Stíny temnoty

• USA Gallowwalkers

Zabiják Aman (Wesley Snipes) nenechá naživu nikoho, kdo se mu jen přiblíží do cesty. V jeho světě se však oběti po smrti vrací, a tak musí Aman po čase čelit útoku gangu, který před časem zničil. Vítejte ve světě Gallowwalker, kde odplata žije věčně. (ssfan)

BMAJTZ

Rádoby Tarantino, respektive snaha se mu alespoň přiblížit je cítit na sto honů. Od comebacku Snipese jsem očekával víc, no co už budu si muset počkat na Expendables 3. Film nedává sebemenší smysl a dlouhé westernové záběry ala Tenkrát na západě dokáží u tohoto typu filmu vyloženě znechutit. Navíc se nechci do nikoho narážet ale černý dredatý badd ass s bílým vousem je u na moderní hrdiny trochu moc, ve westernove stylizaci je to něco naprosto otřesného. Jinak z filmu bych vystříhal tak 45 minut děje a udělal z toho nějakou epizodu seriálu, pak by to v současné podobě bylo rozhodně snesitelnější. ()

Firebug

Nejlepší na tomto snímku je zdejší plakát. Přitom to mohl být jeden z těch snímků, které jsou sice blbé, ale hravě zábavné. Tohle je jenom blbé o nějaké hravosti si to může nechat jenom zdát. Příběh a jeho vypravování zhruba na úrovní lepšího porna, ovšem bez toho, co od porna normální člověk očekává. Co si vlastně tvůrci Gallowwalkers slibovali? Čekáte-li alespoň ucházející akci, sněte dál. Režisérovi se občas povede zabrat nějaký pěkný obrázek, ale tady výčet jeho kvalit končí. Nudnější akční pasáže jsem už hodně dlouho neviděl. Většinou to probíhá tak, že zazní určitý počet výstřelů a následně padne adekvátní počet lidí k zemi. Scénárista se Snipesovi zřejmě snažil napsat repliky, které zní drsňácky a jsou zahaleny mystičností, ve výsledku ovšem mluví tak, jako by se vzpamatovával z té nejhorší kocoviny na světě. Přitom stačilo pojmout to od podlahy jako béčkovou over-the-top akci, která se nebojí dělat si srandu ze sebe sama a přihodit ještě pár prsatek v sexy cowboyských oblečcích (Simona Brhlíková je to jediné, co si budu z filmu zítra pamatovat). Nedokážu si představit takřka nikoho, kdo by si snímek v současné podobě nějakým způsobem užil. ()

Testament odpad!

Gallowalkers z trailerů vypadal celkem na tvorbu Snipese netradičně, ale ve výsledku je to nudný příběh, co se táhne jako smr...ad. Western se zombíkama, Ok, to může být švanda, ale celé se to bere vážně a vypadá to úplně směšně. Co ty protivníci hlavního hrdiny, co to mělo jako bejt?? Chlap s kastrolem na hlavě, z něho koukají bodáky - něco jako Pinhead? Hlavní záporák je úplně směšnej, to není ani herec z kategorie "céééé". Ono už stačila ta dementně natočená scéna znásilnění - a bylo jasné, že Goth je totální loser režisér. Celkově to smrdí korunou. Pár lidí běhá po poušti, vypadá to lacině a přitom to mělo rozpočet 17 mega? Jako za co, proboha? Jediné, co mě zaujalo byly občasné, krvavé - eR-kové záběry, ale to je tak všechno. Asi popřemýšlím nad přehodnocením nějakých svých "odpadů", co jsem zde udělil. Občas jsem si vzpomenul i na Bloodrayne, ale i Uwe Boll měl tak 100x navrch...Pryč s tím, je to břečka. ()

Corpsegrinder

Westernovej Mad Max co místo banditů likviduje pseudo-zombie-upíry a je to celý hrozná nuda. Plus je sem tam slušný gore ale jinak je to prostě béčko s neplatičem daní a ještě dost špatně zahraný. ()

Gogo333

Snipes vylezl z vězení a zahrál si v tomhle rádoby westernovým Bladovi. To si mohl klidně posedět ještě ten rok a vrátit se až na Expendables 3. Čekal jsem zábavný akční béčko, ale dostal jsem spíš nudný céčko, kde akce je málo a ještě stojí za starou belu. Triky a celkově i film vypadá spíš na nějaký fan projekt. Škoda. 20% ()

666Carnage

Ano je to špatný ano je to tak. Wesley se ohánět umí a potřeboval peníze tak proč ne. Příběh stál teda za starou belu. Nejvíc oceňuji souboj mezi Snipsem a mužem v železné masce. 25% ()

toi-toi odpad!

O Gothovom (omg, to meno..) diele sa nedá hovoriť ani ako o guilty pleasure. Vyzerá to ako by sa banda kamošov ožrala v púšti a chceli si natočiť nejakú blbôstku na pamiatku. Škaredé kostýmy a nudný respektívne žiadny príbeh ťažko nakopnú mŕtvu kariéru Simona Phoenixa. Ale aspoň tam hrá tá Slovenka s veľkou hlavou a hnusným kostýmom. ()

Matli

Je to kravina, to jo, ale na vypnutí to nebylo. Po dlouhé době vidět Wesleyho bylo fajn, ale nic závratnýho nepředvedl. Místama dobrá hudba a spousta krve, mrtvol a řezničiny, ale jinak je ten film o ničem, nebo ho alespoň nechápu. Česká ´´herečka´´ ve vedlejší roli bylo milé překvapení. 19% ()

Bozvav

Bože proč jsem pro tentokrát neposlechla erudovaného fajnšmekra "kolegu" Verbala. To byla hovadina na kvadrát. Pokud by se celé veledílo netvářilo tak tragicky vážně, mělo alespoň nějaký scénář a pár dialogů, dalo by se to celé označit jako šílené, nicméně koukatelné dílko. Takto uvažuji poslat to rovnou do kopru, nebo do hrobu a doufat, že po vzoru hlavních protagonistů neožije. To, že jsem film vydržela do konce dokazuje, jak moc velká masochistka jsem. Dávám jednu hvězdu, byť nevím za co. ()

Hapretor odpad!

Tak dlouho jsem na to čekal, pečlivě hledal, nakonec našel, ale je to total kravina. Slátanina. Blbost. Nuda. Zbytečnost. Chudák Snipes. ()

Faila

Škoda, pár dobrých nápadů tam bylo, základní kostra příběhu není zas tak blbá a některé scény a záběry byly téměř perfektní. Nemá to ale tu správnou atmosféru, scénář je místy dost hloupý a herecké provedení je až na pár výjimek velmi slabé. S lepším vedením by se z toho snad dalo vytřískat více, takhle to pro mě ale není ani průměrný film. ()

Rathalos

Je to sice totalny ulet,ale ak to clovek berie s rezervou,tak je to fajn zabava,lebo sa vacsinou vzdy nieco deje,kombinacia westernu a hororu sa mi v tomto pripade pacila,budem vynimkou a preto davam styri hviezdicky...:-) ()

bjukenenen odpad!

Původně jsem hodnotil 2*, ale pak jsem si uvědomil, že bych tím urazil ostatní 2* filmy. Tohle bylo dost zlý, nedostatek peněz byl příliš okatý a ty jakože dějové zvraty byly trapné. Slabý film. ()

Acrobat odpad!

Goth v snahe o gotický western, kde všetci by radšej mali ostať po smrti. Černoch pobehujúci po prašnej ceste nakoniec zbelie ako sa vybieli aj priestor v mozgu, aby ste si to zapamätali. A to buď, už si nepozriem, alebo nechcem o tom vedieť. Bez osudovosti, bez záujmu o zúčastnených, slabé tempo a mizerná práca. (videné 25.1.2019, FIlmplus archív) ()

Clark_Kent

Tohle teda byla slabota hrozná. Ten příběh oničem pomalu, těch upírů a zombie a já nevím čeho je všude dost a tady to moc nefungovalo popravdě. Snipes se v base asi nečem přiučil ale to je vše. ()

Bgraphy

Urvat někomu hlavu i s páteří je nápad, který jsem zatím mimo Predátora nikde jinde neviděla. Zpočátku zdánlivě vtipně vyhlížející groteska, parokomedie s kladným vztahem ke krvi. Zběsilá řežba /kýble krve/ se plynule vyvine v téměř nedokoukatelný chaotický opruz. ()

Voorhees

To pozitivní na filmu je námět, opravdu zajímavý námět. Dost dobrý soundtrack, ten mě velice mile překvapil. A hezky to vypadá a hezky se na to kouká. Co se nepovedlo, je hraní si na velkej film a tak traponost z "tvrďáckejch" dialogů sává, jsou debilní upřímně. Příběh nic moc, ale to se dá v klidu odpustit. Za prvních 51 minut se odehrálo asi tolik věcí, že by se to dalo shrnout do 15 minut a v podání Píta Jacksona asi tak do 25, ale kvalitních 25 minut. Film má vinikající tendenci včechno protahovat a to je velike mínus. Když si to shrneme. Soundtrack + Námět- Dialogy-Protahovanost-. 40procent je odpovídající hodnocení. ()

MarsVl

Rozpočet 17 mil. dolarů???????????? Vždyt je to pořád točené na poušti. 16 mega tak leda nekoupili fety, aby pro herce bylo únosnější natáčet takovou hovadinu. ()

vieriX

První role Snipese poté co opustil vězení nebo snad už to možná točil i předtím je to prostě hodně zamotané. Co se filmu týče pustina a vyprahla krajina vypadá dobře a navodí atmosféru. Ale tím výčet dobrých věci končí tak zaprvé proč zrovna ty které Snipes zabije se vrací zpátky mezi živé to je jedná věc vrací se sice jenom ti které Snipes zabil jako pomstu za smrt svojí lásky. Dále o co jde záporakovi to taky není vůbec jasné. Co snad lze ocenit je více brutálních scén, ale jinak to je hodně slabý film. ()