Angel-A

Každý máme svého Anděla.  Gangster pařížského podsvětí André má dluhy, vymahači jsou mu v patách, a tak se rozhodne skoncovat se životem. Na mostě, odhodlaný ke skoku, však není sám. Spatří krásnou dívku Angelu, která se chystá udělat to samé. Jejich pohledy se letmo setkají a nádherná neznámá se vrhne dolů. André neváhá, skočí za ní a zachrání ji. Vděčná Angela je pro něj ochotna udělat cokoliv. Když se jí André svěří se svým trápením, kráska ho zbaví všech dluhů. Proč to ale udělala? (oficiální text distributora)

gizi

Podruhé jsem se na film podíval 1.10.10 a opět se výborně bavil. Hlavní hrdina je fakt úžasný pako a přesvědčivě ho hraje. Film by ale nebyl takovým skvělým nebýt výborné režie. Není to ale jen legrace, je to i vážné a k zamyšlení, trochu i smutné, ale není to klišé. Dobře doplněno vhodnou hudbou. Váhal jsem, zda jít na 5*, ale jdu. 90%. 2.10.2010. ()

Svadbos

Luc Besson je od roku 1999 prvýkrát za kamerou v tomto filme, ktorý môžeme nazvať jeho milostný dopis Parížu. Film je natočený v krásnej čierno bielej, ale jeho vpád do romantickej komédie je šliapnutím vedľa. Používa kladivový prístup ku krehkej premise. Besson je aj autorom scenára. ()

Andy.222

Moc pěkné a ten trik s cigaretou bych si hrozně přál umět, i když pak bych asi anděla potřeboval taky, aby mi s tou rakovinou pomohl :-) ()

chlievik

Dávam tomu viac bodov, lebo to nebolo slabé, ale ani nie som šokovaný kvalitou. zalúžilo by si to 3, ale dám mu 4. Myslím, že myšlienka filmu sa mi páčila najviac, a keďže mám tendencie sa zamilovať do príbehov o kontakte tohto a iného sveta, hocijakého fiktívneho (nemusí byť nevyhnutne svet anjelov), tak som si vlastne domýšľal celý film, niečo iného primyslel, a niečo navyše dokreslil, aby sam mi to páčilo, niečo viac než čo tento film celkovo ponúkal. Inými slovami, bez môjho domýšľania scén, a istej myšlienkovej kreativity by sa mi film až tak veľmi nepáčil, človek má tendencie vidieť subjektívne veci inak, možno niekedy lepšie, než v skutočnosti sú. Vždy tie otázky etiky a najmä situácie kde nie je na výber zapôsobia na myseľ, a možno aj spojenie drsného sveta so svetom iluzórnej fantázie ma dostanú do víru myšlienok. Možno je trošku aj gýč robiť filmy o anjelovi strážnom, je to dosť otrepaná téma, ale možno je chyba len v prevedení, vizualizácii, možno v dialógoch, ktoré sú príliš dnešné (lebo svet iluzórnej fantázie nemôže používať dnešný slang.. možno...), možno mi chýba surrealizmus, možno prestrihy do snov, možno viac lásky, a menej prostitúcie, len trošku vybalancovať, a najmä neposrať to umylými krídlami, na konci, keď odlieta, a možno mi chýba zlý koniec, alebo zobudenie sa do reality, kde bude André buď zmenený, alebo sa vôbec nezmení, to je jedno, ja by som to na Bessonovom mieste urobil inak, hoci by som sa nepustil myšlienky vytvoriť takýto film. A možno by som to nerobil čiernobielo, ale sépiou. :) Ale nebolo to zlé, popremýšľal som si, a precítil niektoré momenty. Chyba je, že sa film prenesie do novej roviny. roviny zmeny, až v poslednej tretine, čo ukončuje film rýchlo a fušerácky, Jamel nie je presvedčivý v prejave lásky, možno bolo dobré vybrať do hlavnej úlohy mrzáka, ale zas nie tak mrzutého. Nie je emočne na tento film stavaný, hoci vyvoláva súcit, čiže to, čo mal vyvolať. Niektoré scény sú fakt divné, to ako zmláti holka troch gangstrov, to ako ich mláti na hajzli, to ako André presvedčí toho úžerníka, aby mu odpustil dlhy, celé je to rýchle a odbabrané. Možno mala holka fakt s tými hajzlovými blbcami kefovať, možno fakt mohli nastoliť otázku, či čistý človek môže byť prostitútkou za daných okolností, možno mal film skončiť len ako Andrého sen počas pádu z mostu, možno nemala byž ani anjel, ale len štetka, ktorá ho presvedčí, že je anjel, a možno to tak aj bolo :) nechajme to, príliš dlhý komentár... :)) ()

micud

Mě ten film nadchnul zajímavou atmosférou, krásnou černobílou scenérií a hezkou postavou ňoumy, který potká anděla. Kýčovitý konec, když anděl odlétá mi trošku vadil, ale jinak se mi to mooc líbilo. ()

RoyBatty444

Film o navrátení sebavedomia je dobrý nápad ale toto stracovanie je trochu lacné a ten happy end je naozaj len romantický. Film je treba viac brať ako fantasy a nie ako sondu do akehokoľvek života alebo nebodaj životnú múdrosť. V predstave o anielovy skôr žeriem vysvetlenie z Dogmy. Ako ľahká zábava s neotrelým prábehom pozerateľné. ()

robbez

Nebe nad Berlínem po francouzsku, tedy spíše Nebe nad Paříží. Angel-A je určití více sexy než Wendersovi andělé, ale taky poněkud jednodušší. Bessonova idealistická a citlivá fantazie je mi celkem příjemná. Hodně mužů by si určitě přálo, aby je zachránil nějaký podobný ženský anděl. ()

RomanL

Hm, ten hlavní hrdina mi víc pasoval do Asterixe. O zbytku nevím, co si mám myslet. Zřejmě nic moc dobrého. ()

Accuphose

Nad tímhle filmem přemýšlím už pár dní. Což je pro něj jedině plus. Bessonův rukopis je jasně patrnej a ačkoliv mi to občas sklouzávalo do repertoáru Woodyho Allena, tak ho nakonec hodnotím kladně. S jemnou pachutí na myšlenku, že by se to dalo pojmout seriózně a... byl by z toho jiný film. 5 hvězdiček tomu s klidným svědomím dát nemůžu, ale 4 ano, protože se mi nakonec zaryl do hlavy a rád si ho po čase pustím znovu s očekáváním, jakýže pocit to vyvolá napodruhé. ()

diax3

Tenhle film je, jako když na vás odněkud z hromady bordelu na půdě vypadne stará, černobílá, úplně obyčejná fotka vašeho dědečka. Pak přijde babička, která to fotila, a rozpovídá se. Poví vám historku ze života, která vám dědu vykreslí tak, jak jste ho nikdy neviděli. Ta fotka má najednou čtvrtý rozměr. A vám tak nějak mimochodem skápne slza dojetí. ()

Ywec

Táákže, nebylo to špatné ale dobré taky ne. Nápad zajímavý, ale chtělo to víc propracovat, něco udělat jinak, prostě se nedokážu vyrovnat s představou anděla, jenž skřípá lidem hlavu záchodovým prkýnkem. ()