Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zloději Švarc a Čihák jsou vyrušeni při vykrádání klenotnictví. Aby co nejrychleji zmizeli, skočí do nejbližšího auta a ujedou. Cestou zjistí, že je s nimi ve voze malý chlapec, syn majitele automobilu. Odvezou Jirku, jak se chlapec jmenuje, na chatu, kde ho má na starosti Čihákova osmnáctiletá dcera Milena. Zprvu se Jirka chová k Mileně nepřátelsky, ale jak dny plynou, "vězeň" a "dozorkyně" se sblíží. Milena chlapci vaří a stará se o něho. Nebojácný Jirka se nenechá ničím zastrašit a hledá příležitost k útěku. Nakreslí obrázek stromu, který vidí z okna chaty a podstrčí ho pod blatník Švarcovy motorky. Obrázek upadne v lese a tam ho najde hajný. Odevzdá ho na úřadovně Veřejné bezpečnosti. (NFA)

(více)

Recenze (17)

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Poučení pro lupiče: malému dítěti můžete klidně dát na hraní sirky a nic se nestane. Ale v žádném případě mu neposkytujte tužku a papír, a pokud už se tak stane, vychvalujte jeho výtvor, byť by to byla pouhá křivá čára, nesnažte se v něm jeho kreslicí schopnosti rozvíjet např. výhružkou, že když nebude malovat pořádně, papír mu seberete. A taky myš do ruky dětem nepatří, a to ani ta počítačová. Ta sice daleko nedoběhne, ale pod vratama se dá prostrčit taky. ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

Smícháme dohromady loupež, drsňáka, kleptomana, blonďatou dívku a jednoho malého, ale bystrého, odvážného, důvtipného a citlivého kluka a máme tu stockholmský syndrom po česku, a to ještě před tím, než se tento pojem objevil. "Termín vymyslel americký psychiatr Frank Ochberg, který provedl hloubkovou studii velmi medializovaného vyloupení banky v centru Stockholmu 23. srpna 1973. Během něj se totiž rozvinul milostný vztah mezi jedním z lupičů a jednou z rukojmích." ___ Myslím, že pro děti tento film dokáže být napínavým i dnes, natož v minulém století. ()

Reklama

Bragi66 

všechny recenze uživatele

Blbý příběh založený na blbostech a navíc bez dynamiky i bez stopy uvěřitelnosti. Snad může někomu připadat sympatické, jak se tam to dítě (Miroslav Masner) předvádí, ale film to rozhodně nespasí. Všechny ostatní role jdou, jak říká Komenský, tak nějak "hakmak" (tedy šejdrem). Klaďák Brzobohatý hraje záporáka (a špatně), záporák Miloslav Holub hraje vyšetřovatele (a taky šejdrem) atp. Možná jen Janě Brejchové se dá věřit nervózní naštvanost, i to, že dá tomu smradovi (jak ona říká) uvěřitelnou facku. Je to sice film z roku 1968, ale o době se tam nic nedozvíme. To raději doporučuji toho Komenského. Kdo to nečetl, tak toho jistě překvapí třeba "Labyrint světa a ráj srdce". ()

roswelll 

všechny recenze uživatele

Kdo by čekal film o dětech a zvířatech, tak by byl asi nemile překvapen. Ve filmu hraje pouze jeden malý kluk, ale neskutečně šikovný, který přelstí dva muže, kteří vykradli klenotnictví a odjíždí s ukradeným vozem, kde malý Jirka čeká na svého tátu. Pan Radoslav Brzobohatý v nezvykle záporné roli jednoho z lupičů. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

To byla pěkná neopatrnost nosit klíče v kabátu jen tak. Vždyť ten majitel prodejny si o to přímo koledoval a nebo byl úplně pitomý. V podstatě šlo o velmi jednoduchý plán, který se samozřejmě pořádně zvrtnul a na tom stojí celá kostra příběhu a celá zápletka. Dnes by ti zloději toho malého klučinu rovnou zabili jako nepohodlného svědka, aby se s ním nemuseli párat. Pak by o tom byla zmíňka ve večerních zprávách na Nově, hovořilo by se o práci naší policie a v bulvárních tiscích by se objevovaly nejrůznější teorie o vysvětlení celé události. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Uherském Hradišti, Zlíně a okolí přehrady Bystřička na Vsetínsku. (Xell)

Reklama

Reklama