Muž, který soudil Boha

• Austrálie

Man Who Sued God, The

Komedie / Drama

Austrálie, 2001, 102 min

Po všech stránkách velmi příjemný úsměvný film, s velice nápaditou myšlenkou a reálným vykreslením toho jak to chodí, když u soudu jde o velké sumy a ještě k tomu o takzvaný pilíř civilizace zvaný víra v boha.(8.2.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,975,000(6.8.2010)

Příjemná komedie, o tom, jakým způsobem je možné bojovat proti obřím korporacím pojišťoven. Bez Boha a právníků by to však nešlo. Chytrý a vtipný scénář, sympatický Billy Connolly v hlavní roli.(9.2.2005)

Prvních patnáct minut navozuje dojem, že to budě nějaká crazy komedie, ale naštěstí to postupně přechází ve spíše úsměvný docela vkusný film se zajímavou myšlenkou. Popravdě podobných filmů už tu bylo hodně, ale tady díky tomu, že se nežaluje nějaká velká společnost, ale Bůh (potažmo církev) tak to má něco do sebe. Škoda jen, že Arthur nedostal více prostoru...(8.2.2005)

Už je to dlouho, co jsem tenhle film viděl, ale jasně si pamatuju, že se mi hodně líbil. Hlavně dilema nenažraný hamižný církve, která před sebou měla dvě možnosti - buď dál trvat na tom, že jsou zástupci boha na zemi, a v tom případě platit jako mourovatý za všechny ty odmítnutý nároky pojišťoven z důvodu vyšší moci, anebo ušetřit a neplatit nic, ale museli by přiznat, že bůh není... Super bylo, že když ti černoprdelníci debatovali o tom, že když boha zavrhnou, aby tím církev ušetřila a aby musely platit pojišťovny, tak zjistili, že takřka všechny pojišťovny napůl patří církvi a byli by v řiti tak i tak. pro mne jako pro ateistu nesmírně hezký film..(24.1.2015)