V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Hisnuklusi

Musím fakt říct, že kdo má rád lehké komorní drama, s nádechem psychologična a hlavně užásnými hereckými výkony, ten tohle musí vidět. Poprvé když jsem to viděl, řekl jsem si, ale jo, to bylo v pohodě. Viděno podruhé mi všechno mění a Ellen by si zasloužila za tohle, v těch letech v kterých to dělala přinejmenším oskara a dělá to pro mě z ní jednu z nejlepších hereček budoucnosti. Nebo současnosti, momentálně nevim. Chce to aby se v těchle vodách a to myslím hlavně těch hereckých, pohybovala dál, ono není herecky vůbec lehké obličejově a gestikulačně střídat emoce tak, aby to bylo opravdu důvěryhodné atd, a existuje stopadesát milonů herců a hereček, co to neumí a nikdy neuměli a nikdy umět nebudou a přes to patří k tomu nejlepšímu. To jsem tím (z nejlepších) chtěl říct. ()

Bube1

Opravdu hutný thriller jehož atmosféra by se dala krájet! Navíc můj oblíbenec Patrick Wilson v hlavní roli exceloval. Prostě takové příjemné překvapení od Davida Slada, který dokázal, že umí natočit i dobrý film, a ne jenom hovadiny typu Twilight. ()

LilyDeLarge

Pamatuju si, když jsem náhodně přepínala před lety programy v televizi a z nějakýho důvodu jsem se šprajcla u tohohle filmu. "Tak to uděláme, sejdeme se," aneb jak může fungovat takový chatování a kdo je obět' a kdo pachatel. Nebudu tu spoilerovat, protože bych nerada spoustě lidem zkazila moment "překvapení"? No i když. Čemu se taky dneska divit. Aneb věřit internetu a zejména chatovacím místnostem je blbost, která se vám může krutě vymstít. A to taky dokazuje tenhle film, kterej by se - podle mého skromného názoru - měl promítat lidem, co se rozhodli zahltit svůj život internetu, trávit volný čas v těhle chatovacích místnostech a na závěr se setkávat s úplně neznámýma lidma, protože je přeci známe z internetu a řekl, že dělá pro super firmu a má moc peněz a v létě byl na prázdninách na Bahamách. ...a podle mě - Ellen zase zaskórovala! ()

Megynka

Tak tenhle film mě tedy naprosto ničím nezaujal. Nejen, že to bylo nudné, nejspíš jsem ale ani nepochopila, co měla být ta holka zač. ()

ardno5

Opravdu silný psychologický thriller. Stále očekáváte nevyhnutelná a potom BUM... Stupňující drama, které bohužel začíná pokulhávat a ztrácet tempo v třetí třetině filmu. Nicméně jen dva herci, kteří vás dokážou zaujmout na déle než hodinku a půl díky svému dokonalému a přesvědčivému herectví. Nechci ani trošku spoilerovat, jelikož nevědomí je v tomto filmu důležité. Nicméně i přes svoje nedostatky film splnil to, co splnit měl. Dávám zasloužených 75% ()

LukeSharp

Velmi zvláštní thriller o velmi zvláštní dívce,která se dostala do velmi,velmi zvláštní situace.Když jsem si si četl o čem to bude tak jsem byl poměrně překvapen když to bylo úplně o něčem jiném,ale bylo to dost dobré.Napětí každou vteřinou a až do konce jsem netušil,kdo je vlastně obět.Ale trošku mi film pokazila amatérská operace(neřeknu čeho to bych odradil spoustu lidí)u které jsem sám skučel bolestí!!Jinak film fungoval docela bezchybně.75% ()

unrocker

film je jistě zajímavý, po celou dobu napínavý, ale nějak mě to neoslovilo... Bylo to takové celkově úplně o ničem... Zvratů a nečekaných situací až moc... ()

epoh

Že bych se bál, to jsem se nebál, že bych věřil, že ho skutečně vykastruje, to jsem se nevěřil, ale kdyby se mě někdo zeptal, jestli věřím, že to skončí, jak to skončí, to bych nevěřil. Takže díky tomu skvěle vyostřenému souboji dvou osobností a díky tomu konci dávám bez rozpaků čtyři hvězdičky. ()

R.O.man

Velmi pôsobivý psychothriller, v ktorom vlastne ani netušíte kto je väčšia sviňa. Prekvapivý dej, more zvrhlých nápadov a hlavne veľmi veľmi skvelé herecké výkony, ktoré podali dvaja hlavní aktéri. Celý dej sa točí len okolo nich a fakt bolo zaujímavé sledovať ako to vlastne dopadne. ()

jns

Komorně, působivě, úsporně, skvěle. Škoda, že tohle nikdo nenatočil v Čechách. Herci i peníze by na to byly. Jo a Ellen Page je dokonalá. Velkej talent. ()

Soubi

Jejej, no jako zástupce mužského pokolení jsem tento film vnímal...ehm...citlivě :). Velmi dobré drama, nebojím se říci výborné, jen stopáž je trošku delší a jistě by se snesl i dotaženější konec. Nicméně 5 * ()

Dinsberg

Kočka a myš. Kdo je kdo? I Lolita od Kubricka se vedle tohohle schová. Kdo je čí obět? Na tuhle otázku nehledejte odpověď ve filmu, ale sami v sobě. ()

Burrows

Hard Candy bych nazval komorním psychothrillerem s morálním ponaučením jak facka: "seznamování přes internet nemá budoucnost" Čekejte herecký nadstandart dvou ústředních charakterů a dvě okrajové roličky. Všem musí být jasné, že tou myší je Patrick Wilson, který téměř od začátku je bombardován sofistikovanými řečmi mladé Ellen Page, na 14ti letou dívku až moc přechytralou. Téměř bez hudby a s pachutí v ústech především pro mužské diváky. Ano mluvím zde o té nejjednodušší operaci, z které by vyšinul i ten největší tvrďák. První celovečerní film Davida Sladea si zaslouží 70%. ()

han.ci

Co to..? Začátek vypadal slibně, ale následné nekonečné mučení v domě? Přehnané a neuvěřitelné. Kladně hodnotím herecké výkony - Ellen působí jako vyšinuté děcko a taky nejasný konec. Byl Jeff tak špatný, zasloužil si to, nebo ne? ()

LaMadame

Všechno je tak strohé, čisté, bezchybné.. teda alespoň chvíli... kamera díky které to všechno zažijete na vlastní kůži. Čas rozhodně neubíhá jak by měl...začíná to být zdlouhavé, ta holka mě začíná prudit a já si říkám, kdo je tady magor....možná až konec vše vysvětlí, ale možná taky ne.... je normální soucítit se zlem? kdo je v tomhle případě menší zlo? je fakt, že někdy není špatné uchopit spravedlnost do svých rukou, pokud se s tím ten někdo dokáže vyrovnat !! ()

miki68cz

Zajímavý nízkonákladový snímek se zápletkou, která se blíží českým Pastičkám. Výborné herecké výkony obou hlavních a vlastně jediných herců, Ellen Page vyzdvihuji, byla super jako v Juno. Trochu podivný konec mi zabránil dát 5 hvězdu. ()

Berry0153

Čtyři z pěti lékařů tvrdí, že je šílená a ona možná i je, možná za to může společnost, možná se chce jen mstít. Mrazivě chladný snímek o dívce, která se nejspíš nebojí ničeho. Opět musím smeknout před hereckým uměním Ellen Page. Ta holka je vážně hodně dobrá. 70% ()

nula87

Na malém prostoru rozehrané pozoruhodné kontroverzní drama se skvělou ústřední dvojicí, přičemž Ellen dokazuje, že je zářící hvězdou své generace. Škoda těch pár logických nesrovnalostí. 70% ()

Bendiys

Alfou a omegou celeho filmu jsou herecke vykony ustredni dvojice, ktera nesejde z oci po celou delku filmu a kamera. Misty rozvlekle, jinak vsak podarene drama, ktere se obcas meni v psycho. Ocenuji odvahu tvurcu takovyto snimek vubec zrealizovat... ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila