Krásní & úžasní

Lovely & Amazing

Komedie / Drama

USA, 2001, 89 min

Matka Jane, její nepovedená liposukce a tři dcery. Domácí puťka Michelle, kterou „manžel nutí jít do práce a nevyrábět nesmysly“. Elizabeth neúspěšná herečka s vášní pro sbírání cizích psů a Annie, která je naprosto spokojená jen pokud je co zakousnout. Každá z žen má svá bolavá místa: zatuchlá nuda v manželství, zklamání v profesních ambicích a všechny trápí vzhled. A řešení? Není. Každá, si ho bude musí najít sama.(31.7.2005)

Krásný a úžasný film. Skvělé obsazení. Mám moc rád Brendu Blethyn, Emily Mortimer a Jeka Gyllenhaal. Nevím co říct. Jsem docela překvapen z hodnocení ostatních. Takhle pozitivní film jsem už dlouho neviděl a vsadím se, že ještě dlouho neuvidím. Milé, přívětivé, inu, musíte posoudit sami. A pointa? Žádná není. Má snad život nějakou pointu?(7.3.2008)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $4,677,852(24.12.2006)

Komedie o naší sebestřednosti a z ní pramenících komplexech, neurózách a poruchách vztahů, chytrý, soucitně i kousavě vtipný, dá-li se věřit zámořským kritikům realistický "ženský" film, který "své ženy zná, naslouchá jim, nepřehlíží je, dovoluje jim být skutečnými"... A učí i mužského diváka (ne ovšem toho, který českému názvu vnutil mužský rod) držet palce bytostem druhého pohlaví.(17.4.2015)

Rozpočet $250,000Tržby USA $4,222,923Tržby Celosvetovo $4,677,852(7.11.2009)