Reklama

Reklama

Bohatství nutně neznamená štěstí. Julianne Moore v hlavní roli snímku o patologických vztazích uvnitř milionářské rodiny, natočeného podle skutečných událostí. Film Divoká krása vypráví málo známý, neuvěřitelný a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové (Julianne Moore) – newyorské krásky, která se provdala za jednoho z nejbohatších mužů Ameriky. Brooks Baekeland byl potomkem vynálezců bakelitu, kterýžto úžasný vynález mu umožnil nepracovat a spolu s krásnou manželkou si užívat společenských radovánek v poválečném New Yorku. Po narození syna Antonyho střídala rodina blahé živobytí v Paříži s pobytem v přímořských letoviscích, vždy ve styku s nejvěhlasnějšími umělci a osobnostmi doby – navštěvovali je Marcel Duchamp, William Styron, Greta Garbo... Jejich soukromý život však idylu nepřipomínal ani náhodou: oba manželé byli psychicky labilní a nestřídmý společenský život Brooksovy deprese a Barbařiny záchvaty vzteku jen umocňoval. Uprostřed tohoto rodinného pekla dospíval citlivý Antony. Když si během dospívání uvědomil svou homosexuální orientaci, otec jej zcela zavrhl – matka Barbara se však rozhodla jej vyléčit, nejprve s pomocí prostitutek a později i za cenu porušení všech hranic vztahu mezi matkou a synem... Příběh života, který nemohl skončit dobře, natočil americký režisér Tom Kalin. Ten se v roce 1992 debutovým snímkem Swoon zařadil mezi kmenové režiséry proudu New Queer Cinema, definovaného důrazem na LGBT tématiku. Divoká krása je jeho zatím posledním počinem. V roli mladého Antonyho zazářil charismatický britský herec Eddie Redmayne (Bídníci, Powder Blue, Pilíře země). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

Plangi 

všechny recenze uživatele

Určitě je hodně blbé (čti těžké) točit film o tak pošahaných lidech, jakými Baeklandovi jsou. Tom Kalin to pojal jako zobrazení pravděpodobně stěžejních momentek z jejich snobsko-sobeckého života a rozmezí cca. 20 let vměstnal do hoďky a půl s takovou absolutní nenápaditostí, že to dopadlo jako potácení od ničeho k rádoby něčemu s jistou výpovědní hodnotou, která mi ale přišla hodně mimo naroubovaná na takový zvrhlý příběh, a to teď nemyslím kvůli těm incestním excesům, nýbrž celkově vzato. Takhle jsem si místo zážitku z filmu odnesl pár nových vrásek od permanentního krčení čela…20% ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Savage Grace má sice výborný námět, ale jeho zpracování se bohužel moc nepovedlo. Ve filmu převažují nudné a zbytečné scény, naopak ty důležité pro pochopení děje jsou úplně vynechány. Průměrem hodnotím pouze díky úchvatným hereckým výkonům, které mě nakonec jako jediné u obrazovky udržely. Myslím si, že tak silné téma by si zasloužilo daleko lepší scénář, film jsem sice právě shlédla, scénu si z něj zapamatuju ale jenom jednu ... Škoda, vypadalo to hodně nadějně, a na sledování filmu jsem se opravdu těšila, ()

Reklama

ivishka 

všechny recenze uživatele

Prazvláštní film s hlubokou myšlenkou, která se spíše než na postavy soustředí na jejich chování a myšlení. Kdo jiný než Julianne Moore a Eddie Redmayne by mohli tyto role takhle dobře zahrát? Obávám se, že nikdo jiný by to tak skvěle nezvládl. Bohužel čekala jsem jaksi trochu jiné pojetí. Sobeckost rodičů byla očividná a také mi bylo jasné, že Tony byl nemocný - nebo to byl následek právě toho chování těch rodičů. Nikdo nikdy neví co se tomu druhému odehrává v hlavě, protože mozek je hrozně zvláštní prostředek smyslového vnímání. Tak nějak jsem to já měla s tímto filmem - pochopila jsem ho, viděla jsem ho ale nebyla jsem schopna podívat se mu pořádně do "duše". A já se stále ptám - která matka takhle sobecky využívá své dítě a ke konci dokonce sexuálně?Zajímavý moment kdy si po vraždě své matky Tony otevře čínské jídlo a nad mrtvolou se v klidu nají... Těžko říct kdo byl více psycho jestli matka,dítě nebo otec. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film o hledání pochopení a o předstírání, že se nám ho dostává. Hlavním hrdinou není smetánka šedesátých let ani exotické exteriéry či vyšinutá manželka a matka, ale lež a její podoby a také sobeckost hluboce zakořeněná v každém z rodičů - chtějí ubližovat jeden druhému a všechny jejich smrtelné údery vykrývá nevinný a křehký syn. Eddie Redmayne a Julianne Moore zvládli svoje role na jedničku, však také oba dle mého názoru kopou za nejvyšší současnou hereckou ligu. Do jejich výměn může málokdo vstoupit, ale když se mu podaří získat lístky do první řady, může mu být zprostředkován naprosto jedinečný zážitek z výjimečně hluboké a niterní hry. --- Opravdu nemůžu pochopit, že jsem na Savage Grace použila fotbalovou metaforu, zvláště když fotbal nesnáším a SG miluji, ale je to tak. Kdybych se chtěla vdát a mít děti, chtěla bych takto oddaného syna. A kdybych se k němu chovala tak, jako se chovala Barbara k Tonymu, zasloužila bych si také skončit jako ona. -"How does that feel?" -"I think you know." ♥♥♥ ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Tedy ten vztah mezi matkou a synem v tomhle filmu není zrovna nejzdravější, ale je taková zábava to pozorovat, že to uběhlo jako nic! Životy dekadentní smetánky, to je něco pro mě. Zvlášť když jedna luxusní destinace (New York, francouzská Riviéra, Malorka...) střídá druhou a na osazenstvo se tak hezky kouká. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)

Reklama

Reklama