poster

Divoká krása

 • Španělsko

  Savage Grace

 • Slovensko

  Divoká krása

  (festivalový název)

Drama

Španělsko / USA / Francie, 2007, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fredisek
  *

  Dokonale prázdné. Ne nijaké, jalové, přehnané, nudné...jen prázdné. Takové téma! Z toho by se daly dostat drama, thriller, málem i horor. Ne. Akorát jsme zjistili, že i high society kouří trávu a semtam ze sebe vydá nějakou emoci, i když by měla s**t mramor. Jiné zjištění, překvapení film nepřináší. Vypadá hezky, ale to je asi tak všechno. Chce šokovat, ale jde mu to jako psovi pastva (i když příběh by na to potenciál měl). A z prázdného filmu vyšlo i prázdné finále. Julianne Moore to prostě tentokrát nezachránila...(5.10.2012)

 • Morien
  *****

  Film o hledání pochopení a o předstírání, že se nám ho dostává. Hlavním hrdinou není smetánka šedesátých let ani exotické exteriéry či vyšinutá manželka a matka, ale lež a její podoby a také sobeckost hluboce zakořeněná v každém z rodičů - chtějí ubližovat jeden druhému a všechny jejich smrtelné údery vykrývá nevinný a křehký syn. Eddie Redmayne a Julianne Moore zvládli svoje role na jedničku, však také oba dle mého názoru kopou za nejvyšší současnou hereckou ligu. Do jejich výměn může málokdo vstoupit, ale když se mu podaří získat lístky do první řady, může mu být zprostředkován naprosto jedinečný zážitek z výjimečně hluboké a niterní hry. --- Opravdu nemůžu pochopit, že jsem na Savage Grace použila fotbalovou metaforu, zvláště když fotbal nesnáším a SG miluji, ale je to tak. Kdybych se chtěla vdát a mít děti, chtěla bych takto oddaného syna. A kdybych se k němu chovala tak, jako se chovala Barbara k Tonymu, zasloužila bych si také skončit jako ona. -"How does that feel?" -"I think you know." ♥♥♥(7.5.2008)

 • Plangi
  *

  Určitě je hodně blbé (čti těžké) točit film o tak pošahaných lidech, jakými Baeklandovi jsou. Tom Kalin to pojal jako zobrazení pravděpodobně stěžejních momentek z jejich snobsko-sobeckého života a rozmezí cca. 20 let vměstnal do hoďky a půl s takovou absolutní nenápaditostí, že to dopadlo jako potácení od ničeho k rádoby něčemu s jistou výpovědní hodnotou, která mi ale přišla hodně mimo naroubovaná na takový zvrhlý příběh, a to teď nemyslím kvůli těm incestním excesům, nýbrž celkově vzato. Takhle jsem si místo zážitku z filmu odnesl pár nových vrásek od permanentního krčení čela…20%(11.11.2010)

 • zdenny
  **

  Dva manželé si dlouhodobě nerozumějí a defacto si žijí každý svůj život. Mají syna Tonyho, o kterého se stará spíše matka, která si jeho láskou nahrazuje tu manželovu nevyjevenou. Tony v adolescentním věku začne chodit se španělskou vrstevnicí. Ta se zanedlouho stane milenkou jeho otce a začne s ním žít. Tonymu to moc nevadí, neboť zjistí, že je homosexuál a začne se oddávat nespoutanému životu se svým kamarádem - milencem. Neustále ale píše svému otci dopisy, aby se vrátil domů, protože cítí, jak jeho matka trpí. Ta si pozve homosexuálního kamaráda, aby jí poradil, co a jak dál. Zanedlouho se s ním vyspí. Jenže předtím se s ním vyspí i její syn. Následuje scéna, kdy si začnou v posteli užívat všichni tři. Zatím ještě s tím, že společný přítel je uprostřed. Přijde ale chvíle, kdy se konečně vyspí i matka se svým synem. Pěkné. Asi z nedostatku lásky. Vzhledem ke stylu, jakým to bylo natočeno, by se dalo říct dekadentní. Pro mě ale naprostá prasárna, která nemá omluvu. Ať mi pan režisér nevykládá, že chtěl umělecky ztvárnit atrofii citu a do popředí vysadit homosexuální problémy. Hnus. Vše prostě směřovalo k tomu, žesi matka nakonec zapíchá se svým synem. A já se ptám: Je to normální? Pan režisér musí být trochu mimo. Každopádně kamera i interiéry obrazově nad průměrem, Julianne Moore předvádí velmi dobrý výkon. Tři hvězdy tedy hlavně za formu. PS: Na dané téma je na netu nespočet videí. Ale kdybych se na to díval, byl bych prasák. Pan režisér není? PPS: Samozřejmě vím, o co v tomto příběhu šlo. Ale má někdo zapotřebí tady toto zfilmovávat? PPPS: Po dvou dnech od zhlédnutí dávám hvězdy dvě.(22.3.2010)

 • uiu
  ****

  První 3/4 filmu jsou takové nijaké. Sledujeme osudy rozmazelné rodinky milionářů. Julianne Moore je nafoukaná panička, která se přivdala do bohaté rodiny Baekelandů, její syn je gay (možná bisexuál) a neustále se stěhují. Teprve asi posledních 15 minut filmu je pořádný záhul jak po herecké dovednosti, tak vygradování děje a vztahů postav. Miluju Julianne Moore a její role rozmazlených zbohatlých grácií a Eddie Redmayne je zajímavý mladý muž, který by si zasloužil výraznější role ve známějších filmech.(24.6.2011)

 • - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)

 • - SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace