Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Mazey Dayová (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Mazey Day

Zoufalá hollywoodská hvězdička se snaží vyrovnat s následky nehody a dělá, co může, aby unikla smečkám dotěrných paparazzi. (Netflix)

Anderton

Fanúšikovia BM asi neprijímajú odklon od sci-fi a príklon k čistokrvnému hororu, avšak sama o sebe je táto epizóda trefnou, cynickou, krutou a krvavou satirou na médiá, hviezdny status, paparazzi a podobne a zároveň aj revenge filmom, čiže v tomto smere stále ideme v myšlienkových prúdoch nastolených v prvej epizóde. Výhodou je krátka stopáž, Mazey Day má rýchle tempo od začiatku do konca a čo bude ďalej, si musí divák domyslieť. ()

LachtanShows

Ten všeobecný hate bych chápal z pozice člověka, co viděl pouze tuto epizodu, jakkoli vytrženou z kontextu celého Black Mirror, ale pokud se předpokládá, že každý sledující této třičtvrtěhodinky viděl i všechny série předchozí, neměl by se zas tolik divit všem WTF momentům a nezahnat Mazey Dayovou až do tak tristních čísel. Reflexe dnešní zhýralé doby je tu cítit každou druhou minutu a v tom já spatřuju moc seriálu už od jeho plenek. ()

jirikzaboj

Jasně, chápeme. Paparazzi zkrátka nemají funkční morální kompas. A to i v případech, kdy se bojuje o život, či vidí něco nadpřirozeného. Cíl je jasný. A ta paralela mezi nimi a finálním odhalením je vlastně smysluplná. Ale dalo se to zpracovat daleko lépe. Výhoda Black Mirror je zároveň i nevýhodou a fanoušci zkrátka očekávají tu nejvyšší kvalitu. Mazey Day má brakový nádech, možná i cíleně. Jsou tu aspekty a inspirace mysteriózních fantasy seriálů minulé dekády, či přímá inspirace ságy Twilight.  (důkazem může být výběr písně Supermassive Black Hole od Muse, která hrála v baseball scéně prvního dílu a dnes je pro cílovku kultovní záležitostí) Potěšilo malé pomrknutí na ČR, i když tam byly nějaké chybky. Tvůrci to u nás mají nejspíš rádi. Celkově ale průměrnější epizoda, která má ale potenciál a jasný vzkaz pro všechny hady s foťáky. PS: velice líbivý moment byl, když plno foťáků blikalo přímo z obrazovky a divákovi to bylo stejně nepříjemné, jako celebritám a mohl skrze tenhle zážitek procítit, jak moc otravné to musí být. ()

zamukooo

Větší blbost jsem dlouho neviděla. Nechápu, co to mělo znamenat ani co to dělá v seriálu Black Mirror. Asi nejslabší díl BM vůbec. Aneb když se snažíte o nadsázku, ale vznikne z toho divný pokus o fantasy. Přitom to začalo dost slibně. Nakonec dávám jednu hvězdičku navíc, protože téma paparazzi si zaslouží víc prostoru. Někteří by byli schopni i přihlížet umírajícímu člověku a nepomoct mu, hlavně že budou mít co nejvíc šokující fotky. ()

jigsaw44

Čast deja sa akoby odohráva v čechách. Asi v 10 minute je tam česká polícia pred malým tunelom a pred tým tunelom je tiež vzdialenostná tabulka mesta s názvom "VSSI BLOD", to si tvorcovia mohli pozrieť aspon spravny názov, (zrejme sa má jednat o Vyšší brod). Spojler: Mazey Day je vlkodlak. Najslabší diel 6. série. ()

• V první části epizody herečka Mazey Day (Clara Rugaard) natáčí film v České republice. Když ji řidič odváží pryč, přijedou k uzavřenému tunelu, kde stojí česká policie s Octavií. Policista řidiči česky řekne, že to musí objet. Na ukazateli je napsáno: „VSSI BLOD,“ což má značit Vyšší Brod. (bejbous)
  • Krajina, jež představuje v seriálu Českou republiku, se ve skutečnosti nachází v Německu poblíž zámku Hohenschwangau pod názvem Alpsee Lake. (Worlik23)
  • Při scéně v České republice můžeme vidět policejní auto ještě se starým zeleným pruhem. Auto má však červený i modrý maják, v té době ale všechny složky IZS používaly pouze majáky modré. (Scelleton)