Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

chosan

Film ve kterém je vidět že to jde i bez Jackiho a Jeta Li, vynikající film, který je což mnoho filmů není natočen tak jak by se to opravdu v běžném životě mohlo stát a také stává jasných 70%. ()

Mark1983

Páni,...již dlouho jsem neviděl tak perfektní film z hong kongského filmového studia. Tedy toho násilí je tam až přehnaně moc,což docela zachraňuje celkové zpracování a děj filmu. Avšak i když tento snímek hodnotím pěti hvězdičkami tak zase uznávám,že filmové hudby je tam též až přehnaně moc,ježto ve filmu hraje téměř pořád. ()

Mukade

bitky boli dobré, ale policajti boli vykreslení ako prestrelene zásadoví debili... Viacero príliš patetických momentov. Ku koncu, keď Yam sám išiel zabiť zloduchov a nečakal na Yena, tak to bolo trápne a opak zadosťučiňujúceho, hlúpo natočené. Konečne následne to už bolo super, až kým... to zasa naprosto W.Yip neposral, idiot. ()

Accuphose

Vypl jsem to po 15 minutách, točit to ve stylu Charlieho Andílků, není vůbec můj šálek kávy, přijde mi to absurdní, nicméně hodnotit to nebudu... ()

MartinNewman

Zóna smrti vypadala lákavě a už obsazení slibovalo klasickou Čínskou krimi. Bohužel se mi nedostalo to, co jsem očekával. Není to určitě špatný film, ale na to že tam hraje Donnie a Samo tak je tam tristně málo rvaček a proto jsem rád že aspoň na konci filmu to stojí za to. Parádička už je rozhodně souboj s blonďatým zmrdem, stejně jako souboj na závěr, který ale dopadl trochu jinak než se dalo čekat. Tak trochu šíleně. Celkové pojetí filmu určitě není špatné, stejně jako noirová atmosféra, pro mě je to ale pouze za 3 hvězdy. ()

sugar80

Slušný akční nářez o jednom mafiánovi a skupině policistů, kteří se mu snaží pomstít. V první polovině se film rozjíždí a připravuje se půda pro půlku druhou, v ní pak začíná zběsilá akce za použití bojových chvatů, nožů a střelných zbraní. V hongkongských filmech se s mrtvolami nikdy příliš nepárali a S.P.L. v této tradici úspěšně pokračuje. Můžeme tak vidět řadu velmi zajímavých soubojů a dokonce i poučení na závěr. :)______ PLUSY: Našlapané akcí, solidní bojové předpoklady Yena i Hunga, nečekaný závěr______ MÍNUSY: Chvíli trvá, než se rozjede, má chybky ve scénáři ()

bax

Keď má akčný film byť o bojových umeniach, tak je ázijská tvorba o 100 míľ napred pred americkou a tento film to len dokazuje. Skvelé akčné scény s dobrou a celkom realistickou choreografiou. Strašne temná a ponurá atmosféra, ktorú dotvára a ešte zosilňuje aj samotný koniec, ktorý vás zaručene prekvapí (ak teda siahnete po necenzurovanej verzii). Pre mňa osobne veľmi dobrý akčný film a opäť sa mi potvrdilo, že ázijské akčné snímky sú na veľmi vysokej úrovni. Je to navyše celkom slušný krvák s veľkým množstvom krvi. ()

Rapollo

Pěkně zpracovaný akčňáček, co se týká tempa a náročnosti některých momentů bojových scén. Opět se ale v HK/čínské produkci nevyhneme nedotaženým a kýčovitým sekvencím i dialogům. Podbízivý a lacině melancholický hudební motiv v posmrtných scénách. Sammo Hung s nesmyslně vycpanou prdelí a břichem málem rozdrtí prsty detektivu Alovi, který si sotva deset minut poté s těmi samými prsty bez problémů pohrává s mobilem a zapaluje cigaretu. V bojových scénách jsme stále svědky přibližně dvaceti smrtelných úderů za minutu, přičemž tuto okolnost postižení bojovníci okázale ignorují a směle se buší dál. V posledním boji Sammo Hung místo aby spěchal k autu zjistit, zda přeci jen manželka či robátko nepřežilo, usedne do lenošky a slintá si žalem do klína. A k tomu všemu permanentně bělostný kostýmek nájemného zabijáka, který odolává všem gejzírům krve. Ovšem závěr překonává i tu největší hamletovskou tragédii: (kdo ještě film neviděl, nechť prosím dál nečte, právě prozradím konec) všichni potažmo kladní hrdinové zhynou pozabíjeni, jen jeden jediný přežije - ten, který má nádor na mozku. ()

Pellik

V podstate zdieľam rovnaký názor ako Lateef, lenže musím dať len tri hviezdičky. Na môj vkus je tu hádam viac streľby ako bojového umenia, a to ide čisto o ázijskú produkciu. Prvá hodinka je taká nemastná neslaná, v poslednej tretine sa rozbehne dej naplno. Žiaľ, mne to nestačilo. Čakal som viac i keď záverečné finále je dôstojné, hoci dosť prekvapivé. ()

Senior74

Po dlouhém čase něco žlutého co stojí zato,žádné přehnané scény a i ten konec je stylový,nikdy nic nedělej druhému pokud nechceš aby tě to potkalo také.... ()

Willy38

Taký dejový bordel som už poriadne dlho nevidel. Nemalo to hlavy ani päty, častokrát bolo len na divákovi si to nejako usporiadať aby to dávalo zmysel, a ešte ťažšie musel hľadať dôvod, prečo ten film dopozerať až do konca. No ten kto vydržal si podľa mňa aspoň čiastočne napravil chuť z babraného úvodu a jadra filmu. V celku vydarená Donnie-ho odplata "bielemu mužovi" za odpravených budúcich kolegov. No ešte dlho po filme som bol v šoku z úplneho konca a zvratu, kde by ma ani vo sne nenapadlo, že prehratú bitku Kam-Boa ukončí Donnieho pád von oknom... Koniec PERFEKTNÝ (preto 2 hviezdičky) ()

Pollini

Líbí se mi myšlenka, že policajti vzali zakon do vlastních rukou, to bysme na pár zločinců na svobodě tady potřebovali taky. Hezký střih, hezká hudba, hezké citové výlevy - skoro furt!, skvělý konec. Mimochodem, co je na tom noir? ()

Jardinnn

Setkání Teka s malou Sa v nemocnici, to bylo hodně smutné! Ale naopak závěrečné setkání Teka s panem kudlou, to bylo celkem záživné .. :) ()