V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Lum3n

Pochvalu za Hard candy si zaslouží režisér a hlavně Patrick Wilson a Ellen Page, kteří podali opravdu obdivuhodné výkony. Zvláště Ellen Page je nesmírně přesvědčivá a dokazuje, že je jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti. Vytkl bych pár nelogičností a stopáž neúměrně dlouhou vzhledem k jednoduché dějové linii, být to o 20 minut kratší tak dám určitě 4*, takhle je to 70% zaokrouhlených dolů. ()

vorheese

Ať už to mělo vyznít jakkoliv, tak každý rozumně uvažující člověk bez duševních poruch tu od začátku do konce musí fandit pedofilovi. Z dvou ústředních sociopatů je totiž tím lidštějším (ta holka byla jako mimozemšťan). A kdyby to bylo záměrem autora, tak dám bez váhání 5*. Jenže nebylo. ()

SarumanKo

Je určitá hranica psychického teroru, ktorú v určitom momente prestanem vnímať ako pôsobivú a znenávidím vďaka nej celý film. Snímka Hard Candy sa k tej hranici priblížila nebezpečne blízko, ale neprestrelila ju, čo je jedine dobre a bezútešnú atmosféru filmu som si preto maximálne. Ide o obludný príbeh o dvoch beštiách v ľudskej koži, ktoré v úderne štylizovanej réžii Davida Sladea súperia o divákovu priazeň a vďaka perfektnému castingu som skutočne raz inklinoval k jednej a o malú chvíľu už k druhej. Úloha nenápadného pedofila je pre Patricka Wilsona ako vyšitá, ale to, čo predvádza Ellen Page, možno nazvať famóznym herectvom. Scenár síce miestami pokrivkáva, pretože nedostatočne vysvetľuje motivácie postáv a vyskytne sa aj zopár menších lapsusov, ale výborne vygradovaný záver mi vyhnal z hlavy všetky výčitky. (8/10) ()

esopesokeso

Zaujímavý filmík z ktorého mám doteraz taký zvláštny pocit na mojom mužstve.Rozhodol som sa zmeniť si môj mužný avatar, lebo kto vie, čo za monštrum ma po nete sleduje.Vynikajúce dialogy, ktoré opäť potvrdili, že za málo peňazí je možné nakrútiť veľa muziky.Má to slabšie miesta, ktorým som neuveril, ale prižmúrim oko, lebo to bola pekná zábava.Idem sa ešte kuknuť na freevideo.cz a pôjdem si hajnúť..krásna sobota. ()

Verka13

Excelentní psychologické drama. Skvostné herecké výkony a výborná kamera. Aneb jak může být inteligentní čtrnáctiletá slečna (pak že všechny puberťačky jsou hloupoučké) výbornou bojovnicí za práva malých holčiček, které zprznil sympatický pedofil. ()

Hadža

Opravdu mi to prislo podivne nelogicke,pochybuji ze by neco takoveho dokazala 14 divcina s jakymkoliv traumatem!A ze by se nechal dospeli muz tak lechce likvidovat od ditete.....?? ()

BobStClar

Fuj.Beha mi mraz po zadech jeste ted.Dlouho sem nesedel tak zarazeny v kresle. Pri pozorovani tohohle dialogu se mi sbihal pot na cele jako hlavnimu zaporakovi. Karkulka Ellen Page i vlk Patrick Wilson byli opravdu presvedcivy, jen bych do role vlka obsadil mozna vetsiho slizouna,pac Wilson na me pusobil jako sympatak a byli chvile kdy jsem mu fandil (V Jen pockej sem mel taky radej vlka:). Stopaz filmu mi jako nekterym zde vubec nevadila. Jen mam ted strach z malych holcicek. Ale je fakt ze bych tohle pustil vsem pedofilum pred spanim. A z ceho mate babicko tak natekle ocicka? ()

Damiel

65 % - Jízda pro dva herce. Wilson i Page jsou super, ale kdyby se to o něco zkrátilo, film by nabral mnohem větší dynamiku a vzal by dech. Takhle jsem u něj stihl v pohodě dýchat. ()

MATADOR

Nu, což o to, kdyby to pokračoval tak, jak začátek napovídal, jednalo by se bezesporu o příkladný film pro všechny náctileté. Ale co se z toho vyklubalo potom je úsměvné na plné čáře. I když to mělo svůj význam a bylo to pochopitelné, některé maličkosti přehlédnout nešli. ()

FilmFan24

Psychologicky rozehraná partie kočky s myší. Kdo je vlastně kočka a kdo myš? Kde je pravda? Režijně a obzvlášt herecky zvládnutý thriller, který si vystačí s minimem výrazových prostředků a kde oba hlavní představitelé jsou až na pár výjimek sami dva po celý film na jednom místě. Jednoduchá zápletka, kdy mladý úspěšný fotograf Jeff Kohlver (film od filmu lepší Patrick Wilson) naváže po internetu známost s mladičkou 14-letou studentkou Hayley (vynikající Ellen Page), setkají se v kavárně a odjedou spolu do Jeffova luxusního domu kde se nevinný flirt změní alespoň pro fotografa v noční můru. Dívka ho omámí barbituráty, které mu přimíchá do pití ("Nikdy nepij, co si sám nenaliješ!"), přiváže jej na židli a "hra" začíná...Není zcela jasné, za co přesně Hayley dává Jeffovi vinu, ale právě to nevyřčené, jenom v náznacích načrtnuté si vyžaduje divákovu pozornost. Ten je postavený na základě vyslechnutých dialogů mezi těmi dvěma do pozice "soudce" a pokusit se pochopit krajní dívčino jednání...Dá se vůbec pochopit jednání těch dvou? ()

dawe04

Skvěle natočený a zahraný psychologický teror, jemuž na působivosti ubírá rozvleklá stopáž a iracionalita některých činů hlavních postav. 7/10 ()

JohnMiller

Úspešný fotograf ale zároveň tak troška latentný pedofil si cez internet dopisuje s tak troška mladšími dievčatami, kým tu z nenazdajky natrafí na takú mladú svojráznu lovkyňu pedofilov. Námet je to podarený, pre našu spoločnosť aktuálny a pre poriadny psychologický horror výživný. A veru miestami to bolo skutočne neznesiteľné až až. Fotograf s povolania sa nedokáže vyrovnať zo stratou svojej partnerky a tým, že už dlhšie fotí mladšie modelky (lolitky) sa mu takéto postavy a mladšie ročníky začnú páčiť. Tak si na bližšie neurčenom chate píše zo 14 ročnými dievčatami. Takto sa mu podarí dohodnúť si rande. Mladučká Hayley, ktorá nevyzerá ani na svoj vek si s ním vyjde von. Pôjdu spolu na kávu, fotograf jej kúpi nejaké oblečenie a už keď sa pomaličky schyľuje k tomu aby išla domov. Dievča naňho tlačí, nech pôjdu spolu k nemu domov, a tak sa aj stane. Veľmi zaujímavé je na snímke to, že fotograf urputne bojuje zo svojimi démonmi, ani raz sa dievčaťa nedotkne ani raz jej nedáva návrhy za celí čas nespraví absolútne nič, čo by mohlo byť trestne kvalifikované. Jediné čo má sú fotky... Ok, je to trestné ale to je všetko. Dievča je však psychicky choré a keďže jej istý pedofil zabil najlepšiu kamarátku, rozhodne sa, že vystopuje vraha. Pri popíjaní uňho doma mu baba naleje niečo do pitia a o pár momentov vidíme, že sa fotograf prebúdza priviazaný o stoličku...... Môže sa začať psychický teror. A ten je spracovaný naozaj krásne. Všetko však vyvrcholí jednou asi 40 minútovou scénkou, ktorú som si dokonca aj ja musel zastavovať, bolo tak strašné, že mi popri sledovaní nebolo všetko jedno. Bola to kastrácia fotografa. Hneď zo začiatku tejto scénku už dievčina chcela chlapíka operovať, ľadom mu umŕtvovala semenníky, ale asi 3krát si to rozmyslela a ešte čakala. Popritom fotograf prosil, kričal, plakal.. Neskutočne trpel a ja spolu s ním, kto by chcel prísť len tak o semenníky. Bolo to zahrané tak vierohodne, že sa na to nedalo pozerať. Nakoniec sa s tým hlavná postava zmierila a aj na kastráciu došlo. Samozrejme bolo v snímke napätie vyvážené tým, že fotografovi sa podarilo vyslobodiť. Túžil som po tom aby tú malú p... rozkopal do bezvedomia a určite nie som jediný, ale v tomto bode scenár úplne stagnoval a charaktery začali robiť nelogické veci, do konca ma to potom už iba vytáčalo. Abnormálne spackaný koniec ani nebudem prezrádzať, ide o obrovskú škodu a z časti spackaný potenciál, ale to predtým bolo fakt silné, takže z mojej strany ide o priemer. ()

Skip

Slušně nahuštěné drama, kterému trošku skřípal závěr, ale to je jen malá vada na kráse. Dva herci odvedli hodně dobrou práci, takže bylo opravdu na co koukat. ()

Frenegonda

On to není špatný film... ale opravdu si nedokážu představit, že by dívka v jejím věku byla schopná udělat ... to co udělala. Kdyby byla o kousek starší... ()

Fanucci

Velice zajímavý a originální scénář, který je postaven na tom, jestli divák uvěří tomu, čeho všeho je schopná 14 letá dívenka. Já si nemohu pomoci...na mne to bylo hlavně ke konci trochu moc:-) Dialogy jsou skvělé, zápletka hodně netradiční. Mně se to celkem líbilo, ale hlavní hrdince jsem prostě nebyl schopen uvěřit. A to je u tohoto filmu dost zásadní problém:-) Bylo to na můj vkus příliš přitažené za vlasy...a proto dávám 3 hvězdy místo 4 - 70% ()

Eldrick

Zajímavé stylistické cvičení, které stojí na hereckém koncertu ústředního dua. Plusy: dobrý námět, pěkná kulisa slunného kalifornského domu, nápaditá kamera s náladotvornými filtry. Minusy: vykonstruovanost děje, nevěrohodnost postavy Haley, žádný vysvětlení motivace postav, což mě osobně zajímalo nejvíc. V půlce už mě ty přechytralý dialogy začínaly srát. Film působí delším dojmem, než ve skutečnosti je. Ellen Page je sice skvělá, ale celou dobu jsem si přál, aby ji neméně výborný Patrick Wilson už konečně zavřel klapačku. Konec byl sice smysluplný, ale zklamal mě. Ten poster je dost zavádějící... kdybych si nepřečetl obsah, čekal bych další SAW. ()

Mickalle

14 letá dívka si počíná bravůrněji než samotný rambo, dokonce zvládne i omráčeného, dospělého chlapa sama postavit na židli a zapřáhnout na oprátku :) Celkově to nebylo vůbec zlé,ale ani nijak zvlášť oslnivé. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila