poster

Krvavá sklizeň

 • USA

  The Reaping

 • Slovensko

  Diablova žatva

 • Slovensko

  Desať božích rán

 • Austrálie

  The Reaping

 • Kanada

  The Reaping

 • Velká Británie

  The Reaping

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Katherine Winter (Hilary Swank) byla hodně věřící, a se svojí rodinou obětovala svůj čas pomocí lidem v rozvojových oblastech. Po tragédii, kdy byla její rodina brutálně umučena, se od boha odvrátila, a naopak se zabývá vědeckým vysvětlováním náboženských zázraků. Brzy ji kontaktuje učitel z malého městečka Heaven, s tím, že se místní řeka zbarvila do ruda - což je první z deseti ran apokalypsy. Ač se Katherine snaží, není pro tuto, ani pro další z ran apokalypsy žádné vědecké vysvětlení - a Katherine se musí vrátit zpět k bohu, aby se mohla postavit temným silám ... Tak moc mne Krvavá sklizeň zklamala. Ne že by to bylo nějaké stupidní béčko nebo film o ničem, ale čekal jsem (dle obsahu distributora) mnohem víc. Mysticismus a záhady ve filmu můžu, tařka v jakémkoliv množství, takže jsem se na tento film těšil, zvlášť když v hlavních rolí je Hilary Swank a AnnaSophia Robb (známá např. z Mostu do země Terabithia). Dokonce jsem zhruba do půlky filmu uvažoval o plném hodnocení - perfektně stupňované napětí + dokonale zvolené "lekačky", ale pak se najednou něco změnilo a šlus. Konec se pak už Hopkinsovi vyloženě nepovedl... škoda...(28.4.2009)

 • 3n3my
  **

  Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu.(7.10.2008)

 • nash.
  ***

  Zajímavé téma zpracované bez zbytečných extrémů, na druhou stranu však přes řadu hodně dobrých momentů, občasného mrazení či sevření srdce, bez potřebného tlaku na emoce, takže spíš než s ďáblem nakonec film bojuje s nudou. A i když se jí přece jen ubrání, pocit, že tomu všemu něco chybělo, přetrvá.(10.8.2010)

 • TO
  ***

  Tak Hilary Swank mě po dlouhé době vytáhla do kina a zklamaný jsem se rozhodně nevracel. Pěkný horor, voda proměněná v krev, dobytek zachvácený morem a lid vředy, na zem se snesly roje kobylek, z blesků šlehal oheň a já se nenudil, sledoval jsem, jak se tahle sympatická bojovnice se vším vypořádává a jak příběh i přes drobné nedostatky a přílišné plácání se ve snech a vidinách dospěl k celkem zajímavému závěru. Mě se to líbilo a v noci jsem z toho měl zlé sny.(30.4.2007)

 • Djkoma
  **

  Hilary Swank společně s AnnaSophiou Robb mohly vynést Sklizeň do "nebes". Herecký potenciál byl, kdyby se trochu přitlačilo na kvalitu scénáře a snímek dostal od Stephena Hopkinse trochu lepší režii mohlo to být opravdu dobré. takhle zbývá pouze ten velký závěr...Taková škoda, mohlo to být skvělé...(31.12.2007)

 • - Natáčení v Lousiane bylo přerušeno díky hurikánu Katrina. (imro)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 59. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

 • - Taktéž odložena byla i premiéra, třikrát posunutá, až nakonec ztratil projekt důvěru. (imro)