Krvavá sklizeň

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

Katherine Winter (Hilary Swank) byla hodně věřící, a se svojí rodinou obětovala svůj čas pomocí lidem v rozvojových oblastech. Po tragédii, kdy byla její rodina brutálně umučena, se od boha odvrátila, a naopak se zabývá vědeckým vysvětlováním náboženských zázraků. Brzy ji kontaktuje učitel z malého městečka Heaven, s tím, že se místní řeka zbarvila do ruda - což je první z deseti ran apokalypsy. Ač se Katherine snaží, není pro tuto, ani pro další z ran apokalypsy žádné vědecké vysvětlení - a Katherine se musí vrátit zpět k bohu, aby se mohla postavit temným silám ... Tak moc mne Krvavá sklizeň zklamala. Ne že by to bylo nějaké stupidní béčko nebo film o ničem, ale čekal jsem (dle obsahu distributora) mnohem víc. Mysticismus a záhady ve filmu můžu, tařka v jakémkoliv množství, takže jsem se na tento film těšil, zvlášť když v hlavních rolí je Hilary Swank a AnnaSophia Robb (známá např. z Mostu do země Terabithia). Dokonce jsem zhruba do půlky filmu uvažoval o plném hodnocení - perfektně stupňované napětí + dokonale zvolené "lekačky", ale pak se najednou něco změnilo a šlus. Konec se pak už Hopkinsovi vyloženě nepovedl... škoda...(28.4.2009)

• 3n3my

Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu.(7.10.2008)

Zajímavé téma zpracované bez zbytečných extrémů, na druhou stranu však přes řadu hodně dobrých momentů, občasného mrazení či sevření srdce, bez potřebného tlaku na emoce, takže spíš než s ďáblem nakonec film bojuje s nudou. A i když se jí přece jen ubrání, pocit, že tomu všemu něco chybělo, přetrvá.(10.8.2010)

Tak Hilary Swank mě po dlouhé době vytáhla do kina a zklamaný jsem se rozhodně nevracel. Pěkný horor, voda proměněná v krev, dobytek zachvácený morem a lid vředy, na zem se snesly roje kobylek, z blesků šlehal oheň a já se nenudil, sledoval jsem, jak se tahle sympatická bojovnice se vším vypořádává a jak příběh i přes drobné nedostatky a přílišné plácání se ve snech a vidinách dospěl k celkem zajímavému závěru. Mě se to líbilo a v noci jsem z toho měl zlé sny.(30.4.2007)

• Djkoma

Hilary Swank společně s AnnaSophiou Robb mohly vynést Sklizeň do "nebes". Herecký potenciál byl, kdyby se trochu přitlačilo na kvalitu scénáře a snímek dostal od Stephena Hopkinse trochu lepší režii mohlo to být opravdu dobré. takhle zbývá pouze ten velký závěr...Taková škoda, mohlo to být skvělé...(31.12.2007)

• - Natáčení v Lousiane bylo přerušeno díky hurikánu Katrina. (imro)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 59. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Taktéž odložena byla i premiéra, třikrát posunutá, až nakonec ztratil projekt důvěru. (imro)