Krvavá sklizeň

• Kanada

Horor / Thriller

USA, 2007, 96 min

• castor

I Hilary Swank se v kině při premiéře musela stydět!! Logiku tu proboha nehledejte. Jakmile si totiž tvůrci odbudou solidní počáteční atmosféru (voda v řece se záhadně barví do ruda) v poměrně výpravně zajímavém jižanském prostředí, začnou neuvěřitelným způsobem otravovat s kdečím, co si umanete a co se na nás v daném žánru v posledních letech valí (překvapivě kobylky, dále pak nemluvná holčička, náboženští fanatici, meteority, dávné trauma hlavní hrdinky, blesky nebo obligátní mrtvoly) a i Hilary, které to mimochodem moc sluší, ale nemá takřka co hrát, začíná pozvolna připouštět, že se zřejmě děje něco nesmírně tupého, ehm, tedy nadpřirozeného. Ale než se k tomu doklopýtáme, připraví pro nás scénárista neuvěřitelně hořký koktejl a snůšku nesmyslů završí něčím, co zřejmě ani sám nezamýšlel. K tomu všemu si připočtěte skutečně uboze vypadající digitální smršť, kterou v průměrných vodách se pohybující Stephen Hopkins nedokázal ničím ozvláštnit. Navíc nevím, koho dnes může děsit ten permanentní rádoby efektní zvukový podkres, který má zřejmě pomáhat atmosféře? I jména producentů už na dálku děsí, logo společnosti Dark Castle jakékoliv očekávání přinášet nemůže (Gothika, Dům hrůzy, 13 duchů, Dům voskových figurín, Loď duchů). Jo, a k tomu si ještě připočtěte bezkrevného Davida Morrisseyho (Základní instinkt 2) a na pořádný průšvih je zaděláno. Celé se to pak láme v závěrečné půlhodině, kdy už víme, kde je zakopaný pes a hledáme prakticky cokoliv, co by nás zabavilo víc!! Alespoň já hledal!! 30%.(20.12.2007)

• Djkoma

Hilary Swank společně s AnnaSophiou Robb mohly vynést Sklizeň do "nebes". Herecký potenciál byl, kdyby se trochu přitlačilo na kvalitu scénáře a snímek dostal od Stephena Hopkinse trochu lepší režii mohlo to být opravdu dobré. takhle zbývá pouze ten velký závěr...Taková škoda, mohlo to být skvělé...(31.12.2007)

Velice pěkný horor na téma biblická apokalypsa. Hlavní protagonistka je velice hezká a sympatická. Přijíždí na pozvání do městěčka kde se řeka změnila v krvavou (musím říct moc pěkně udělaná ta barva) A prý za to může 12litá dívka, v které je ztělesněné zlo... Ale není to všechno jen blábol a není pro to logické vysvětlení? Celé je to zajímavě natočené a jedna rána zadruhou přichází asi nejlepší jsou ty kobylky. Určitě horor u kterého se nebude nudit.(17.11.2007)

• 3n3my

Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu.(7.10.2008)

Trocha toho náboženského mysticismu, jeden předkřesťanský symbol plus satanismus a máme tu vcelku ucházející horor, který sice nijak neohromí, ale rozhodně nenudí. Lekačky jsou správně načasované, krve je plná řeka, ale nemáte pocit, že byste si měli dát igelit pod televizi, aby se vám nezasvinil koberec. Prostě v rámci žánru film, který se dá považovat za povedený.(9.12.2010)

• - Když Catherine (Swank) prohledává znečištěnou řeku, má na sobě gumové kalhoty, v další scéně, kdy vystoupí na břeh už je nemá. (Nocturno culto)

• - 50-milionový, podle některých zdrojů až dvojnásobně drahý naboženský horor na tento žánr specializované společnosti Dark Castle Entertainment vydělal distributorovi Warner Bros. během prvního víkendu (6. – 8. 4. 2007) v amerických kinech 10 milionů na pátém místě. Celkový obrat se vyšplhal na 25,1 mil. dolarů. (imro)

• - Taktéž odložena byla i premiéra, třikrát posunutá, až nakonec ztratil projekt důvěru. (imro)