V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Polnoch

Nereálna, afektovaná a maximálne vykonštruovaná sprostosť. Hlavná postava je samozrejme úplne neohrozená mladá žena, ktorej sa nič nemôže stať, čo je od začiatku jasné. Chýba tomu akýkoľvek záchytný logický bod. Herecký výkon Ellen Page, ktorý je nechutne afektovaný a jej celková neohrozenosť ma priviedli až k tomu, že som viac fandil úchyláckemu internetovému predátorovi. To hodnotím a ako pomerne dosť veľký nezdar pri filme, ktorý má byť moralizujúci ohľadom vážnej témy. ()

chaturga

Do půlky super, od půlky nuda a hlavně totálně nedomyšlený. Už vidím, jak se kvůli té trapce jdu oběsit, když jí můžu dát dělo a zakopat :) ()

neo93

Skvěle natočený psychologický thriller. Od začátku až do konce jsem se bavil a trnul nad hlavní mužskou postavou, jak dopadne. Na to, že v téměř celém filmu vystupují jen dvě osoby, jsem se s nimi nenudil spíše naopak.Výborné výkony obou herců a zvláště Ellen Page mě dost překvapil. Když přidám ještě vydařenou kameru a režii, vyjde mi plné hodnocení. ()

kratina

Čekal jsem psychologický zápas kočky (a kočička, to Ellen Page je!) s myší, zde tedy s myšákem-prasákem, ale bohužel nic moc. Navíc ten překombinovaný a nevěrohodný závěr... Víte co, pane S(l)ade? Ty koule si klidně nechte, ale vraťte mi vstupné! Jako memento tento příběh nefunguje. Aneb jak úspěšně vykastrovat nadějný námět na film. ()

klasik79

Dexter Morgan by byl pyšný :-) Vcelku zábavné, ale jsem sexista a neuvěřil bych to ani dospělé ženě natož holčičce... tím myslím tu fyzickou práci co musela dokázat. ( dostat chlápka ze země do židle a ještě s kolečkama :-) atd. atd.) ()

netWoor

určitě zajímavé a originální, postupem času ale ... takové mdlé - a na konci zůstane až příliš mnoho otázek ohledně inteligence (logiky) postav ... čímž se dokonale podělá dojem z počátku filmu ... ()

Zikus odpad!

Ta malá píča, ta zatracená bestie byla na pěst už od začátku... Navíc to bylo strašně nudný. odpad ()

GTS_PUNK

"Was I born a cute, vindictive, little bitch or did society make me that way?" Veľdielo psychologického filmu - nič viac, nič menej. Dokonalá hra na mačku a myš. Skvelý build-up postáv od prvotného stretnutia v kaviarni, až po záverečnú scénu na streche. Zo zakríknutej Hayley sa nám za tie necelé dve hodiny vypracuje prvotriedny (a skvelo napísaný) psychopat a z Jeffa bábka, tak zúfalá, že spraví hocičo, aby si zachránil kožu. Pri scéne na provizórnom operačnom stole mi určite mužská časť publika dá za pravdu, že je rada, že nemá žiadne pletky so 14-ročnou psychopatkou, ktorá vám túži spraviť vazektómiu a výsledok svojej práce zahodiť do drtičky odpadu. Zdeptaný Jeff na konci "zmaže" svoj hriech a zvrátené dievča v červenej mikine môže pokojne "válať sudy". Kto je v tomto majstrovskom diele skutočne "tým zlým"? Srdcová záležitosť, na ktorú som narazil úplnou náhodou. Najlepší film, aký som kedy videl. A dodatočného Oscara pre Ellen Page, 100% ()

mira.l odpad!

Pro mě silně nudný film, hraje si to na silný psycho, ale je to plný nudných, zdlouhavých a utahaných dialogů, který vyústí jen v to, že jsem uvažoval, kdo z nich je větší úchyl. Ellen mám docela rád, sice to zahrála skvěle, ale byla tady dost protivná. Chvílema si to hrálo snad i na horor s nechutnýma scénama kastrace, ovšem na to, aby to bylo nechutný, to bylo nechutný poněkud málo. Že to zní divně? Jo, zní, ale tak nějak to na mě působilo. No a ke konci už to bylo trochu trapně nelogický - silně pochybuju o tom, že při plném vědomí čerstvě vykastrovanej chlap by byl schopen chvíli "poté" vůbec chodit... a 14tiletá holka, která ho předtím několikrát zcela fyzicky zpacifikuje, ho nakonec ukecá, aby si hodil mašli. Přemýšlím, za co dát aspoň tu jednu hvězdičku... Kdyby tu Ellen byla aspoň sympatická na pohled - nebyla, a kdyby mě to zhruba od třetiny tak strašně nenudilo - nudilo. Takže je mi líto, ale je tam. ()

Acrobat odpad!

V tomto šibnutom a nezmyselnom filme by vám (mne určite) mala rýchlo napadnúť myšlienka: Prečo mi film nedal možnosť hneď na začiatku zatiahnuť za slučku a vykročiť smelo vpred ?! Dokázal by som si ušetriť oči a sluch. (videné 04.03.2020, HDrip) ()

mliko

Hard Candy Vas zaujme bud hned od zacatku nebo vubec. Me to chytlo , tajuplne drama ,ktere chytne protoze sem cekal od hlavnich 2 hercu trosicku trosku jinej scenar.... ()

D.awi.d

Tohle "velmi příjemně vyvedené stylistické cvičení" obsahuje velmi nepříjemné nehumánní momenty (což počítám jako plus, hezky jsem zatínal zuby), velmi nepříjemně stejnou Ellen Page jako v Juno, velmi příjemně nejasného záporáka a dostává velmi příjemné 4 hvězdy. ()

-tHESWINe-

Velice příjemné, krásně stylizované a dobře vyvedené. Je sice pravda že by film nemusel být tak dlouhý, ale to je docela dobře vyvážené dobrými hereckými výkony. Ne vždy bych souhlasil s logikou filmu, ale každopádně se mi Hard Candy líbilo daleko víc, než třeba taková Saw. ()

keane

8/10 Tak tohle mě dostalo. Je vidět, že když je dobrý scénář a kvalitně napsané dialogy, dá se udělat napínavý film bez zbytečných efetků. Stačí jeden dům, dva dobří herci a je vystaráno. A Ellen Page je skvělá, tak nepříjemnýho fracka sem ve filmu už dlouho neviděl...věříte jí každé slovo. Z tohoto filmu mrazí, chytí vás od začátku a nepustí až do konce; celou dobu jen napjatě koukáte, co přijde. ()

Ogrb

Moje milovaná Ellen Page září v průměrným filmu nezkušenýho, ale zatraceně talentovanýho Davida Sladea, kterej se teprve rozehřívá na ten největší nářez s mým milovaným Joshem Hartnettem. Tak jsem zvědavej, kterýho mýho oblíbence obsadí do dalšího svýho filmíku. 7/10 ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila