Existuje planeta, je jako každá jiná. A ta vysílá zprávu do všech temných koutů vesmíru. Každý se přišel podívat. Je na Doktorovi, aby zjistil jaké poselství se nese prostorem a časem. Padne ticho až bude vyřčena otázka? Stane se Trenzalore místem jeho posledního odpočinku? (Kacaba)

chevronman

Abych pravdu řekl, naprosto souhlasím s komentářem Djkoma. Ještě 5. řada s Mattem byla dobrá, ale šestá a sedmá...už to nebylo fajn. Sice jsem fanouškem Doctora, ale myslím si, že poslední dvě řady byly takové...ehm...slabší. Rozhodně 7. řada byla hodně slabá, což zase na druhou stranu vykompenzoval Tennant/Smith speciál. Tento vánoční speciál na druhou stranu je nekonzistentní slátaninou, která se potácí ode zdi ke zdi, jen aby dospěla k nějaké jakés takés Doktorově regeneraci. Skoro bych řekl, že svými střihy a skoky v čase je tento vánoční speciál dobrý tak akorát pro lidi s ADHD. Doctor je fajn, ale spíš vnímám sestupnou tendenci příběhů. ()

Korra

Ó Bože odpusť, že jsem kdy o Daviesovi nepěkně smýšlela. Jak se kaju! Tento díl trpí typickými Moffatovskými nešvary: je nesmyslný, nesmyslný, nesmyslný... Ale hraje v něm majestátní hudba. Smith se naštěstí snaží seč může vnést do příběhu trochu lidského prožitku, ale bohužel to nestačí. ... Nesmyslná změna v počítání Doktorů. Nesmyslná otázka. Nesmyslná bitva. Nesmyslné řešení. Co čekat od člověka, jehož oblíbené slovo je "nemožné"? Ano, myslím Moffata.... ()

TONYNKO

Skvelé zakončenie príbehovej línie 11th ( no vlastne 13th ) Doctora. Potešia všetci záporáci, Amy, zaujímave je aj Doctorové starnutie a otázka jakto že Capaldi nastúpi ako nový Doctor. Nájde sa aj pár odpovedí na dlho kladené otázky takže celkovo velká spokojnosť. Zamrzí len to že ako vianočný špeciál tento diel vôbec nefunguje ale inak to asi ani neišlo. Samotná regenerácia je velmi dobrá ale predošlá ma dostala predsa viac. Capaldi má ale zase najlepší nástup na scénu. Ten sympatický starý pán bude dobrým Doctorom o tom som presvedčený :). 9/10 ()

Sadova302b50

Porovnám-li „rozloučení“ mezi předchozím a tímto doktorem, jednoznačně se přikláním k tomuto speciálu, rozmáchlá gesta, která nesla rukopis R.T.Daviese, mi moc nešla pod nos. Tím ovšem neříkám, že tu nevidím žádné nedostatky, například stopáž funguje jako dokonalá tkanička šněrovačka, kvůli které se občas nedokusuje nakousnuté, ale pořád se jedná o velmi důstojný odchod, doktorovský, jak jen lze. A když se podívám retrospektivně, myslím, že se S. Moffat jako hlavní producent od začátku až po tuto tečku nemusel za nic stydět. 80% Uvidím, co budu říkat při odcházení Petera Capaldiho. ()