poster

Točité schodiště

 • anglický

  The Spiral Staircase

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1975, 86 min

Režie:

Peter Collinson

Předloha:

Ethel Lina White (kniha)

Scénář:

Allan Scott, Chris Bryant, Mel Dinelli (původní scénář)

Kamera:

Ken Hodges
(další profese)
 • majo25
  ***

  Najprv som videl pôvodny (americký) film a tento novší sa na pôvodne spracovanie nechytá hlavne atmosférou, ale i spracovaním. Už aj to, že je zasadený do súčasnosti. Chýba väčšie napätie i tajomno, aj keď o vraždy nie je núdza. Herecky skôr priemer, Bissetová to uhrá aspoň svojou peknou nevinnou tváričkou, ale Plummer, hoci je to dobrý herec, sa na postavu príliš nehodí. Ak by som nevidel pôvodny (určite kvalitnejší) film, asi by som bol s týmto trilerom spokojnejší. Takto je to lepší priemer.(23.8.2019)

 • curunir
  **

  ,,HĽADAL SOM ŤA." ,,V PRÁZDNEJ UNIFORME?" __ Pôvodný, priemerne hodnotený film z roku 1946 som nevidel, no po pozretí tohoto remaku ani netúžim. A ani by som nepovedal, že film dostatočne nevyužil svoj potenciál, skôr je zlý od základov. Pozrel som si ho predovšetkým kvôli Plummerovi, žiaľ táto ikona a môj obľúbenec tu podáva podradný výkon, možno aj najhorší z celého filmu, pritom záporné postavy mu idú. To ale nie je všetko. Ten film je skrátka nudný, hrá tam len zopár hercov, no aj tak ich je priveľa a logika dostáva jednu podpásovku za druhou (a to nielen v samotnom závere ako spomína užívateľ ,,Laurent"). Na Bisset sa celkom dobre pozerá (možno aj vďaka tomu, že nehovorí), atmosféra a hudba ostali niekde na polceste, film som si pustil v noci počas búrky tajne dúfajúc, že to všetkému len dopomôže, no ono nič. Tak uznajte potom. (68. hodnotenie, 9. komentár k filmu)(29.8.2011)

 • choze
  *

  Bouřlivá noc, rozlehlé sídlo na samotě, v něm krásná bezmocná žena a okolo se potuluje tajemný vrah... no, znáte to. TOČITÉ SCHODIŠTĚ je po Siodmakově snímku z roku 1946 druhým filmem na motivy novely Some must watch od Ethel Liny White (v roce 2000 vznikl ještě televizák). První film jsem neviděl, ale tento druhý je velmi, velmi slabý. Děj se hrozně vleče, snaha o vytváření napětí pomocí neustálých detailů oka vraha je k smíchu a flashbacky hlavní hrdinky o ničem. Melodramatická televizní nuda. Jedna hvězdička za vždy prudce okouzlující Jacqueline Bisset. Mimochodem Peter Collinson natočil rok předtím adaptaci jiné podobné detektivky /thrilleru a sice Deseti malých černoušků od Agathy Christie.(22.1.2009)

 • Teardown
  **

  Vrah handycapovaných žen stále utíka spravedlnosti a jeho konto už zdobí číslo pět. Další potencionální obětí může být i Helen. Němá žena, žijící ve velkém domě, ještě s několika obyvateli a která ještě netuší, jeké nebezpečí na ni vlastně čeká. Fádní thriller, snažíc se využít temných zákoutí velkého domu za bouřlivé noci, což po celou dobu trvání ne a ne prosadit. Hororových pasáží zde divák najde opravdu minimum a napětí jakbysmet. On totiž sebemenší náznak hnedle vyšumí do neznáma a víčka neúprosně klesají a klesají...(4.8.2011)

 • Shit
  ***

  Typickej starej thriller kterej havně sází na atmosféru velkýho starýho domu, bouřky a hereckýho zastoupení, což dokáže zabodovat skoro vždycky a tohle neni rozhodně žádná výjimka. Bissetová je ve svý roli fakt skvělá a atmosféra výborná, i když bych uvítal trošku rychlejší rojezd. Jinak se bohužel ale dějově jedná o dost známou záležitost a rádoby nečekaný zvraty jsou příšerně okoukaný a zastaralý, což je teda daný tim rokem vzniku, ale stejně to nepůsobí zrovna věrohodně(12.8.2007)