V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

trango

Po druhom pozretí opravujem hodnotenie 4 na 5 a vôbec sa mi nezdala dlhá minutáž :-) Famózny výkon Ellen Page ! ()

Lockeroom

Celkově to musím, i přes určité výhrady, hodnotit kladně. Napětí a překvapení tam bylo, a kterej chlap se u toho nebál a nebyl místy znechucený, tak kecá. Takže říkám ano, ale stejně mi Patrick Wilson byl sympatičtější než spratek Ellen Page - i přes vysvětlení na konci filmu :-) ()

Hektor.Troy

Mne sa to velmi pacilo,ale to ze z tej soplane spravili cynickeho,vypocitaveho paka neposobi extra realisticky.Vedela ze jej kamoska zmizla ale ona sama sa narafici tak ze sa mu natisne do bytu,zahra nic nevediacu atd...je to pre mna jediny nerealisticky dobre natoceny thriller ktoremu davam 5 hviezdiciek.Vid sci fi ctihodny obcan ()

Krteczek

Příšernej film.. navzdory zdejšímu relativně vysokému hodnocení musím říct, že takovéhle zklamání jsem dlouho nezažil a po celou dobu sledování jsem měl nutkání film vypnout, protože dívat se na psychotické výpady nesympatickejch lidí můžu i na Andělu v Praze. Možná k tomu přispěl i českej dabing, ale herecký výkony bych nijak zvlášť pozitivně nehodnotil, absence téměř jakékoliv zvukové kulisy (vyjma nekonečnejch otravnejch dialogů) taky k atmosféře moc nepřidala, nepravděodobný chování charakterů je mi ve filmech taky nesympatický a fakt, že jsem si musel děj filmu znova přečíst na UK wikipedii, abych to vlastně všechno správně pochopil hovoří o tom, že buď jsem holt jednoduchej nebo ten film nebyl úplně dobře dotaženej. ()

Mate0

Vadilo mi také přiliš mnoho otázek, které zůstaly nevysvětleny. Výkony herců solidní,ale opravdu se miu během filmu znechutili asi obě hlavní postavy .... A 14letá holka co vytáhne chlapa co má 90 kilo a dokáže tolik věcí,že je to až neuvěřitelné.A závěr filmu už mě teda vůbec nebavil a ani mě to nějak nezajimalo... ()

onden85

Povedené komorní drama. Trochu atmosférou připomíná Okno do dvora a 24. den. Od chvíle, co jsem film viděl, jsou Patrick a Page mými oblíbenci. Navíc ten pocit, že chvíli fandíte i tomu grázlovi a pak zase psychopetce ženoucí se za pochybnou spravedlností. Hodně dobré. ()

lactarius

Ten film na mě velmi silně zapůsobil - a Ellen Page to zahrála tak dobře, že měla jediné štěstí - neměl jsem ji po ruce. :-) Vynikající upozornění na úskalí virtuálního světa - kdo někdy "ulítl" třeba na nějakém chatu, muselo ho zamrazit - alespoň mně se to někdy před 15 lety stalo - a klidně to přiznám. Ta bezmoc Patricka Wilsona byla přímo děsivá. :-) ()

Rathe

Tento psychologický thriller je sakra velký, hořký šálek čaje, který diváka spoutá k židli a nepustí, dokud Karkůlka neodejde domů. Herecké výkony (zvlášť Ellen Page) byly naprosto vynikající, přesvědčivé. Ve filmu je krutý trest pro pedofila, ale ani Hayley není úplně v pořádku. Přál jsem si, aby se zabili oba, aby se nějak zabili navzájem. Ale to by asi nebyl tak silný konec. ()

dranesy

Z mého pohledu naprosto geniální film, do kterého jsem šel s tím, že naše hlavní hrdinka je kladná postava a pán pedofil, je bubu záporák. Přes nudnější dvacetiminutový začátek se konečně dostáváme k tomu, o čem ten film je. Po celou tu dobu, jsem film sledoval s otevřenou pusou a se zatajením dechem a obdivoval jeho genialitu. Čím víc se příběh posouval dál a dál, začínal jsem více a více litovat toho pedofila (který tedy nakonec stejně neřekl, že někoho znásilnil) a uvědomoval si, že zde se nesetkáváme s rytířem (rytířkou) na koni, který zvěstuje spravedlnost. Místo něj se setkávám s pomstychtivým "čtrnáctiletým" psychopatem, který si vše důkladně promýšlí během celého filmu a nakonec si i uvědomíte, že ani nevíte zda-li se mstí, nebo to dělá kvůli své vnitřní zvrácenosti. Všechno tohle mi dopomohlo, abych si nevšímal faktů, že postava kterou Ellen Page hraje, je v podstatě k inteligenci dnešních puberťáků nereálná a že její muskulatúra by nedovolovala, některé úkony jí provedených. ()

sb0

No čakal som od tohoto filmu viac.Prvých 40 minút nuda nuda nuda.To "dievča" ma provokuje svojou namyslenosťou a pripomína mi to skôr drámu ako thriller.Keď som ju prekusol tak sa to zlepšilo a od tej 45 minúty sa na to dalo pozerať. 45% ()

laurinq

Lacné, namáhavo nudné a siahodlhé monológy dojímavých príbehov z detstva a minulosti. Musela som sa premáhať aby som to dopozerala do konca lebo som bola na jeho strane. Aj tak sklamanie. ()

HelenaGray

Jeden z tých vzácnych filmov, ktoré sa zo začiatku síce tvária ako strata času, ale po prvej pol hodine vám celkom vyrazia dych. Rozhodne nečakajte drámu Nabokovej Lolity, ktorú ohrozuje pedofilný tridsiatnik. Ak vydržíte pomalý rozbeh deja s nízkym rozpočtom, môžete sa pripraviť na poriadnu psychologickú jazdu. Nič totiž nie je na prvý pohľad také, ako sa zdá a vy sa zamotáte vo vlastných hypotézach. ()

Daumatin

Na úvod krátke predstavenie hlavných protagonistov. Prefíkaná a sebavedomá mrcha Ellen Page a pedofilný fotograf Patrick Wilson, ktorému Ellen nič nedaruje. Na tento film som náhodou narazil pri večernom pozeraní televízie a vôbec som netušil čo to je a o to viac som bol prekvapený, keď som videl, že čo sa tam odohrávalo. Hlavná prednosť tohoto filmu spočíva v tom, že kam až dokázal zájsť a nič netušiaceho diváka prinúti uvažovať na akú zvrátenosť sa vlastne pozerá. Musím podotknúť, že Ellen bola niekedy až veľmi bystrá a prakticky mala situáciu stále pod kontrolou a to sa mi veľmi páčilo, aj keď to uberalo na logickosti filmu. Herecké výkony sú ozdobou tohoto filmu a divák si príde na svoje. Napínavý a pre mňa aj trocha kontroverzný film, ktorý ma na krátku dobu vytrhnul z reality všedného života a nejednému divákovi zostane v pamäti, či už v pozitívnom alebo v negatívnom obraze. ()

andy60

Při sledování se mně vybavil nedávno shlédnutý Interview. Oba filmy spojuje psychologické drama dvou postav, odehrávající se v podstatě v jedné místnosti, v jednom bytě. V pasti z tohoto duelu vychází jako vítěz. ()

drkaldj

Herecky super, atmosféra působí jak má. Mě jen zklamalo že jsem celý film čekal na nějakou tu konečnou konfrontaci. Ta sice byla, jenže jsem čekal nějaký wau, a ono nakonec jen takový průměrný zakončení. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila