Zamilovaní blázni

Náš svet, naša láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 90 min

• snob

Americký establišment se rozhodl k edukaci obyvatelstva, kde vysvětluje, že autismus je vcelku fajn, člověk se zamiluje, zasouloží, zasměje, přátelé si najde, práci a je mu celkově lépe, než obyčejnému člověku, který si pod pojmem autismus představuje nějakou směšnou vyhlášku Ministerstva dopravy. A přitom za všechno může pediatr, ten kazisvět.(6.9.2013)

Co se stane, když jste znuděný akčními filmy, tak si pustíte film, od kterého nic neočekáváte. Trailer tohoto filmu vás na youtube nijak nenadchl, ale spát se vám ještě nechce. Je to romantické drama-komedii, kde v hlavních rolí hraje pro mě neoblíbený Josh Hartnett a moje nejlepší herečka Radha Mitchell. No tak to překousnu a na začátek se kouknu... ...najednou se stane to, proč koukám na filmy. Možná nejlepší romantická komedie nebo drama, které jsem kdy viděl. NÁDHERNÝ FILM!(9.5.2014)

Český překlad názvu zase jednou září a zařazuje tento perfektní film do škatulky přiblblých romantických komedií. Ne, že by Mozart a velryba nebyla romantická komedie, ale je tak zatraceně dobrá, že by měla mít svoji vlastní škatulku. Josh Hartnett hraje autistu tak výborně, že jím snad musí být a Radha Mitchell je jednoduše k sežrání. Tenhle film ale není jenom o lásce a absurdních situacích, které občas řeší lidé s Aspergerovým syndromem. Nutí k zmyšlení nad tím, jak snadno odsuzujeme ty okolo nás, protože jsou nějakým způsobem výstřední, jak nedáváme šance těm, kteří se nechovají podle pravidel. Autisti nevnímají svět jako my. Neumějí komunikovat, příliš nerozumí mezilidským vztahům, nechápou vtipy,... a přesto (nebo právě proto) občas vidí nebo cítí něco, co je tak neskutečně opravdové, až to bolí.(28.10.2011)

No před tím než jsem si film pustil jsem si přečet, že to je o tom jak se zamilují do sebe dva AUTISTI. Možná jsem předpojatej ale filmy o mentálech mě rozhodně nedojmou. Jenže tohle je neco jinýho, je to nenásilnej film, kde vidíte lásku trochu jinak a trochu více bezprostřední. Oproti dnešnímu světu plnem podvádění a intrik až neuveřitelně čistou. Citové vydírání zde, ale nečekejte. Perfektní casting hlavních postav posouvá snímek jeste o krok dál. (Jen tak mimochodem s kamarádkou se na sebe smějeme, když sme opilí přesně jako Radha Mitchell v tomto filmu, což znamená asi ...... Chaa !!!!! ......je to docela prdel )(12.7.2007)

romantický film, tento film je vlastně hodně zvláštní, uživatelé zde píší, že jsou hrdinové vlastně blázni, ale ruku na srdce, každý z nás se svým způsobem vymyká normálnosti, jen to není tak okaté, jako v tomto filmu, dva autističtí lidé s lehkou formou této nemoci a jejich nalezení lásky, a problémy jako u tzv.normálních lidé, a toto se mě právě líbilo, i když se vymykaly normálnosti, přesto si svoji lásku našli, a to je na tom právě to fajn, Mě se film svým způsobem líbil, i když je dost netradiční, na tento styl sice nejsem moc zvyklá, ale nevadí, bylo to prostě fajn.(5.2.2011)

• - Tento projekt byl původně plánován pro Stevena Spielberga, ale kvůli jeho pracovnímu vytížení přistál v rukou uznávaného norského režiséra Pettera Næsse, pro kterého to byl první americký film. (HappySmile)

• - Film je založen na příběhu Jerryho a Mary Newportových. Článek o nich se objevil v roce 1995 v LA Times. (HappySmile)