sunlion

Earla a Randyho navštíví Darnellův otec a shání se po synovi. Aby přinutil bratry Hickeyovy mluvit, připoutá je k bombě. Randy má však plán: „Úplně bude stačit, když kufr otevřeme, řekneme ‚snad to vyjde‘, zavřeme oči a štípneme modrej drát. Viděl jsem to v telce miliónkrát, je to hračka!“ Otevřeli kufr, všechny dráty byly modré a digitální display odpočítával čtyři minuty a třicet devět sekund do odpálení. „Co navrhuješ teď, Randy?“ zeptá se Earl. „Aby naskočila reklama...“ odpoví Randy. Bomba nevybuchla a Earl se ptá Darnellova otce: „Takže… Vy jste dělal pro CIA nebo FBI?“ – „Pro tajnější organizace.“ Randy mu vskočí do řeči: „Neříkejte to! MTV? KFC? HBO1?“ – Podívejte, byl jsem...“ – „Tak Greenpeace!“ Jo, to určitě. Darnellův otec a Greenpeace... Nicméně oba Darnellova otce k Darnellovi přivedli, a tím se rozjela agenturně špionážní linka. Scénář však změnil původní příčinu toho, jak se Darnell dostal do programu na ochranu svědků. Najednou ze svědka proti mafiánovi byl agent, který se vzepřel agenturním úkolům. Hm, tohle by autoři dělat neměli... Fanoušci seriálu si totiž pamatují. No, díky absolvované agenturní akci se Darnell a Joy mohli vrátit do Campdenu, což byla klika, protože scénáristé měli s prostředím Goldie Crystalové citelné potíže. 85% (navzdory změně legendy) ()

• Darnellův (Eddie Steeples) otec (Danny Glover) po rozepři pronese: "I'm getting too old for this crap." ("Na tyhle kraviny už jsem starej."). Jde o odkaz na stejnou větu, kterou pronáší Gloverova postava ve filmové sérii Smrtonosná zbraň (od r. 1987). (Mr.Bulanek)