John Wayne jako gentleman z východu na divokým západě otevírá lékárnu. To se ovšem nelíbí tomu všivákovi Dawsonovi, protože jeho křepelka Lacey se do něj zabouchla a tak se snaží všemožnými prostředky Bostona vymazat ze Sacramenta. Dokonce kvůli tomu zabije i místního kořalu. Barman určitě plakal několik dní, ale jak už tomu bývá v těhle filmech. Konec dobrý všechno dobré. Jediný kde Boston podle mě udělal chybu bylo, že neodjel s krásnou Ellen a šel pomáhat nějakejm pitomcům co chtěli zbohatnout na rejžování zlata. Ti stejní lidi co se ho napřed snažili pověsit. Tfuj. Mor na ně!!(29.11.2013)

• rikitiki

Western - newestern, kde je sflikované všechno možné, ale nic není pořádně dotažené. Dost zápletek vyřeší pouhá náhoda, jiné upadnou v zapomnění (to fakt nikdo neřeší, že hlavní padouch násilím a vydíráním získává pozemky?) Hlavní hrdinka je úžasně nesympatická. ____ Pro mě jediný zajímavý motiv byl chlapík, který si místo úporných bolestí zubů našel manželku, která svou povahou dokázala jakékoliv dentální problémy hravě přebít. /10. 9. 14./(10.9.2014)

• sud

Tento western mě prostě zklamal. Od začátku do konce. Místo toho, aby se řešily nějaké westernové zápletky se zde buď hledá lék proti otravě, či dlouhé dialogy o ničem. John Wayne tu nemá roli svého klasického tvrdého westmana, vojáka a ani romantického srandistu, ale obrýleného lékárníka. Tato role mu moc nesedí. Ale i tak jsem film bez potíží dokoukal a nelituju toho že jsem ho viděl.(7.10.2007)

Sledujeme trable Toma Craiga, který přijel z Bostonu do Sacramenta otevřít si lékárnu. Samozřejmě hned zkraje pomůže dámě v nesnázích, čímž nasere jejího boyfrienda a vytvoří se tu hned dva milostné trojúhelníky :-)(20.6.2014)

Tohle není typický western, jde spíš o drama z prostředí Divokého západu, kde nelze očekávat dechberoucí honičky na koních, přestřelky, při nichž umírají kvanta lidí. Snímek se zabývá charaktery postav a občas přinese nějakou akci. Samozřejmě, že zub času je tu znát. Tentokrát nemohu dát více jak 4*. Za pochvalu však rozhodně stojí Wayne a hudba.(11.7.2013)

• - John Wayne zde hraje lékárníka. Ve skutečnosti jeho otec byl lékárník. (Mol)