poster

Není houba jako houba (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1996, 71 min

 • GIK
  *****

  Perfektní pohádka. Povinnost pro všechny houbaře! Objevíte zatím neznáme druhy jako například muchomůrku láskyplnou nebo muchomůrku pravdomluvnou. Vystupují dvě půvabné hospodyňky Andrea Elsnerová a Klára Pollertová, dva parťáci ze slavného seriálu Chlapci a chlapi Mário Kubec a Martin Zounar a správná hospodská Blažka Holišová.(14.10.2012)

 • T-pack
  ****

  Nějaký dobrý hodnocení si ta pohádka zaslouží, když jsem jí dočuměl celou. Nevim, jak moc mohla učarovat dětem, ale mně přišla celkem koukatelná. Postava Houbovouse byla dobrá, zápletka minimálně slušná a houbovýho Václava mi bylo hrozně líto, že se zamiloval do mrchy. Srážim hvězdičku za obří pýchavku, kvalitu televizní jakosti (aspoň se vyvarovali jakýchkoli počítačových triků, to už by byl konec) a to, že pan Jindřich nebyl vůbec fešný a že zůstal pod zotročujícím kouzlem pravděpodobně do smrti - proti lásce fakt nic nemám, ale když je vlastně nedobrovolná? Co je to za etiku? Tak nevím, jestli v téhle pohádce nakonec nutně dobro zvítězilo.(22.11.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Když se na mě tak křepce řehce, tak mi přinesla mi ty karbenátky, ale ať je to pořádná porce, mám hlad jako jezevec." Mužům, co si připadají vtipní a vypouštějí z úst nejapné poznámky a zejm. pokud nenechávají ruce v klidu (štípání do tváří a plácání přes zadek není, opravdu není nikomu příjemné), by se měl vyřezávat jazyk a přikovat ruce k tělu a to nejen v pohádkách. Není houba jako houba, některé houby jsou zjevně z umělé hmoty, ehm, třeba některé v téhle pohádce, větší už by byl snad jen atomový hřib. Nevím, kterou z těch dvou holek bych chtěla ve skutečném životě potkat méně, jestli tu, co by mi z kabátu na věšáku vybrala drobné z kapes, nebo tu, co by mi strkala pracky do jídla a užírala z mého talířku. Nejsem zrovna zdatný mykolog, ale wikipedia amanitu amorosu nezná, zato zná muchomůrku jízlivou, což je taky docela pohádkový název. Houbovous je dobrá pohádková postava, to "křoví" v hospodě taky, pominu-li působení houbového kouzla, je to uvěřitelné (ten kníratý úchyl by se mohl zamilovat i jen tak), ale místy všechny postavy v dobrém hereckém obsazení trochu přehrávají, až na Petra Kostku, u kterého jediného by to nevadilo, protože není "civilní" postava.(8.1.2012)

 • Lykos
  ***

  Pro tuhle pohádku mám děsnou slabost, ale vůbec nevím proč. Dvě děvčata v hostinci jsou totiž obě na ránu. Jedna krade, lže, intrikuje a druhá sežere na co přijde, sežere kámošce oběd, i když se tato pouze na pět vteřin otočí od kamen a pak se ještě tváří, že jako se přece nic nestalo (trošku jako Baloun ze Švejka). A Mário Kubec je švihák lázeňský. Ale nějak mě to prostě bavilo a to mi v době uvedení bylo už patnáct. Asi proto, že tehdy ještě člověk muset vystačit s tím, co dávají v televizi, žádnej internet, žádnej mobil. Nechci to shazovat, dala bych z nostalgie i čtyři hvězdy, ale to se stydím.(7.11.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Václav je hodnej člověk, ale Jindřich má zas hospodu a krásnej knír !!" ;) Mykologův vlhký sen !! ;) Jedna je kleptomanka, druhá hyperfagička, třetí se jmenuje Helena Sýkorová a píše navýsost zajímavé a originální scénáře.. A že jsou ty ženské prazvláštní stvoření, jen dokazuje tahle zdařilá poloexteriérní inscenace s pohádkovými motivy a ryze českým prostředím Vlasty Janečkové, která zase trpí prazvláštní obsesí spojenou s mužskými vousy..;) V důsledku velká rutina, byť velmi příjemná..(11.9.2016)

 • - Námět na pohádku se v roce 2012 pod názvem „Amanitky už letos nerostou“ dočkal také rozhlasové podoby. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace