ni ještě narazíte, určitě si ji nenechte ujít. Skvělá Elaine Mayová, která zároveň napsala scénář a celý film režírovala hraje tak, že by i Iva Janžurová zbledla závistí. Námět zní jako průměrná romantická komedie, ale nenechte se ošálit. Jde o komedii velmi černou a velmi crazy, navíc s brilantními dialogy a atmosférou románů a povídek P. G. Wodehouse. 100 %(19.2.2003)

 • Houdini

  NFR 2019(21.4.2020)

 • flanker.27
  ****

  Tuhle konverzačku jsem viděl kdysi dávno úplnou náhodou (asi tak jak to popsal Oskar). Lze s klidným svědomím zařadit k právě viděnému Kaktusovému květu. Elaine May byla velice roztomilá.(18.11.2010)

 • slunicko2
  ****

  Roztomilá lehce ponudnělá černá komedie. 1) Spoiler. Milý Oskare, autore obsahu, Henry Graham své peníze rozhází a utratí a proto se chce bohatě oženit. Jeho strýc, který žádnou apanáž nevyplácel a tudíž ani nezarazil, naopak, má zájem na tom, aby se Henryho plán nezdařil._____ 2) 51letý (neřekli byste to, že ne?) Walter Matthau se pro tuto roli doslova narodil, což přesně odhadla 39letá Elaine Mayová (režie a hlavní ženská role), která tou dobou nevypadala tak otřesně, jako ve filmu._____ 3) Spoiler. Původní tříhodinová verze byla studiem Paramount výrazně zkrácena - mj. o dvě vraždy, které Henry spáchá - právníka své ženy (tomu bych to i přál) a únosce Smithe (tato postava zcela z filmu vypadla). To také vysvětluje změnu Henryho postoje na konci filmu._____ 4) Zajímavé podrobnosti o natáčení uvádí režisérka na serveru moveablefest.com - vyhledej si._____ 5) Podstatu celého snímku vystihuje rozhovor Henryho se svým komorníkem: Harold: Oh, I'm so glad you found a nice suitable young lady. Henry Graham: She is NOT suitable. She's primitive, she has no spirit, no wit, no conversation, and she has to be vacuumed every time she eats. Harold: Oh, she must be very wealthy sir...;_____ 6) Inu, nezbývá, než se dobře oženit, protože, jak říká zmíněný komorník, the alternatives are very limited and unspeakably depressing.(18.2.2015)

 • - Snímek byl natočen podle románu Jacka Ritchieho "The Green Heart". (Hans.)