Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

Zelda knihkupec

Krásná ekologická agitka šmrncnutá láskou Tristana trpícího rakovinou a Isoldy vyrůstající kdesi v lese s vlky. Teď vážně Mononoke bylo vůbec mé první setkání s anime. en s čistokrevným anime. Byl jsem naprosto uchvácen. Animovaní herci najednou byli jaksi plastičtí. Měli své chyby i dobrá rozhodnutí žádní ňoumové od disneyho i dreamworku. Miyazakiho je svět krutý ale pevně spjatý s japonskou kulturou a dalo by se říci že i s náturou. Na jedné straně těžká industrialita na druhé panenská příroda. Konfrontace moderního světa s démony a duchy minulosti. Toto téma je zpracováváno celkem často a někdy i lépe nicméně Princezna jako film funguje naprosto precizně. ()

Nerdvana

Fanoušci anime a japanofilní šílenci mě asi právě ukamenují, ale pro mě to bylo 133 minut čistého fantasmagorního utrpení, u kterého jsem měla vážnou obavu, aby se mi v budoucnu neprojektovalo do snů. Brrr, nejdu spát, bojim, bojim. ()

gezper

Enviromentální (až epické) animované dobrodružství, které by ale mohlo být trochu kratší než je. [80%] ()

SteveV

Na tento film jsem se těšil. A úplně mě minul. Dvě hvězdičky, těžce vydřené, dávám za chřestící hlavičky a pak za...co vlastně? Ani nevím. Chtělo by se říci za to poselství. Ale jaké tam vlastně je? Že SPOILER když budete přírodu dostatečně dlouho provokovat, jednou vám to vrátí? Nebo že divočáci jsou neuvěřitelně tvrdohlaví, až tupí? SPOILER No prostě nevím. Jednou mi to asi stačilo... ()

blezg

Protože to je prvotřídní Animovaný/Dobrodružný/Fantasy, věci nemusejí dávat smysl. Věci nedávají smysl. Každý v tom hledá samou hloubku, protože to přeci nějaký smysl mít musí. Lidi jsou zlí, vlci jsou zlí, opice chtějí žrát lidi, kanci jsou nejvíc zlí a pětkrát tak velký. A slepí kanci jsou moudří...ehm ikdyž. Já ji zabiju, zabijeme je, zabijeme, vyženeme, musí zemřít, mám ho sežrat, roztrhám mu hlavu... Na to jsem kdysi taky koukával. Van Damme všem nakopal prdele a Terminátor byl zničen. Dokud se nevrátil. Maximální dojetí za svitu rudé hvězdy. ()

scattered

Animovaný film, ktorý je skutočným filmom, nie len dvojrozmernou rozprávkou. Čarovný svet človeka pohltí od samého začiatku a vďaka pútavému príbehu, krásnej hudbe a reálnym postavám, ktoré ani zďaleka nie sú čiernobiele, ho až do konca nepustí. ()

HiccupIII

Tak tenhle film se mě nijak nedotkl v mích dětských letech a je to docela škoda a jestli jsem to vyděl někdy dřív tak si to nepamatuji. Dotklo se mě to až v 9. ročníku kdy jsem začal vědomě sledovat anime. Příběh jsem hodně prožíval a netrvalo dlouho abych se vžil do úžasného děje. Opravdu hodně pěkný co říct než že je Mijazaki génius. Oblíbená postava? Tak asi Mononoke není zas tak moc z čeho vybírat nedá se zapomenout na scénu kdy se Mononoke dívá na Ashitaku a přitom má upatlanou pusu od krve, když zavřu oči a představím si že jedla meloun tak je hned roztomilejší :) ()

Sakikura

Ani teď zkrátka nedokážu přestat žasnout nad tímhle anime filmem. Jako malá jsem si ho pouštěla pořád dokola, až mi příbuzní na čas tu kazetu zabavili. Žádná pohádka pro děti, jen úžasné dobrodružné drama z prostředí temných japonských hvozdů se spoustou duchů a lesních bytostí. Zbavit se infekce, zachránit les a sbalit krásnou vlčí princeznu - hlavní hrdina toho má na práci hodně, ale všechno zvládne na jedničku i když ne úplně tak, jak by si představoval. Nechybí ani malé filozofické zamyšlení o soužití lidí a lesních stvoření, které spolu s dech beroucí akcí a příjemnou romantikou dělají z Princezny Mononoke unikátní kousek! Miyazaki mě nikdy nepřestane překvapovat! ()

PandyStraty

Spočiatku som nemal príliš veľké očakávania, no hneď prvé minúty filmu ma milo prekvapili. Moje predsudky voči animovaným filmom boli hneď odbúrané, Princezná Mononoke nieje žiadna rozprávka pre deti. Animácia je jednoducho neskutočná, i oveľa novšie animáky mali čo dobiehať. Príbeh bol od začiatku pútavý a podľa môjho názoru odrážal problémy dnešného sveta ako urbanizácia spoločnosti a obohacovanie korporácií. Koniec ma naozaj dostal, napätie sa dalo krájať. Všetko to dopĺňala veľkolepá hudba a český dabing v tomto kúsku bol jeden z tých lepších. Za mňa jednoznačne 5/5 ()

Pjotr8

Nikdy jsem nebyl přes tyto animované příběhy z Japonska, ale Princezna Mononoke je skvělé dílo, které se mi sakra zamlouvalo. ()

sibskyn

Pro Japonce je tohle pohádka. Japonské děti jsou hodně otrlé a mají silné močové měchýře(vždyť to má přes 2 hodiny), Pamatuji si, že jsem to poprvé viděl také jako dítě, a pak jsem z toho nemohl pár nocí spát. Každopádně je to moc krásný snímek, kde každá scéna má své místo, kdyby jste jednu vzali, ztratilo by to své kouzlo. Takže určitě film je kouzelný, jen jsem se nedokázal bavit po celou stopáž filmu. ()

Dusty

Poprvé jsem ten film viděl jako malý, už přesně nevím kolik mi bylo ale tehdy jsem to vážně hodně žral a pouštěl si to několikrát denně, patřilo to mezi mé velice oblíbené "pohádky". Poté jsem trochu zestárnul a na film přestal koukat a můj velký vztah k tomuto vyjímečnému snímku se nějak vytratil. Až do jedné chvíle, kdy jsem si film zase znovu pustil a znovu se mi vrátilo moje dětství :). Avšak tentokrát jsem si film dokázal naprosto naplno užít a hlavně pocítit jeho pravé kouzlo. Tento film není pohádka jak jsem si kdysi myslel, je to největší umělecký dílo jaký jsem kdy viděl, DOKONALÝ v každé sekundě, v každém momentu, v každém detailu. Ne, není to pohádka, je to nejlepší animovaný film na světě. ()

Dawydov

Vidělo po letech podruhé: Pět hvězd je to jen těsně, zejména v druhé polovině je to trochu dlouhé a jsou tam zbytečné vedlejší dějové linky, které to spíš zdržují a ničím moc neobohacují. Aby to bylo dokonalé, muselo by se to prostříhat. To hlavní je ale super magické, jak zpracováním (vizuál i hudba), tak obsahem. Je to příjemně jiné a podněcuje to v divákovi fantazii, o které ani netušil, že v něm je. ()

HennessyVSOP

Tenhle příběh má tak pěkně zpracovaný filosofický podtext, že nezávisle na tom, jestli se vám líbí animace nebo ne, jedná se o základní film, který by měl vidět každý. Kontrast se současným způsobem života západní civilizace za těch 20 let vygradoval ještě do zřetelnějšího obrazu. ()

Argeyyyy

(VŘELE DOPORUČUJI KAŽDÉMU FANOUŠKOVI KVALITNÍCH FILMŮ) Rozhodně jeden z nejlepších animovaných kousků vůbec a hlavně jeden z prvních ještě společně s Cestou do Fantazie na kterou se také chystám udělat recenzi. Fakt super film, záživnej od začátku až dokonce, během filmu se děje hodně mysteriozních věcí, které by normálního režiséra prostě nenapadli a v tom jsou tyhle filmy tak special. ()

vandamator

Fantastické zpracování, geniální myšlenka a Mijazakiho fantazie malého dítěte, dělá z tohoto snímku bezpochyby jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob. Anime které se může rovnat těm největším kasovním trhákum. Klobouk dolů. ()

Kinison

Krásné, mystické, smutné a dětem se to líbilo. I když celkem dlouhé, dáme někdy ještě jednou. Až na to bude síla ... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)