poster

Není houba jako houba (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1996, 71 min

 • PollyJean
  **

  příjemná pohádka, která se obejde bez princů, draků, čarodějů a obvyklých rekvizit. Zlo je napraveno a dobro dojde štěstí, skoro aniž by samo chtělo. Jen ten chudák Jindřich k tomu přijde jako slepej k houslím. Jak už píšou mnozí jiní, Kubec děsně přehrává, ale pohádka to naštěstí snese, jen ten zoufalý Zounarův projev už je dost na hraně.(28.9.2018)

 • Lykos
  ***

  Pro tuhle pohádku mám děsnou slabost, ale vůbec nevím proč. Dvě děvčata v hostinci jsou totiž obě na ránu. Jedna krade, lže, intrikuje a druhá sežere na co přijde, sežere kámošce oběd, i když se tato pouze na pět vteřin otočí od kamen a pak se ještě tváří, že jako se přece nic nestalo (trošku jako Baloun ze Švejka). A Mário Kubec je švihák lázeňský. Ale nějak mě to prostě bavilo a to mi v době uvedení bylo už patnáct. Asi proto, že tehdy ještě člověk muset vystačit s tím, co dávají v televizi, žádnej internet, žádnej mobil. Nechci to shazovat, dala bych z nostalgie i čtyři hvězdy, ale to se stydím.(7.11.2016)

 • lubospoti
  ***

  Porevoluční pohádky už pro mě nemají takové kouzlo jako ty, které vznikaly v 80. letech. Možná nejsou řemeslně horší, ale chybí mi u nich to nostalgické vzpomínání, které mám s těmi "starými" spojené. Konkrétně ale tahle pohádka určitě patří mezi to lepší, co se v 90. letech natočilo. A to jak příběhem, tak hereckými výkony.(28.8.2016)

 • UncleG
  ***

  No, jo. Televizní břečka jak vyšitá. Na druhou stranu obsahuje hned dvě porce erotizujícího girl-fightu mezi Klárou Polertovou a Elsnerovic Andrej. V druhé rvačce dojde dokonce na krutopřísnej spanking... trhání kuchařskejch zástěr, box v hořčici a konečně i full frontal nudity. No dobře, kecám. Ale představa je to přinejmenším příjemná.(9.1.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Když se na mě tak křepce řehce, tak mi přinesla mi ty karbenátky, ale ať je to pořádná porce, mám hlad jako jezevec." Mužům, co si připadají vtipní a vypouštějí z úst nejapné poznámky a zejm. pokud nenechávají ruce v klidu (štípání do tváří a plácání přes zadek není, opravdu není nikomu příjemné), by se měl vyřezávat jazyk a přikovat ruce k tělu a to nejen v pohádkách. Není houba jako houba, některé houby jsou zjevně z umělé hmoty, ehm, třeba některé v téhle pohádce, větší už by byl snad jen atomový hřib. Nevím, kterou z těch dvou holek bych chtěla ve skutečném životě potkat méně, jestli tu, co by mi z kabátu na věšáku vybrala drobné z kapes, nebo tu, co by mi strkala pracky do jídla a užírala z mého talířku. Nejsem zrovna zdatný mykolog, ale wikipedia amanitu amorosu nezná, zato zná muchomůrku jízlivou, což je taky docela pohádkový název. Houbovous je dobrá pohádková postava, to "křoví" v hospodě taky, pominu-li působení houbového kouzla, je to uvěřitelné (ten kníratý úchyl by se mohl zamilovat i jen tak), ale místy všechny postavy v dobrém hereckém obsazení trochu přehrávají, až na Petra Kostku, u kterého jediného by to nevadilo, protože není "civilní" postava.(8.1.2012)

 • - Námět na pohádku se v roce 2012 pod názvem „Amanitky už letos nerostou“ dočkal také rozhlasové podoby. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace