Krvavá sklizeň

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

• rikitiki

Film, který v louisianských močálech snad natočili náboženští fanatici. Deset egyptských ran je podáno dostatečně odpudivě, ale příběh je tak blbý a vyústění tak moralizující, že se pak už těm kobylkám a bleskům z čirého nebe leda směju. Ani snad nemá smysl hádat se tady o způsobu boží odplaty, který - místo aby záporáky jednoduše zabil - volí cestu tak komplikovanou, že mi tam chyběly už jen krysy, co mají zuby napuštěné prudkým jedem, které by všechny pokousaly a blábolivé pohádky by byl konec. /26. 12. 14./(26.12.2014)

Originální název je The reaping, takže nechápu proč se tomu dal tak dementní překlad, když se ve filmu nic krvavého nesklízí :-) Ale to je vedlejší. Film má výborný zvuk, kameru, atmosféru, zajímavé rozuzlení a dobré herce, resp. herečky (Swank, Robb). Přesto to není nic převratného ani něco za by se měli tvůrci stydět. Průměr. A to takový že bych dal i čytři hvězdy, kdyby tam nebylo pár hloupých dialogů (posledních cca 10 minut). Jinak paráda co určitě stojí za to vidět.(28.4.2007)

• Djoker

Horory už pár let nijak nevyhledávám, takže se tady nebudu zdržovat kopáním do mrtvoly v podobě náboženského blábolu. Pro fanoušky Aničky mám však důležitou informaci. Za celou dobu se tam mihne jen párkrát a dohromady to dalo možná tak pět minut, takže jen kvůli ní bych na tento film skutečně nekoukal.(16.11.2014)

Ocakaval som priemer, takze ma nic v tomto filme neprekvapilo. Prvu polovicu sa to len pomaly rozbiehalo, obcas je tam nejaka lakacka, inac je to trosku nudne, az v tej druhej polovici pritlacil reziser na plyn a zacalo to byt o nieco zaujimavejsie. Uz som si zvykol na napinave filmy Stephena Hopkinsa, ktore maju dobru hororovu atmosferu, ale nikdy nenatocil nic prevratne, avsak filmy ako NOCNI MURA V ELM STREET 5: DITE SNU (1989), PREDATOR 2 (1990), akcny thriller s Tommym Lee Jonesom ZDESENI (1994) alebo dobrodruzny film s Valom Kilmerom a s Michaelom Douglasom LOVCI LVU (1996) sa mi celkom pacili. Hilary Swank som videl v horore asi prvykrat, ale povazujem ju za talentovanu herecku, ktora dokaze zahrat vselico. Ved kto by to povedal, ze zacinala v serialoch BUFFY, ZABIJECKA UPIRU (1992) alebo v teenagerovskom pokracovani serie Karate Kid pod nazvom NOVY KARATE KID (1994) a to asi sama netusila, ze uz o 5 rokov neskor si zahra v oscarovom filme KLUCI NEPLACOU (1999), za ktoreho bola ocenena prvym Oscarom za hlavnu ulohu, druheho Oscara ziskala za film MILLION DOLLAR BABY (2004). Prekvapili ma aj producenti Robert Zemeckis a Joel Silver, ktori su tiez podpisani pod tymto hororom...12.01.2010 ______ Hilary Swank - (Katharine) +++ Stephen Rea - (Otec Costigan) +++ David Morrissey - (Doug) +++ Idris Elba - (Ben) +++ AnnaSophia Robb - (Loren McConnell) +++ William Ragsdale - (Šerif Cade) +++ John McConnell - (Major Brooks) +++ Produkcia: Joel Silver, Robert Zemeckis +++ Hudba: John Frizzell +++(12.1.2010)

Zápletka až nepříjemně připomíná vizuálně nepoměrně nabouchanější SILENT HILL a to se spíš než na hrůzu hraje na efekty (útok kobylek byl fajn a zasloužil by svůj vlastní film), ale výprava jižanského městečka s plantážnickými haciendami a močály se mi líbila víc. Stejně jako příběh, jeho rozuzlení a strašidelná holčička/ďáblovo dítě. AnnaSophia Robb se stružkou zaschlé krve táhnoucí se z pod šatů po její noze mě dostala víc než všechny ty lekačky dohromady.(15.10.2007)

• - Když Catherine (Swank) prohledává znečištěnou řeku, má na sobě gumové kalhoty, v další scéně, kdy vystoupí na břeh už je nemá. (Nocturno culto)

• - Konzultantem pro snímek byl Joe Nickell, který je rovněž jako hlavní hrdinka příběhu vyšetřovatelem zázračných událostí. Nickell má bohatou minulost, kromě detektivní práce se věnoval i žurnalistice a kouzelnictví. Jeho široký záběr začíná u Jacka Rozparovače přes Turínské plátno a končí u UFO. (imro)

• - Taktéž odložena byla i premiéra, třikrát posunutá, až nakonec ztratil projekt důvěru. (imro)