Maska a tvář (divadelní záznam)

Česko, 2005, 99 min

Je lepší mít parohy a být všem pro srandu, nebo ve snaze zachovat si "tvář", manželku zabít? Nebo se na to, co si kdo pomyslí, prostě vykašlat třeba proto, že nevěra byla, je a bude "když je nás hodně" normální, a nebo proto, že tu "hříšnou" osobu i tak miluji? Výborná divadelní hra, jejíž největší plus tkví především v elitním hereckém obsazení.(21.9.2005)

..„Manžel, který odpustí své ženě nevěru je směšná figura a není nic horšího než být lidem pro smích“.Co je nejhorší na nevěře? Asi uražená pýcha.. ..„Každý muž, pokud je dost chytrý, by jaksi s touhle nepříjemnou eventualitou měl počítat už před svatbou. Ušetřil by si tak nějaké to pozdější zklamání“. Možná, kdyby člověk měl tu absolutní jistotu, že se„ Nikdy! Nikdo! Nic! Nedozví!“?!? Jenže, cílem společenských večírků je především prezentace dokonalých partnerských vztahů. Perfektní! Činoherní klub je stále sázka na jistotu.(21.9.2005)

.. Nosím s sebou masky, divadelní. Mám k tomu důvod. Chránim svůj kousek štěstí. Aby se nemuselo bát. Abych mu neměl důvod lhát. Každá je jiná, zásoby nepřeberný. Na noc je zamykám, ve skříni pod pelestí. Svou tvář si musím ohlídat. S tím není bezpečné si hrát. Já budu kdo chci. Já budu kým chci. Stačí, když budu někdo jiný. Já budu kdo chci, já budu kým chci. Poctivá maska ze mne smyla zbytek viny ..(27.10.2010)