Xiu hua da dao

Sau fa dai dao

Clan of Amazons

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1978

Film s anglickým distribučním názvem Clan of Amazons má nejen dobrou choreografii soubojů a zajímavý způsob snímání (akce je často zabírána přes průhledné závěsy s nadhledovými prostřihy, když se boj přenese do "venkovních" prostor), ale obstojí také z hlediska děje- jde totiž o plnohodnotnou detektivku.(16.6.2012)

"Ten útok prostě nešlo vykrýt, nebylo to v lidských silách. Ale on ho přesto vykryl! Jak se mu to jen mohlo podařit? Jednoduše. Byl to přece Lu Xiaofeng!" Lu Xiaofeng je megahustej a übercool a když už se nááááhodou stane, že něco nevykreje, po ruce má smečku stejně megahustých a übercool přátel, aby mu přispěchali na pomoc. Série románů o "si tiao meimao" Lu Xiaofengovi patří k tomu nejprďáčtějšímu, co kdy Gu Long v pauzách mezi chlastáním napsal - a když se do titulní role obsadí Lau Wing (podstatně lepší casting choice než Ti Lung a jeho velmi nedopečená variace na Li Xunhuana ze Sentimental Swordsmanů), výsledek může být jedině naprosto boží. A taky jo. Naprosto boží.(17.5.2014)

Naprosto výborná detektivka, celou dobu se to zaplétá a rozplétá a nakonec finále. Výborná akce. Nejvíc se mi líbil hlavní hrdina, chytrý a vtipný, to bylo něco neskutečného. Vřele doporučuji, dobrá zábava, kostýmy, scéna a kamera, co víc si přát?(22.4.2013)