Zlo přichází z hlubin

• Španělsko Bajo aguas tranquilas (více)

Před čtyřiceti lety byla na místě města Marrienbad vybudována vodní přehrada, díky které okolí prosperuje. Málokdo ale tuší, že přehrada byla zbudována proto, aby něco ukryla, aby pohřbila zlo, které se v Marrienbadu zrodilo. Jediný člověk, který byl schopen se mu postavit a přemoci ho, před nedávnem zemřel, takže nic nebrání, aby se zlo vyplížilo z vody na povrch a ujalo se vlády. (oficiální text distributora)

Suomi

Tak tento horor je dost divný, zlo vychází a chce zničit přehradu, pak najednou všichni zešílí a rozdávají si to mezi sebou a je jedno kdo ským-jak říkám dost divný horor ()

Cortesz

Tak uznávám, že jsem čekal naprosté zlo už podle toho názvu, ale nakonec mě to docela i překvapilo. Ale nadšení mě po skončení filmu opustilo a došlo mi, že je to naprosto špatně natočenej horor, kterej, ale má na horor docela obstojnej obsah po dějové stránce, ale forma už je horší. Jde vidět, že jde o hodně levnou žáležitost a poslední pár minut mě dostávalo do mdlob, chvílema sem myslel, že koukám na nějakou úchylnost. Herci zoufalí, takže sečteno podtrženo, film se tváří hrozně hororově, ale já ho prokouknul a tu jednu hvězdu dávám za ten námět, kterej byl docela splácanej, ale za to můžou scénaristé, pointa rozhodně špatná nebyla, ale to je tak vše. ()

Brano

Béčkový horor, ktorý je bez akejkoľvek logiky. Takisto veľká diera v scenári. A efekty boli tiež dosť na amatérskej úrovni. Pri niektorých scénach som sa skôr pobavil. Toto autori naozaj nemohli myslieť vážne. Ale na moje prekvapenie je to síce nehorázna hlúposť, ale dalo sa to dopozerať dokonca. Samozrejme mozog musel byť úplne vypnutý, pretože keby som sa začal zamýšľať nad každou jednou scénou, tak by som ten film musel už po pár minútach vypnúť. Herecké výkony boli takisto dosť slabé. Celková pointa filmu o diablovi nebola myslená zlé, len to proste autorom nevyšlo. Najviac to krachovalo na maskách a efektoch, ktoré aspoň mne pripadali vtipné. ()

Pitryx

Tak to tedy netuším na co pan Claudio Carvalho koukal, když napsal takovou koninu, že chlapci slyšeli hlasy v kostele. Schválně jsem se k tomu místu vrátil, a jednoznačně je to zcela obyčejný dům. Ale k filmu. Čekal jsem kravské béčko, a proto jsem byl velmi mile překvapen. Je fakt, že digi triky filmu jen uškodily, ale zato klasické masky byly na úrovni, a dokonce byly nápadité. Dějově to taktéž ušlo, hlucho skoro nebylo. Divák byl obdařen i troškou gore a nahotou, tak proč se nepodívat někdy příště znovu, že ano. Protože pohled na Pilar Sotoovou rozhodně stál za to. Takže, hodnotím ve vyšší kategorii. *** A PŮL ()

djbarrel

Takže ... čisté zlo ukryté na dne jezera v zatopeném městě, které se snaží dostat zpět na povrch ... Mno námět je docela originální, ale zpracování pokulhává, většinu času jsem se nudil a žasl nad "inteligencí" postav. Skutečnost, že jim po "ataku zla" klesla inteligence tak na 45 je pochopitelná, ale i bez zla byli postavy tak kolem čísla 50 ... Film trpěl nudou a efekty taky byli, mno řekněme slabší. Slibný námět, který pohřbilo zpracování, škoda, snad někdy příště. 40 % ()

bulawaio

2/10. Nic moc jsem nečekal a bohužel taky vůbec nic jsem nedostal. Koncentrovaná nuda, která je podpořena všemožným klišé, na které si jen vzpomenete. To vlastně pohřbívá zajímavý nápad. Ani gore vůbec nepotěší. Většinou se jedná pouze o levné triky. Tenhle film rozhodně nestojí za pozornost, nicméně je to typický příklad pro půlnoční vysílací čas našich komerčních televizí. ()

Salvator

Překvapivě solidní dílo s dobrým námětem. Vzhledem k několika slabým místům jde sice film občas úrovní hodně dolů, ale jako celek neurazí. ()

AmunRa

Když sečtu nějaké hezké záběry přehrady, hezkou hlavní hrdinku a orgie na oslavě, dostanu ztěží jednu hvězdičku. Zbytek filmu zaspal dobu minimálně o 20 let a herci by se umístili vysoko v soutěži O největší dřevo. Škoda, že nebyl film pojat jako komedie, pak by dostal daleko lepší hodnocení. ()

Miroslav.Zac

film, který by zaujal v 80/90 letech, ale určitě ne v roce 2005, kdy ho vypustili ven. zpočátku jsem měl pocit, že koukám na hororovou komedii, jenže když jsem ani po čtvrt hodině neslyšel smích nebo vtip, došlo mi, že to tvůrci myslí vážně. Film dobrý leda tak na výplň víkendového programu Novy, ale rozhodně ne na dvd (ani ta za 49,-) ()

Igwar

No teda nic moc. Videl som uz aj ovela kvalitnejsie horrory zo spanielskej produkcie. (ad Sniper 18: nezanevri na spanielske horory, existuju aj overla podarenejsie kusky). Tema filmu je sice pomerne originalna, ale zasluzila si lepsie spracovanie. Pribeh je tak na urovni epizody zo Scooby Doo a zvysok sa autori snazia dobehnut efektnymi priserami, vrazdiacimi scenami, ci pripadne vzdy zaberajucou erotikou.. Problem je ze tie prisery posobia skoro az komicky a vrazdiace sceny su ovela viac nechutne ako efektne. Vsetko posobi prehnane surrealisticky a totalne klisovite (najdete tam odkazy na takmer vsetky druhy horrovych figur a atributov od zombie, cez upirov a duchov, vrazdiace rastliny az k ciernej magii a bosorakom) . Autori proste prilis tlacia na pilu. Ukazkovym priladom je mimo vymenovaneho aj napr. jeptiska strhavajuca zo seba posledne zvysky siat, pouzita ako metafora davoveho sexualneho sialenstva. Taktiez nemozem prekusnut mnozstvo logickych dier (napr. niekto moze skocit do jazera a doplavat az ku knihe, ktorej znicenie zrusi hlavneho zaporaka a niekto iny ani nemusi vkrocit do vody, staci ze stoji 2 metre od brehu jazera a zrusia ho bizardne popinave rastliny !) Ak film aj mal neejaku atmosferu, mna ziadna nepohltila a to nie je v priapde horrou prilis vyhra. Mnozstvo litrov krvi a trthanie hlav malych chlapcov ma rozhodne nenadchlo, skor naopak. A obavam sa, ze aj ked niekoho ano, mal by uvazovat ci uz nie je za hranicou ked potrebuje starostlivost psychiatra. Davam 3* len koli podarenej scene, ked si (asi) manzelka prisla z vody pre hrazdneho. A to sa este velmi premaham, aby som za ten neuveritelne debilny koniec neubral min. jednu *. ()

Pollini

Strašně ubohý nerozvážně vypracovaný scénář, ty příšerné dialogy, jak je ve španělském filmu zvykem. Ale zvykem jsou i skvělé typické masky, vychrtlé ohavné figury. Bohužel jednoduchá zápletka. Ale pokud chcete vidět zatopené městečko, jen do toho. ()

vrch07256732

Od Yuzny som očakával viac, oveľa viac, aspoň nejakú úchylnosť. Včera som to pozrel 2 raz reku snáď som to hodnotenie podcenil ale nie. Jediný pozitívny nápad/moment je potopené mesto a zábery v ňom a tým to celé končí. Triky horšie ako PC hry na začiatku storočia. Herecké výkony/herci samotní úplne zle, špatný výber postáv (krávka bloncka matka s krávkou dcérou brunetkou). Námet by bol dobrý, ale celkovo to posr...li kde sa dalo. Jasne pozrieť sa to dá v rámci nudného doobedia ak už nič lepšie nejde v bedni (myslím TV - a to väčšinou nič nejde) ()

Duffson

Jedna hvezna za napad, druha za masky. Kamera, zpracovani a tak vseobecne to bylo dost podprumer. Podstata by se vesla tak do 30 min :) zbytek byl pytel sracek. ()