Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)
Trailer 1

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

Trailer 1

larelay

Na to, ze na tie nabozenske zvasty neverim ani nahodou, to bol veeelmi pozeratelny film. Dokonca v tomto zanri po dlhej dobe fajn zazitok. Malo to dynamiku, spavne mysticku atmosferu, pre ateistu ako ja celkom fajn podane a rozhodne neskalmali herecke vykony. Koniec predvidatelny, ale malo to grady. Davam 3 a pol hvezdy. ()

Cervenak

Tak toto ma bavilo. Chvíľu som dokonca uvažoval o 4*. Jasné, do hororovej siene slávy sa táto čiastočne béčková jednohubka nedostane (to by som nesmel odhadnúť záverečný twist asi hodinu pred hrdinkou), ale v dnešnej záplave trápnych remakov a pokračovaní Saw a Hostelu mi takýto zručne natočený film podľa pôvodného (no dobre, takmer pôvodného) námetu veľmi dobre padol. Stephen Hopkins sa nikdy nestal slávnym režisérom, ale natočil zopár príjemných kusov (napr. Lovci levov) a aj tu predvádza, že vie dať filmu vizuálnu atraktivitu, dynamiku i napätie (tá jedna ľakačka pri fotení v lese ma slušne plesla o stenu a útok kobyliek bola celkovo vynikajúca scéna). Navyše Hilary je fajn, dokonca sa občas dokáže tváriť ako kočka ;-). ()

kOCOUR

Průměrná báchorka na téma "věda versus vyšší síly", v níž Hilary Swank stihne okusit tolik tůzných motivů z jiných hororů, že se na to ve výsledku kouká docela dobře. Stephen Hopkins umí pracovat s napětím a dokáže odhadnout moment, kdy se zrovna nervózně kousáte do prstů, aby v tu chvíli pustil za vaše záda na zem křišťálovou vázu. Pár ucházejících lekaček, slušná Swank, hloupý příběh, obligátní twist na závěr -> jednou a dost. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $25,126,214Tržby Celosvetovo $62,771,059Tržby za predaj DVD v USA $19,735,886 //počet predaných kusov 1,055,007║ Režisér tohto horroru je Stephen Hopkins ostáva na svojej tradičnej priemernej úrovni ale určitý stanovený štandard poslednej doby dosiahol. Zopár scén je trošku surových ako mušky + ich larvičky hemžiace sa v grilovaných rybách ale to sa dá stráviť bez ujmi na žalúdku. Výhodou je že to v ostatných scénach zbytočne nepreháňa hlavne krvou, bez tak je jej dosť už v tom jazere. V poslednej dobe je podobne ladených „diabolských“ príbehov dosť (Kľúč, 3:15zomrieš, V moci diabla) a nehovoriac už o brutálnych scénach vyznievajúcich dosť samoúčelne(Saw III či Hostel), ktoré sa v poslednej dobe len tak hrnú ale na šťastie tento príbeh o 10 božích utrpeniach má určitú silu, teda je to v celku zaujímavo spracované len škoda že hlavné postavy neovplívajú hlbšou charizmou aby sme mohli byť do diania omnoho viac vtiahnutí a tak citeľnejšie prežívať prichádzajúce útrapy. __Herecké obsadenie je postavené hlavne na solídnom výkone Hilary Swank, ktorá svoju postavu v celku vytvaruje do určitého profilu neveriacej skeptičky, ktorá stratila rodinu keď pomáhala ostatným trpiacim a preto sa následne k božím úkazom stavia s vysvetleniami ohľadne opodstatnených faktov, herec David Morrissey si tu odbil úlohu učiteľa z mestečka Haven Douga Blackwella ,ktorý doviedol výskumný tím na miesto neustálych nešťastní jeho postava až do konca je opradená tajomstvom , ďalej tu hrá vychádzajúca mladá hviezdička ako AnnaSophia Robb v tomto filme oproti Terabithii už nemá taký priestor aby mohlo nejak viac zaujať, jednak z dôvodu že jej postava je skôr len taká pobehujúca návnada pre lynčujúcich ľudí. __Triky sú na priemernej úrovni, hlavne dosť ich je vidieť pri hynutí kráv čo v podstate dosť bije do očí ale aj pri útoku býka na auto a následné vyrvanie dverí z jeho rohmi. Nálet kobyliek na dom posadnutých diablom je už z tých vydarenejších trikov. Takže po tejto stránke keď človek privrie oči je to v pohode stráviteľné ako v podstate celý film. /videl v kine: 65%/ ()

Djkoma

Hilary Swank společně s AnnaSophiou Robb mohly vynést Sklizeň do "nebes". Herecký potenciál byl, kdyby se trochu přitlačilo na kvalitu scénáře a snímek dostal od Stephena Hopkinse trochu lepší režii mohlo to být opravdu dobré. takhle zbývá pouze ten velký závěr...Taková škoda, mohlo to být skvělé... ()

• Natáčení v Lousiane bylo přerušeno díky hurikánu Katrina. (imro)
  • 50-milionový, podle některých zdrojů až dvojnásobně drahý naboženský horor na tento žánr specializované společnosti Dark Castle Entertainment vydělal distributorovi Warner Bros. během prvního víkendu (6. – 8. 4. 2007) v amerických kinech 10 milionů na pátém místě. Celkový obrat se vyšplhal na 25,1 mil. dolarů. (imro)
  • Konzultantem pro snímek byl Joe Nickell, který je rovněž jako hlavní hrdinka příběhu vyšetřovatelem zázračných událostí. Nickell má bohatou minulost, kromě detektivní práce se věnoval i žurnalistice a kouzelnictví. Jeho široký záběr začíná u Jacka Rozparovače přes Turínské plátno a končí u UFO. (imro)