Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

ptady

Tento film mě chytil u srdíčka. Ačkoli se tam vlastně nic moc neděje, jen otec se synem se prochází Stromovkou a povídají si a vzpomínají. Přesto byl příběh hodně lidský a ani mi nevadilo, že má 107 minut. Některé scény mi místy připomínaly i můj život. Plný počet hvězdiček si film zaslouží. ()

Widlicka4

Takový nenápadný film, jak v době svého vzniku, tak dneska. Na televizních obrazovkách se objeví zřídkakdy, ale já se na něj vždy rád podívám. Vše samozřejmě stojí na vyladěné chemii mezi Davidem Novotným a Josefem Somrem, kteří se ohlíží za uplynulými třiceti a více lety jejich života. I když je trochu zvláštní, že se to vše děje při jedné z pravidelných měsíčních procházek, jako by si nic z toho neřekli nikdy předtím... Každopádně spojení dvou souběžných linií v reálném čase s flashbacky do dávné minulosti se povedlo opravdu mistrně; doplňková dějová linie se synem/vnukem by sice nebyla úplně nezbytná, je však vhodně využita pro závěrečnou pointu, což ji tedy zpětně ospravedlňuje a legitimizuje. Aneb člověk se ani nenaděje a najednou zjistí, že mu trochu ujíždí vlak. Nebo přesněji řečeno, že mu ujel už někdy před deseti lety... ()

andy60

Konverzační záležitost, mezi otcem a synem, místy vtipná, místy moudrá a chvilkami nudná. Co mně tam moc nesedlo, byla ta dějová linie se synem (L. Kostelný). Jinak pohoda. ()

lenoch

Syn byl mdlý, apatický, flegmatický, nudný, bezvýrazný jako ryba - ten byl skvělý. Ale otec? Ten verkující rozšafný stařík, že má být ten introvertní filosof z knihy, co už všechno prožil a jen z dálky se dívá na hemžení lidstva jako do mraveniště? Ale já tušil, že budou chtít podávat herecké výkony a obohacovat to nějakými ženskými či co. ()

Martina_K

Film příjemně ubíhá, je milý a vtipný, je radost dívat se na sehranou dvojici pánů Somra a Novotného. Nechápu tak nízké hodnocení. ()

A_Shearer

Pro Michálka mám slabost z 90. let, kdy byl snad nejlepší náš režisér. Ze silných témat (Zapomenuté světlo, Sekal) přešel k tématům komorním. Není to dechberoucí, ale je to pěkné, úroveň chabé české filmařiny vysoce překonávající - uvěřitelné, lidské, neokázale chytré. S božím Somrem a dobře sekundujícím Novotným, sázka na duo sehrané z Violy se vysloveně vyplatila. ()

Richard768

Film drží diváka prostredníctvom očakávania, aké bizarné, šokujúce a úchylné veci zo života sa ešte dozvie. Nešlo by to bez toho? A bez propagácie fajčenia tiež nie? Pointa toho celého sa rozplýva vo vodách... ()

KarlN

Milý, upřímný a dost pravdivý film o některých z nás a jejich vztahu s rodiči...nebo o tom o co přišli a co už se nevrátí...o tom co si nestihli říct...o tom, že i všední den může být díky takovému setkání zvláštní a výjimečný. Prostě i muži mají své "romantické" představy, svébytný smysl pro humor a filmy. Například scéna v restauraci při společném výběru jídla, je pro mě jedním z jeho vrcholů. A herecké výkony par excellence, já prostě musím dát pět hvězd. ()

Jindra_S

Rozhodně nadprůměrný český film. Mnohé dialogy a scény mi přišly uvěřitelné, mnohé však přitažené, umělé. V podstatě jsme měl pocit, že tu a tam vykukuje o třídu lepší film, který nějak přetočili. Třeba scéna v hospodě, kde si otec nechá předčítat menu a syn se za něj tak trochu stydí, byla prostě ze života. Ale otec ze staré školy hovořící o šukání jeho matky se svým synem? To už jsem prostě nebral. ()

GrooteLulu

....mě se to líbilo, nevím, jestli je to ma čtyři hvězdy, to asi ne, ale coby něco nového, otco-synovský žánr je to nezapomenutelné... oproti tomu si můžeme připomenout filmy, kde tomu bylo naopak o rodinných krizích v jakýchkoliv vazbách.... proto 4 hvězdy... ()

yaximan

pestrá mozaika příběhů lidskosti v úžasném retrospektivní vyprávění na jedné procházce otce a syna se skvělými dialogy herců josefa somra a davida novotného. drama i komedie života o vztazích nejenom mezi dětmi a rodiči, ale především mezi partnery.  místy syrové, místy poetické, jako život sám. ()

alienable

Knížka se ke mně dostala teprve nedávno. A můžu říct zodpovědně říct, že je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla a neskutečně se mě dotkla. Bohužel mi ve filmu chyběl ten podmanivej vnitřní dialog autora. Asi rozumim tomu, že zápletka se synem je tak nějak filmovější, ale úplně bych se bez ní obešla. Dala se přežít jen díky kouzlu Mariany Kroftový. Přesto čtyři hvězdy, knížka je minimálně na deset. ()

Korpy22

Film který mi dějově připomíná knihu noční chodci. Příběh o otci a synovi, kteří si navzájem povídání příběh, který je přehráván. Během děje dostáváme stále více a více informací k tomu, aby se nám na konci děj uzavřel. Film má dobrou kameru, scénář i herecké výkony, přesto v mnoha scénách působí těžkopádně a pomalu. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr