Pán času - Série 1 (2005) (série)

Konec světa (S01E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The End of the World
Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama
Velká Británie, 2005, 45 min

Pán času a Rose se tentokrát dostanou do budoucnosti na vesmírnou stanici, kde za chvíli uvidíme zánik Země. Jenže je tu menší problém a to ten, že se na stanici dostali škůdci. Odhalí je Pán času a Rose dřív, než bude pozdě? (Varan)

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

TARDIS ("Time And Relative Dimension In Space") nám krásne predviedol, že je hodný svojho mena. V tejto epizóde sme cestovali naprieč časom a zabrúsili do vzdialenej budúcnosti. Doctor chcel ohromiť svoju spoločníčku Rose a tak jej ukázal, ako jej rodná planéta Zem postupne vyhasína a neodvratne sa blíži ku koncu. Posolstvom tejto epizódy bolo to, že všetko má svoj koniec. Keďže Doctor a Rose cestovali v čase niekoľko miliárd rokov dopredu, nie sa čomu diviť, keď sa ocitáme obklopený spoločnosťou rôznorodých a poväčšine dosť bizarných mimozemských rás. Na vesmírnej stanici však došlo k infiltrácii a následnej sabotáži a bolo práve na Doctorovi, aby všetkých zachránil. I napriek faktu, že sa nachádzame v budúcnosti, oprášená bola aj minulosť a konečne sa dozvedáme Doctorov origin. ()