Reklama

Reklama

Na úrovni

Trailer

Steve je starý sukničkář. Svou ženu miluje, ale snubní prsten mu v záletech nijak nebrání. Vždyť v Londýně je přece spousta krásných žen! Náhoda mu přivede do cesty Vicky, rozvedenou módní návrhářku. Fakt sexy kousek. Tu ale musí sbalit opravdu na úrovni. Žádný laciný hotýlek v nějakém Zapadákově. Nejlepší to bude v hotelu s výhledem na Gibraltar. Jenže oba se do sebe vášnivě zamilují a malér je na světě... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nebyl nevěrný manželce, když byla ve stejném městě. Já jsem jí tedy nebyl nevěrný, ani když byla v jiném městě a v tom se od Stevea trošku liším. Já tedy s jeho zanášením rozhodně nesouhlasím, ale v případě neuvěřitelně praktické Vicky mu hrozně moc rozumím. Jejich vzájemné dialogy byly totiž naprosto brilantní a musím se přiznat, že jsem doufal v romantickou koncovku v podobně uzákonění bigamie, ale nebyl jsem parlamentem vyslyšen. Přesto jsem si užil skvělou zábavu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Na slovních přestřelkách založená komedie o jednom mezinárodním hašteřivém záletu a taky připomínka toho, že nevěra sebou obvykle přináší problémy ani ne tak morální, jako spíše organizační.. Tři věci mě zaujaly. Jak se po prvním sexu přešlo v rámci dabingu z vykání na tykání (takhle to mistr etikety Špaček nikdy nevysvětloval), scéna s nedostatkem odvahy ukončit avantýru (tam to na sebe vzalo Ludwigovo Allegretto ze Symfonie č.7) a velmi realistický konec, kdy vztah dýchající omamnou přítomností a dychtící po bláhové budoucnosti umře na nedorozumění či nevyřčenost. We´ll always have Gibraltar... ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Nevera na úrovni, ak má ostať dlhodobá a zároveň neodhalená, si vyžaduje kombinatorické schopnosti minimálne Ostapa Bendera z románu Dvanásť stoličiek od Iľfa a Petrova plus majstrovstvo predvídania zručného hráča šachu. Na komike nepredvídateľnosti, slovných prestrelkách milencov a snahe zachraňovať zdanlivo nemožné je postavený i tento príbeh. Po väčšinou humorný, no v závere naberie kus taký vážnejší tón. Pretože, ako to už u manželskej nevery chodí, jeden z partnerov začne po čase prejavovať nespokojnosť s inštitucionálne, či aspoň verejne neprejavovanými dôkazmi lásky, ktoré sa odkrývajú len v súkromí obydlí, či z času na čas, na krátkodobej spoločnej dovolenke kdesi poriadne ďaleko. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Snímek je zařazený do žánru komedie a určitě oprávněně. Především v první půli jde o brilantně napsanou konverzačku s jiskřícími vyšperkovanými dialogy a nápaditými gagy v duchu těch nejlepších tradic britského humoru. Záběr filmu je ale širší, snaží se téma nevěry a sexuálního povyražení pojmout komplexněji, ne jen jako povrchní taškařici. Umí zvážnět, dívá se tam, kam vášní a emocemi ovládaní milenci zpravidla nedohlédnou a hledět ani nechtějí. Snímek dostává svému názvu: scénář, režie i herecké výkony jsou vážně na úrovni, tak proč nedat nejvyšší hodnocení, zvlášť když mi tenhle kousek na ČSFD přijde pozoruhodně nedoceněný. Je s podivem, že má tak málo hodnocení, vždyť za dobu mého působení na databázi ho ČT odvysílala už třikrát. Celkový dojem: 90 %. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Proč bych to nepřiznal, když se to o mně stejně ví: Někdy jsem strašlivý moralista. Proč jsem ale teď neměl nejmenší problém s romantickou komedií, jejímž hrdinou je nevěrný záletník, kterému nedělá vrásky svádět jinou ženu, ačkoliv jeho manželství je vlastně idylické? No ano, mohou za to George Segal a Glenda Jackson, zcela okouzlující pár, kterému to neskutečně sluší a který sympatiemi přímo hýří. Navíc když scénář Na úrovni je tak štědrý na situační i slovní humor, nabízí perfektní scény typu "moje žena, naše děti a tchán i tchyně poletí s námi" nebo "golfová sázka s bratranci kamarádů bratranců...". A asi úplně nejvíc se mi líbilo, že do konce filmu zbývalo nějakých deset minut a já vůbec netušil, jak scenárista a režisér v jedné osobě vše vyřeší. No... Myslím, že to vyřešil na jedničku. Na úrovni mi zkrátka udělalo opravdu velkou radost.__P.S. DVD vydané Vapetem ukrývá vynikající československý dabing z roku 1977 s Ladislavem Mrkvičkou e Evou Hudečkovou. Nenechte si ujít. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Cary Grant odmítl ztvárnit roli Stevena Blackburna. „Natočil bych to, kdybych byl o padesát let mladší,“ říkal později Grant žertem. (Pavlínka9)

Související novinky

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (více)

Reklama

Reklama