2000 očima... : Poslední noc

• Kanada

Last Night

Drama / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Kanada, 1998, 95 min

Rozpočet $2miliónyTržby USA $591,165Tržby Celosvetovo $630,000(15.10.2009)

Několik epizodek a postaviček, které jsou vzájemně naprosto odlišné a přesto mají jeden společný bod – o půlnoci (od začátku snímku za 6 hodin) existence lidstva na Zemi jednou provždy skončí. Někteří se modlí, jiní jdou na koncert, další naposled povečeří s rodiči... Vzpomeňte si, co jste chtěli během života provést, ale svazovali vás společenské konvence. Proč nepřevrátit tramvaj? Proč nezapalovat ulice, nestřílet lidi? Vždyť už o nic nejde. Don McKellar na to šel po Kanadsku, tedy úplně jinak než jeho americký kolega Emmerich a spol. Jedná se o malý snímek, který se nesnaží ždímat emoce, ale mrazí s ubíhajícími minutami. Takže tu máme nepatetické dílko s dobrým scénářem, mladistvou režií a koncem, který naštěstí celý film neshodí, ani nevyšumí do prázdna, prostě konstatuje.(30.7.2006)

,,JE TO TU. POSLEDNÍ DEN NA ZEMI. POJĎME SI UŽÍT ČAS, KTERÝ NÁM ZBYL...“ /// A lidi se baví. Upouštěj páru a absurdně dovádí či vyšilují v ulicích. Experimentují... STEJNĚ VŠICHNI ZEMŘEME. Ale jsou i tací, co se chovaj důstojně. Konec světa jako test našich hodnot? Každej má svoji představu o posledních chvílích. Třeba já (drž hubu, nikoho to nezajímá!)… Slavit nebo truchlit? Zajímavá myšlenka. Střípky posledních hodin několika postav. Skládačka zakončená koncem. Nic moc neřeší, ničím nehrozí, před ničím nevaruje. Jen plyne. Hmm, na konec světa se mi to zdá málo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, že nikdy není pozdě na to, vzít život do svých rukou. 2.) Říkal doktor, že mám začít trénovat.... 3.) Thx za titule ,,trainingday“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(31.5.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 1998 - Cena OCIC(8.3.2010)

Skvělé a vlastně bez chyby, jen by mi bylo bližší vzít dané téma za jiný konec. Každopádně tohle civilní nevyhrocené pojetí je hodně fajn. Tell me something to make me love you... Tell me your big tragedy. About the girl you loved who run away or died.(4.10.2009)