Krvavá sklizeň

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

Horor s hodne zajimavym tematem, slusnym pribehem, paradni vizualni strankou a treba takova ohniva boure nebo co to bylo je naprosto uchvatne udelana a v hlavni roli oskarova Swank a presto je vysledek takovej nemastnej neslanej. Tezko rict v cem je problem, jednotlivy Rany jsou udelany fajnove, jen to pusobi tak trochu malym dojmem, zaby prsici z nebe je par ropuch, umirajici kravy je jedno stadecko, vredy particka tlustochu v jedny mistnosti atd. Film ma docela slusnou atmosferu a i par lekacek se povedlo, ale vylozene mrazivy to neni. Herci nejsou spatny, ale nemaj kolikrat moc co hrat, nicmene mala Robb je v roli perfektni. Ke konci uz je navic film divne prekombinovanej, ze jsem se v tom kolikrat ztracel. Takze na jednu stranu zajimavy a stojici za zkouknuti, na druhou stranu ale jako horor pouze prumerny.(5.11.2009)

• Frajer42

Totální hovadina, která je ke všemu až nepěkně předvídatelná. Horor i thriller je zde uvedeno obrovským omylem, protože to nemá ani s jedním žánrem vůbec nic společného. Strach je to poslední na co si během této sračky vzpomenete. V tomhle pokusu o horor se za kompletně celou stopáž neděje vůbec nic, díky čemu by se snad měl třeba jen jediných chloupek postavit do pozoru. Věřte, že nepřeháním. Děj je ubohý. Dokonce natolik ubohý, že se musel inspirovat Biblí. Hilary Swank je ošklivá a hrozně mi v tomhle snímku vadila. Zřejmě není v mých silách napsat o filmu cokoli pozitivního. Tady bylo zlé opravdu všechno. Snad pouze krátká stopáž měla s diváky slitování. Možná, kdybych na film nekoukal pouze jako na horor, tak bych nějakou hvězdičku vyprodukoval. Potíž je v tom, že já chtěl vidět právě horor. Navíc snímek hrozně smrdí takřka až céčkovostí. Musím sáhnout pro odpad, ačkoli takový mírnější.(5.6.2014)

V době kdy se neustále natáčejí další a další díly průměrných horrorových sérií, případně špatné remaky, je tento film přijemnou změnou. Nejedná se sice o žádné veledílo a je to béčko jak vyšité, ale odrežíroval ho Stephen Hopkins slušně, navíc s velmi nadprůměrným obsazením. Hilary Swank opět výborná a AnnaSophia Robb je zdá se velice talentovaná. Mužští představitelé také hráli dost dobře. Zajímavý biblický námět (nic originálního, ale dobře zpracované) a poměrně dobré rozuzlení. Solidní kamera a střih + svižné tempo a dokonale zvolená stopáž (příjemných 96 minut). Celkově tedy slabší 4*.(25.9.2009)

Podobnou tématiku ve filmech mám rád, i když mě na ní paradoxně sere takové to "jak padlý věřící zpět k bohu přišel", ale vypustím/překousnu/přehlédnu-li tohle, zpravidla mě tato tématika zahltí několika dobrými zápletkami a triky. Čekal jsem to horší, nakonec jsem byl mile překvapen. Hodně se mi líbila zápletka, která zprvu hodně kličkuje (čímž vám připomene několik podobných filmů, mě napadl např. klasický Kruh), ale nakonec z toho vyjde poměrně originálně pro mě nečekaným zvratem (konečně zase jednou nepředvídatelný závěr). Vážným problémem při sledování bylo, že film vždycky docela zaujme dobře budovanou atmosférou/scénou a pak přijde nějaká sekvence (flashback, duchařská střihová sekvence), která to všechno zase srazí k zemi a začíná se znovu. Hilary se ukazuje být výbornou herečkou i ve slabších filmech, AnnaSophia moc prostoru nedostala, takže skoro nic nepředvedla. Podtrženo sečteno, mile překvapivý film, s dobrou tématikou a zápletkou, na který se určitě ještě podívám. 3,5*(27.4.2010)

Řekl bych průměrný horor s některými nadějnými scénami s některými bohužel méně nadějnými. Až moc lekavých momentů způsobí, že se skoro přestanete lekat a na místech kdyby ste se pak měli lekat se pak vůbec nelekáte... Dal bych cenu za plakát, který je fakt super. A po kině na něj byla fronta... (což je co říct, když bylo v kině 10 lidí a plakát jen jeden...)(26.6.2007)

• - Když Catherine (Swank) prohledává znečištěnou řeku, má na sobě gumové kalhoty, v další scéně, kdy vystoupí na břeh už je nemá. (Nocturno culto)

• - Konzultantem pro snímek byl Joe Nickell, který je rovněž jako hlavní hrdinka příběhu vyšetřovatelem zázračných událostí. Nickell má bohatou minulost, kromě detektivní práce se věnoval i žurnalistice a kouzelnictví. Jeho široký záběr začíná u Jacka Rozparovače přes Turínské plátno a končí u UFO. (imro)

• - Natáčení v Lousiane bylo přerušeno díky hurikánu Katrina. (imro)