Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)
Trailer 2

VOD (1)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

Trailer 2

castor

I Hilary Swank se v kině při premiéře musela stydět!! Logiku tu proboha nehledejte. Jakmile si totiž tvůrci odbudou solidní počáteční atmosféru (voda v řece se záhadně barví do ruda) v poměrně výpravně zajímavém jižanském prostředí, začnou neuvěřitelným způsobem otravovat s kdečím, co si umanete a co se na nás v daném žánru v posledních letech valí (překvapivě kobylky, dále pak nemluvná holčička, náboženští fanatici, meteority, dávné trauma hlavní hrdinky, blesky nebo obligátní mrtvoly) a i Hilary, které to mimochodem moc sluší, ale nemá takřka co hrát, začíná pozvolna připouštět, že se zřejmě děje něco nesmírně tupého, ehm, tedy nadpřirozeného. Ale než se k tomu doklopýtáme, připraví pro nás scénárista neuvěřitelně hořký koktejl a snůšku nesmyslů završí něčím, co zřejmě ani sám nezamýšlel. K tomu všemu si připočtěte skutečně uboze vypadající digitální smršť, kterou v průměrných vodách se pohybující Stephen Hopkins nedokázal ničím ozvláštnit. Navíc nevím, koho dnes může děsit ten permanentní rádoby efektní zvukový podkres, který má zřejmě pomáhat atmosféře? I jména producentů už na dálku děsí, logo společnosti Dark Castle jakékoliv očekávání přinášet nemůže (Gothika, Dům hrůzy, 13 duchů, Dům voskových figurín, Loď duchů). Jo, a k tomu si ještě připočtěte bezkrevného Davida Morrisseyho (Základní instinkt 2) a na pořádný průšvih je zaděláno. Celé se to pak láme v závěrečné půlhodině, kdy už víme, kde je zakopaný pes a hledáme prakticky cokoliv, co by nás zabavilo víc!! Alespoň já hledal!! 30%. ()

3n3my

Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu. ()

TO

Tak Hilary Swank mě po dlouhé době vytáhla do kina a zklamaný jsem se rozhodně nevracel. Pěkný horor, voda proměněná v krev, dobytek zachvácený morem a lid vředy, na zem se snesly roje kobylek, z blesků šlehal oheň a já se nenudil, sledoval jsem, jak se tahle sympatická bojovnice se vším vypořádává a jak příběh i přes drobné nedostatky a přílišné plácání se ve snech a vidinách dospěl k celkem zajímavému závěru. Mě se to líbilo a v noci jsem z toho měl zlé sny. ()

SOLOM.

Filmy s podobnou tématikou mám docela rád, přestože nejsem věřící. Začátek mi připomínal spíše nejakou detektivku s náboženským podtextem, ale postupem času se to docela rozjelo. Hlavně po příjezdu Hilary a jejího parťáka ke krvavé řece. Padající žáby a útočící býk jsou asi tím nejlepším co je zde možné vidět. Bohužel ke konci filmu se dobrý námět zvrhl v menší klišé. Digitální roj kobylek i komiksový ohnivý déšť z nebes mi přišli docela k smíchu. Vlastně poslední čtvrhodina znehodnotila dosavadní děj a výrazně snížila mé hodnocení. V mých očí je tak Krvavá sklizeň jen lepším průměrem, který měl pomalý rozjezd, svižný prostředek a tragický konec. ()

blackrain

S egyptskými ranami šlo pracovat mnohem lépe a využít potenciál, které nabízely. Mohl to být výborný horor. Už jenom ten název, sliboval tolik. Byl lákavý. Atmosféra byla docela ucházející. Dvakrát jsem se lekla, když to bylo podruhé, tak mi matka sáhla na ramena. To byl šok. Jinak film jako horor zrovna moc nepůsobí. Pár působivých momentů se zde ale najde. Nicméně, přikoval mě k obrazovce a to je hlavní. ()

• 50-milionový, podle některých zdrojů až dvojnásobně drahý naboženský horor na tento žánr specializované společnosti Dark Castle Entertainment vydělal distributorovi Warner Bros. během prvního víkendu (6. – 8. 4. 2007) v amerických kinech 10 milionů na pátém místě. Celkový obrat se vyšplhal na 25,1 mil. dolarů. (imro)
  • Keď sa Katherine (Hilary Swank) a Ben (Idris Elba) brodia riekou krvi, Ben sa potkne, ľavý rukáv jeho košele a taška sa ponoria do rieky a zmoknú. O chvíľu neskôr, keď z neba začnú pršať žaby, jeho košeľa aj taška sú úplne suché. (Pat.Ko)