O Kanafáskovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Česko, 2004, 26x8 min

Galina Miklínová

Jaroslav Dušek
  • Judy24

Nevím jak, nevím proč, ale Kanafásek se pro mě stal jakýmsi symbolem nových Večerníčků, u kterých se vymýšlejí nápady odnikud a ani nejsou dotažené do konce. Nápad s uspávací peřinou je vlastně docela hezký, ale ty příběhy mě (většinou) moc nenadchly. Provedení taky nic moc a bohužel mě neoslnil ani jinak většinou největší klad seriálů, a sice hlas člověka, který je namlouval (omlouvám se pane Dušku). Suma sumárům, pro mě je Kanafásek večerníček, který se zasekl na půl cesty.(3.12.2013)

"Na Snovízu na hradě, bydlí skřítků habaděj, uspávači malý, na cestu se balí, tam kde děti dováděj. Peřiny hned vystřelí, do zlobivých postelí, až po dětech drapnou, tak jim pusy sklapnou, usnou ikdyž nechtěly... Kanafáska ne! Kanafásek je největší uspávací peřina co máme. Na Jonáše nic slabšího neplatí!"(15.3.2015)

• UncleG

Obsahově docela v pohodě večerňajz. Ale po výtvarné stránce neskutečně protivná záležitost. Stylizace postaviček nepřekonatelně odpudivá, bez smyslu pro proporci nebo prostor, backgroundy odfláklé, barevnost ušmudlané nic aneb "šudly-mudly pastelka". Navíc všechny postavy nepřetržitě otvírají huby plný tisíce malinkejch zubů, což je divácky příjemný asi jako si brousit oční bulvy šmirglpapírem. A Jarda Dušek s tím svým unylým voiceoverem tomu taky zrovna nepomoh... Adolfe Borne, vraťte se zpátky... Prosím.(28.10.2014)

Ano, vypadá to hrozně (druhá - nebo možná třetí - řada z roku 2011 vypadá stejně, tudíž "drží výtvarný styl"), ale to je "bohužel" asi tak všechno, co se dá večeníčku o Kanafáskovi vytknout. Schématický úvod se zákeřně chytlavou písničkou kupodivu vždy následuje originální příběh, ve kterém se děje přesně takový druh fantazijních nepřístojností, aby to diváka neuráželo a odpovídalo tomu, že je to večerníček o tom, jak nad uspáváním dětí bdí skřítkové, z nichž jeden je titulní duchna, a je mezi ostatními pěkný "renegát";) První pohled je dost odrazující, ale stačí tomu dát šanci. Hudba Petra Ostrouchova je víc než příjemně živá, a díky dění na obrazovce se vám může podařit zapomenout i na to, do jakých končin se během let odebrala mysl Jaroslava Duška, což už je něco:) 70%(14.6.2016)

• Jara.Cimrman.jr

Má uspávací peřina již několik desetiletí spolehlivě funguje v kteroukoliv denní či noční dobu a nic na tom nehodlám měnit. Když se totiž občas s dětmi mrknu na tuhle neposednou peřinu zvanou Kanafásek, tak si tiše mumlám cosi o pitomém večerníčku a následně usínám nudou. Z toho soudím, že Kanafásek svou úlohu splnil, ale mne tedy pobavit nedokázal.(13.11.2014)