Nirvana Unplugged In New York

(koncert)
  • USA Unplugged: Nirvana

Zřejmě nejpovedenější záznam akustických ,,unplugged" vystoupení prezentovaných hudební stanicí MTV - Nirvana Unplugged.

Track listing: 1. "About a Girl" (Cobain) – 3:37
2. "Come as You Are" (Cobain) – 4:13
3. "Jesus Doesn't Want Me for a Sunbeam" (Kelly/McKee; The Vaselines cover) – 4:37
4. "The Man Who Sold the World" (David Bowie cover) – 4:20
10. "Plateau" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:38
11. "Oh Me" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 3:26
12. "Lake of Fire" (Kirkwood; Meat Puppets cover) – 2:55
13. "All Apologies" (Cobain) – 4:23
14. "Where Did You Sleep Last Night" (Traditional, Arranged by Leadbelly) – 5:08 (Radek99)

bartias

Záznam legendárního koncertu zůstává fenomenální hudební událostí. Kurt Cobain krátce před smrtí znovu dokázal, že je výjimečným muzikantem a kamery zachytily do té doby nevídanou křehkou stránku jeho bouřlivé povahy. MTV natočila i další povedené díly ze série Unplugged, ale žádná kapela už se nedokázala vyrovnat Nirvaně. ()

hans500

Pouhých 5 měsíců před smrtí Kurta Cobaina se odehrál zcela jistě nejlepší koncert Nirvany, akusticky odehraný. Setlist vybrán skvěle, výborné cover verze, charismatický Cobain. Velmi emotivní koncert, už z důvodu pohřební výzdoby a vědomí věcích nadcházejících... "Where Did You Sleep Last Night" je vrchol koncertu a nejlepší Kurtův výkon vůbec, a Kurtův pohled v jejím závěru mluví za vše. ()

mr.kliky

čim jsem starší a nirvana pro mě dávno přestala být modla,tak mám od nich radši už jenom určitý zašpiněný noiserockový vypalováky než tyhle truchlomrdky. něco do sebe to ale má. ()

baruss

Nirvana: Kurt COBAIN - vocals, acoustic guitar | Dave GROHL - vocals, bass, drums | Krist NOVOSELIC - guitar, accordion, bass | Additional personnel: Cris KIRKWOOD - acoustic guitar, bass | Pat SMEAR - acoustic guitar | Curt KIRKWOOD - acoustic guitar | Lori GOLDSTON - cello || recorded live at Sony Music Studios, New York on Nov 18, 1993 || baruss music rating 10/10 || Grunge is dead || 1994 || ()

flawi.f

Myslím, že k tomu lze říct jen jediné - GENIÁLNÍ!!! "Nirvana Unplugged in New York" řadím mezi to nejhezčí, co jsem kdy slyšela a Cobainovo charisma vše dotahuje k naprosté dokonalosti. ()

Mihail123

Najúžasnejšie vystúpenie aké som kedy videl. Najlepší koncert z poradu MTV Unplugged. Výber pesničiek nezahrňuje ich najväčšie hity, ale aj tak sú pesníčky vynikajúce. Kurt Cobain dokázal že nie sú len tuctová dotrhaná rocková kapela, ale že dokážu zahrať aj prekrásne akustické vystúpenie. MIestami to vyzeralo ako na pohrebe - Kurt to tak chcel - o pár mesiacov to dávalo akýsi zmysel. ()

Compadre

Dřív jsem vůbec nevěřil, že by se mi tyhle akusťáky mohly líbit, ale Nirváně tahle poloha fakt sedí. Celková atmosféra koncertu je ohromná, zvuk prvotřídní...paráda. Hlavně skladby Lake of fire a poslední Where Did You Sleep Last Night jsou bezkonkurenční. Nemám slov. ()

mcleod

Koncert s neopakovatelnou atmosférou. Všechno se koncentruje do poslední písně Where Did You Sleep Last Night, kterou jsem vždy považoval za něčím zvláštní. Teprve později jsem se dozvěděl, že to je poslední píseň, kterou Kurt ve svém životě zazpíval. Zřejmě už v tuto chvíli věděl, že na tomhle světě chce skončit a do svého posledního songu dal naprosto všechno. A ten pohled před posledním veršem je opravdu neskutečně silný. ()

vyfuk

Koncertní atmosféra okolo Nirvany zcela nepřekonatelná a jedinečná. Důkaz, že Nirvana na živo strčila do kapsy všechny studiové interprety. ()

rubik1

Unplugged in NY je celkom určite ten najlepší unplugg koncert aký som v živote videl. Možno že je to aj preto lebo NIRVANKU milujem a nedám na ňu dopustiť ale aj tak fascinujúci zážitok a Nirvana tak ako ju nepoznáme. Žiadne rozdrbávanie aparatúry, ale cigaretka, čaj, kávička a "španielka". Kurt je skrátka BOH. GOTTA SEE!! ()

blixadovan

V "beznapěťovém" provedení mají písně Nirvany místy až magickou sílu, Cobain strhává svým nechtěným charismatem veškerou pozornost na sebe. Na první pohled je vidět, že je duchem někde jinde a že tento svět již pro něj světem přestal být. V kontextu blížících se událostí se jednalo o naprosto dokonalou zádušní mši se vším všudy. ()

Rousse

Jedna z nejvydařenějších desek Nirvany (po Nevermind a In utero) - můžu si ji pustit kdykoliv. Ale na DVD bych se na to kdykoliv dívat nedokázala - mrkněte se na to sami, pusťte si závěrečnou Where did you sleep last night a všimněte si Kurtova pohledu asi minutu před koncem písničky (cca) - měl to napsáno v očích. Zpíval, jako by se loučil, chtěl ze sebe vykřičet to zoufalství.... a jestli se opravdu loučil, tak to bylo hodně důstojné rozloučení na vysoké úrovni - těšilo nás, děkujeme a nejspíš nikdy nezapomeneme. ()

netahlo odpad!

Jeden z nejvetsich nesmyslu, co kdy byl vydan jako hudebni video. Pri pohledu na neustale ukrivdeneho, pravdepodobne zfetovaneho, pana Cobaina, jsem castokrat propukl v huronsky smich. ()

Lučo

bezkonkurencne najlepsi koncert aky som kedy videl.... vynikajuce prevedenie genialnej hudby s neopakovatelnou atmosferou utrpenia Cobaina... Nirvana rulezz ()

GeorgeHans

Pre mňa najlepší koncert všetkých dôb a ako tu čítam nie som sám. V MTV Unplugged bolo zvykom hrať svoje najväčšie hity, no Nirvana bola iná, vždy bola iná, ale aj keď hrala menej známe pesničky a cover verzie iných skupín, aj tak jej tie hity iných skupín nesiahali ani o päty. Celý koncert sa niesol v istej pochmúrnej atmosfére a Kurt dal do záverečnej Where Did You Sleep Last Night všetko. Žiadny list na rozlúčku, TOTO bola jeho spoveď, jeho rozlúčka a tu sa vložil celý. ()

velkyvezir

Nebudu tu psát rozsáhlé kritické hodnocení grunge rocku jak nějaký jouda, řeknu jen tolik, že na nahrávce i vystoupení je znát, že se Nirvana na koncert pečlivě připravovala a nepodcenila jej. Legendární vystoupení... ()

Testament odpad!

Skupina, co přišla s originálním zvukem, nadčasovými nápady a s nízkou instrumentální úrovní. Hodnotí se ale nápad a Nirvana oplývala nadčasovými nápady. Nic to ale nemění na mém dojmu, že tuhle bandu jsem nemohl nikdy vystát a co pro mě zůstane symbolem hudby pro rádoby-intelektuály, co si myslí, jak rozumí hudbě. ()